Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Hangisi Daha Sağlıklı: Bira mı Sert Alkol mü?

Uzman Görüşü

 1. Biraya sert liköre karşı sağlığın yararları söz konusu olduğunda, sahip olmak istediğiniz sorun gibi görünebilir. Sadece bira ve sert likörün sağlığa yararları olduğu fikri oldukça cazip gelebilir. Ama hayattaki en güzel şeyler gibi, biraz karışık.

Uzman Görüşü

 1. Bir içeceğin tadını çıkarırsanız, ya bira ya da sert likör ölçülü olarak iyidir. Ancak ikisinin de sağlığa yararı istiyorsanız, içeceğinizin içindeyken kalmaya devam edin ve doktorunuzla görüşün.

Biraya Likörden

 1. Bira, sağlık yararlarının ortaya çıkacağını düşündüğünüz fenolik bileşikler içeriyor. Fenolik bileşikler, kanserle mücadele olarak düşünebileceğiniz antioksidanlardır. Birada, antioksidanlar çoğunlukla arpa maltından kaynaklanır, geri kalanlar da şerbetçiotu tarafından katılır. Biradaki antioksidanların bazı sağlık yararları vardır.

 2. Fakat çoğu likör, bira, alkollü içki ve şarap etanol içerir. Yetişkin içeceğinizi ölçülü olarak tükettiğiniz sürece, alkollü içeceklerden sağlığa faydaların çoğunu sağlayan bu alkol şeklidir. Küçük farklılıklar dışında, bira ve sert likör aynı sağlık yararları sağlar. Bu yüzden gerçekten bira vs likör veya votka vs bira hakkında değil.

 3. Sert likörün veya damıtılmış likörün bir avantajı, birçok alkollü içeceklerin sıfır karbonhidrat içermesidir. Votka, rom, viski, cin ve tekilaların saf halde karbonhidratları yoktur, bu da kan şekerinizi sivrilmeye karşı korumanız yararlı olur. Yiyeceklerinizi ve içeceklerinizi bir kalori sayacında takip ediyorsanız, kalori içeriği genellikle biranınkinden daha düşüktür.

 4. Ancak Rum, baharat ve şeker eklenmiş olabilir ve şeker karbonhidrat ve kaloriye eklenir. Herhangi bir sert likör, şekerli bir katkı maddesiyle birleştirildiğinde daha fazla kalori ve karbonhidrat alır.

 5. Alkolün temel sağlık yararı kalp sağlığıdır. Bu, kardiyovasküler sağlığınızı artırmak için içki almanız gerektiği anlamına gelmez. Yapılacak en iyi şey, herhangi bir alkol tüketimini doğru şekilde doktorunuzla tartışmaktır.

Moderasyon Anahtardır

 1. Moderasyonun alkol kullanımından kaynaklanan sağlık yararlarının anahtarı olduğu defalarca vurgulanmalıdır. Harvard'ın Sağlık Profesyonelleri Takibi 12 yıl boyunca 38.000 erkeğin çalışması, ılımlı içicilerin kalp krizi geçirme ihtimalinin düşük olmayanlara göre yüzde 35 daha az olduğu sonucuna vardı. [! 5810 => 1140 = 4!

 2. Kadınlar için, Amerikan Halk Sağlığı Dergisi'nde ayrıntılı olarak verilen Hemşirelerin Sağlık Çalışması, dört gün boyunca günde bir kez içen kadınların, aynı miktarda içenlerden daha sağlıklı olduğunu gösterdi. bir veya iki gün. Kadınlar için, her türlü alkol (biradan, sert likörden veya şaraptan olsun) düşük kalp hastalığı riski, ancak daha yüksek meme kanseri riski ile bağlantılıydı.

Peki, İçki Nedir?

 1. Bir bira yüzde 5 alkol içeren, 12 onsluk bir bira olarak kabul edilir. Sert likörün bir porsiyonu 80 onsluk 80 lik likör bardağıdır. Sağlıklı yetişkinler için orta düzeyde alkol kullanımı, kadınlar için günde bir defadan fazla ve erkekler için günde ikiden fazla içecek değildir.

Alkolün Dezavantajları

 1. Alkol, sağlık için her derde deva değil. Ilımlı içiciler, aslında, daha sağlıklı olabilirler, çünkü toplumun bütününden daha sağlıklı beslenme ve egzersiz alışkanlıklarına sahiptirler.

 2. Alkollü içecekler belirli insan grupları için sağlıksız olabilir. Hamileyseniz, zayıf bir kalbe sahipseniz, ailenizde alkolizm öyküsüne sahipseniz, karaciğer veya pankreas hastalığınız varsa, felç geçirdiyseniz veya alkolle etkileşime giren ilaçları kullanmalısınız.

 3. Alkol kullanımı, özellikle aşırı alkol kullanımı, meme kanseri ve karaciğer kanseri, yemek borusu, kolon, rektum ve gırtlak kanseri ile de ilişkilidir.

 4. Alkol, sağlık için her derde deva değil. Ilımlı içiciler, aslında, daha sağlıklı olabilirler, çünkü toplumun bütününden daha sağlıklı beslenme ve egzersiz alışkanlıklarına sahiptirler.

 5. Alkollü içecekler belirli insan grupları için sağlıksız olabilir. Hamileyseniz, zayıf bir kalbe sahipseniz, ailenizde alkolizm öyküsüne sahipseniz, karaciğer veya pankreas hastalığınız varsa, felç geçirdiyseniz veya alkolle etkileşime giren ilaçları kullanmalısınız.

 6. Alkol kullanımı, özellikle aşırı alkol kullanımı, meme kanseri ve karaciğer kanseri, yemek borusu, kolon, rektum ve gırtlak kanseri ile de ilişkilidir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407