Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Hamileyken Haşlanmış Yumurta Yenir mi?

 1. 1980'lerde, daha önce salmonella gibi az bilinen bakteriler birden fazla gıda zehirlenmesi salgınları sayesinde aniden öne çıkmıştı. Salmonella durumunda, yetkililer enfeksiyonun kaynağını yumurtalara çabucak takip etti. O zamandan beri tüketiciler için riski en aza indirecek yeni gıda güvenliği kuralları oluşturulmuştur. Bu özellikle çocuklar, yaşlılar ve hamile kadınlar için önemlidir.

Yumurta, Beslenme ve Hamilelik

 1. Yumurtalar, sporcular, hamile kadınlar ve emziren anneler gibi diyet ihtiyaçları yüksek olanlar için değerli kılan, konsantre, yüksek kaliteli bir beslenme kaynağıdır. Yumurtalar özellikle hamileler için fetal gelişim için çok önemli olan az bilinen bir besin maddesi olan yüksek kolin seviyesi nedeniyle önemlidir. İki yumurta, hamile bir kadın için önerilen günlük alımın yarısından fazlasını sağlar. Yumurtalar aynı zamanda D vitamini ve diğer besinlerin yararlı bir kaynağıdır.

Yumurta ve Gıda Güvenliği

 1. Yumurtalar tam olarak bozulmaya meyillidir çünkü çok besleyicidirler. Bakterilerle enfekte olduklarında, mikrobiyal büyüme için ideale yakın bir ortam sağlarlar. USDA, pastörize edilmemiş tüm yumurtaların sertleşinceye kadar pişmesini tavsiye ederken, krema gibi yumurta karışımlarının güvenli kabul edilmesi için 160 derece Fahrenheit iç sıcaklığa ulaşması gerekir. Yumurta içeren artık tabaklar servis yapmadan önce 165 F'ye ısıtılmalıdır.

Haşlanmış Yumurtalar

 1. Kaçak avcılık, yumurta hazırlamak, fazladan yağ ilave etmeksizin sağlıklı bir yöntemdir ve genellikle kabuğundaki yumurtaları kaynatmaktan daha hızlı ve daha uygundur. Haşlanmış yumurtalar aynı zamanda kaynamasından daha yumuşak, daha hoş bir dokuya sahiptir. Hamilelikte haşlanmış yumurtaların tadını çıkarmamanız için hiçbir sebep yoktur, sürece USDA kurallarına uyduğunuz sürece yumurtaları pişirin.

Yumuşak Sarmalar

 1. Maalesef, birçok akşam yemeği için haşlanmış bir yumurtadaki bütün nokta, hassas bir şekilde yumuşak, akan bir yumurta sarısıdır. Hamilelik sırasında bu basit zevkten zevk almaya devam etmenin iki yolu vardır. İlki, kabuğa pastörize edilmiş yumurtalar satın almak. Gıda bilimi yazarı Harold S. McGee tarafından tarif edilen alternatif bir yöntem, normal yumurta kullanmaktır, ancak 150 derece F'de bekletilen ikinci bir su kabına sahip olmaktır. dakika. Yumurtanız yiyecek güvenli olacak, ancak yumurta sarısı yumuşak kalacaktır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407