Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Hangi Pide Ekmeği Sağlıklı?

Serbest Radikallerle Savaşmanıza Yardımcı Olur

 1. ABD Tarım Bakanlığı, tahıl porsiyonlarınızın en az yarısının kepekli tahıllardan oluşmasını tavsiye eder. Bunun için iyi bir sebep var - kepekli tahıllar daha besleyici ve daha fazla sağlık yararı sağlıyor. En sağlıklı pide ekmeği, tam buğday gibi kepekli tahıllardan yapılır.

Makrobesin İçeriği

 1. Unenriched beyaz pide ekmeği, zenginleştirilmiş beyaz pide ekmeği ve tam buğday pide ekmeği yaklaşık aynı kaloriye sahip, 165 kalori içeren 6 inç beyaz bir pide -170 kalori içeren beyaz pide Beyaz pidelerin her biri 0,7 gram yağ, 5,5 gram protein ve 33,4 gram karbonhidrat sağlarken tam buğdaylı pide 1,7 gram yağ, 6,3 gram protein ve 35,2 gram karbonhidrat içerir. Bu çeşit pide ekmeği arasındaki en büyük fark, lif içeriğidir. Kepekli bir pide günlük değerin% 4.7'sini veya yüzde 19'unu içerir, ancak beyaz pidelerin yalnızca 1.3 gram lifleri veya DV'nin% 5'i vardır.

Vitamin İçeriği

 1. Tam buğday pidelerinin her biri tiamin için DV'nin yüzde 14'üne sahipken, zenginleştirilmemiş beyaz pide bu temel vitamin için DV'nin yalnızca yüzde 11'ini içeriyor. Zenginleştirilmiş pide eklenmiş vitaminlere sahip olduklarından, en iyi vitamin kaynağıdır, bunlar tiamin için DV'nin yüzde 24'ünü, riboflavin için DV'nin yüzde 12'sini, niasin için DV'nin yüzde 14'ünü ve folat için yüzde 16'sını sağlar. . Bu B vitaminleri vücudunuzun yediğiniz yiyeceği enerjiye dönüştürmesine yardımcı olur ve beyninizi ve sinirlerinizi düzgün şekilde çalışır. [! 1286 => 1130 = 4!

 1. Tam tahıllı pide yemekten en fazla mineral elde edeceksiniz. Her bir tam tahıllı pide, demir ve magnezyum için DV'nin yüzde 11'ini, fosfor için DV'nin yüzde 12'sini, manganez için DV'nin yüzde 56'sını ve selenyum için yüzde 40'ını sağlar. Hem zenginleştirilmiş hem de zenginleştirilmemiş beyaz pide manganez için DV'nin yüzde 14'ünü içerir ve zenginleştirilmiş pide de selenyum için DV'nin yüzde 23'ünü sağlar. Selenyum ve manganez antioksidanlar gibi davranır, fosfor ve magnezyum güçlü kemikler oluşturmaya yardımcı olur ve demir, vücudunuzdaki oksijeni taşımak için kırmızı kan hücrelerinin oluşmasına yardımcı olur.

Potansiyel Sağlık Faydaları

 1. Tam tahıllı pide yediğinizde elde ettiğiniz daha fazla lif yemek, Ocak 2009'da yayınlanan "Beslenme Dergisi" nde yayınlanan bir araştırmaya göre, kilo ve yağ artışlarını sınırlamaya yardımcı olabilir. kepekli tahıllar ayrıca, Aralık 2007’de yayınlanan “Amerikan Klinik Beslenme Dergisi” nde yayınlanan bir makaleye göre, yüksek kolesterol ve yüksek kan şekeri riskinizi düşürerek potansiyel olarak kalp hastalığı ve Tip 2 diyabet riskinizi azaltmanıza yardımcı olabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407