Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Hamur mayası Ekmek Kan Şekeri

Düşük Glütenli Ekmek

 1. Hamur mayası ekmek bir dizi önemli besin sağlar ve sağlıklı ve dengeli bir diyete sığabilir. Yüksek karbonhidrat içeriği kan şekeri seviyesinin yükselmesine neden olsa da, kan şekeri sıçramalarına ve çökmelerine neden olmamalıdır.

Kan Şekeri Temelleri

 1. Kan şekeri vücudunuza gün boyunca yapması gereken enerjiyi sağlar, ancak sürekli olarak yüksek seviyeler böbreklerde, sinirlerde, ayaklarda ve gözlerde kronik sorunlara neden olabilir. Bazı faktörler kan şekerinin tehlikeli seviyelere yükselmesine neden olsa da, büyük miktarlarda karbonhidrat yönünden zengin yiyecekleri yemek genellikle suçlayıcıdır. Glisemik indeks, karbonhidrat yönünden zengin gıdaların kan şekeri seviyelerine etkisini ölçmek için kullanılan 100 puanlık bir skaladır. Ölçeğinde 70'ten büyük bir glisemik indeksi yüksek olan yiyecekler kan şekeri seviyelerinde ani ve aşırı ani yükselmelere neden olabilir, buna karşın 55 glisemik indeksi 55 veya daha düşük olanlarda daha kademeli bir artış meydana gelir.

Hamur mayası ekmeğinde karbonhidrat

 1. Orta büyüklükte bir dilim ekşi hamur ekmeği diliminde yaklaşık 37 gram karbonhidrat var - günde 2000 kalorili diyet uygulayanlar için bu makro besin için günlük değerin yüzde 12'si.

Ekşi Hamurun Kan Şekeri Üzerine Etkisi

  Akıllıca Seçim Yapma

  1. Mayalı ekmek düşük GI gıda olduğu için, fazladan yemelisiniz demek değildir. Düzenli olarak bir hamur mayası ekmeği dilim bir tane porsiyon olarak sayılır. ABD Tarım Bakanlığı'na göre, sağlıklı yetişkinler her gün beş ila sekiz porsiyon tahıl yemelidir - bunların yarısı kepekli tahıllar olmalıdır. Hamur mayası ekmeği tam bir tahıl değildir, ancak yüzde 100 tam buğday ekmeği, kahverengi pirinç ve tam tahıllı makarna gibi diğer tahılların yanı sıra sağlıklı bir diyetin bir parçası olarak da tadını çıkarabilirsiniz.  Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407