Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Hangi Kurutulmuş Meyve En Sağlıklı?

Ama Kalorileri İzle

 1. Kayıtlı diyetisyen Cynthia Sass'a göre yetişkinlerin üçte ikisinden fazlası her gün önerilen iki meyve porsiyonunu yemekten mahrum kalıyor. Bunun gibi bir stat ile, herhangi bir tür kurutulmuş meyvenin tüketilmesi bir iyileşme olur - ama aradığınız besinlere bağlı olarak diğerlerinden daha sağlıklı olabilecek bazı türler var.

 1. En sağlıklı kurutulmuş meyveler, ilave şeker veya tatlandırıcı içermez. Kızılcık ya da vişne gibi çok çeşitli bir turta satın alıyorsanız, şeker yerine yüzde 100 meyve suyu ile tatlandırılmış olanları arayın, Sass yazdı. Amerikan Kalp Birliği günlük diyetinize çok fazla şeker eklendiğini belirtti. kalp hastalığı, yüksek kolesterol, yüksek tansiyon ve obezite riskinizi artırabilir.

Dolgu Elyafı

 1. Kurutulmuş meyveler, taze meyvelerin suyunu içermediğinden daha az dolduruyorlar ve taze meyvelerde isteyeceğiniz porsiyon büyüklüğünün dörtte birine ihtiyacınız var. Bu, kurutulmuş meyvelerin fazla tüketilmesinin daha kolay olabileceği anlamına gelir, ancak yüksek lif içeriğine sahip bir tane seçerseniz, önerilen porsiyon boyutuna yapışmanız daha muhtemel olabilir. Düşük vücut ağırlıkları ve vücut yağ yüzdeleri, yüksek lif alımlarıyla ilişkilidir, bu da lifin sağlıklı kilo yönetimini teşvik ettiğini ve obezitenin önlenmesine yardımcı olduğunu gösterir. Kilo kaybı ya da ağırlık bakımı en yüksek önceliğiniz ise kuru incir üzerinde toplayın. İki kuru incirin etkileyici 7 gram diyet lifi varken, iki kuru kayısı veya 2 yemek kaşığı kuru üzümün her biri yaklaşık 2 gramdır.

Hastalık Önleme

 1. 2005 yılında "Amerikan Beslenme Fakültesi Dergisi" nde yayınlanan bir araştırma, bazı kuru meyvelerin taze muadillerinden daha yüksek besin konsantrasyonlarına sahip olduğunu belirtti. Özellikle, tarihler, incir ve kuru eriklerin hepsi taze meslektaşlarından daha iyi kalitede antioksidanlar içerir ve diyetinize daha fazla "süper gıda" eklemeniz sizin için öncelikli ise akıllı seçimler yapar. Beslenme ve Diyetetik Akademisi, antioksidanların kanser, kalp hastalığı ve katarakt gibi sağlık koşullarını önlemeye yardımcı olabileceğini belirtti.

Yüksek Enerji

 1. Kurutulmuş meyveler için porsiyon başına daha fazla kalori almak, eğer sağlıklı bir şekilde kilo almaya çalışıyorsanız veya sık sık hızlıca beslenmeye ihtiyacı olan bir sporcuysanız, bir avantaj olabilir. yoğun yiyecekler. Eğer kalori eklemek amacınızsa kuru üzümle devam edin. Avrupa Gıda Bilgi Konseyi, kuru meyvelerin kurutulmuş meyveler arasında en fazla kaloriye sahip olduğunu - 100 gramda 320 - 100 gramda 300 kaloriye sahip olan tarihleri ​​takip ettiğini söyledi.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407