Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Hamilelikte Izgara Peynir İstemek

Kalori Dağılımı

 1. Çoğu kadın hamilelik sırasında bazı yiyecekler için istek duyuyor. Yiyecek istekleri, hamileyken vücudunuzun geçtiği hormonal değişikliklerden kaynaklanır. Nasıl hazırladığınıza bağlı olarak, ızgara peynirli sandviç düzenli olarak güvenle yiyebileceğiniz besleyici bir yiyecek olabilir. İstediğiniz tada ek olarak, aynı zamanda sağlıklı bir hamileliği desteklemek için ihtiyaç duyduğunuz bazı besinlerin sağlıklı bir dozunu alacaksınız.

Hamilelik isteği

 1. Bir yiyecek özlemi, genellikle alışılmadık bir yiyecek olan belirli bir yiyecek için ani bir istek olarak tanımlanır. Hamilelik hormonlarınız, hangi yiyecekleri arzu ettiğinizde rol oynayabilir. Ne Beklenmeli, aynı adı taşıyan popüler ebeveynlik kitap serisine dayanan bir web sitesi, vücudunuzun sağlıklı bir bebek yetiştirmek için neye ihtiyacı olduğunu bildiği için bazı yiyecekleri de isteyebileceğinizi bildirir. Ancak hiçbir bilimsel kanıt, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu şeyi arzuladığını göstermez ancak BabyCenter rapor eder. Meyve veya kepekli tahıllar gibi sağlıklı yiyecekleri arzu ediyorsanız, vermekten çekinmeyin çünkü bunlar besleyicidir. Çörek veya şeker isterseniz, ne sıklıkta yediğinizle ilgili kısıtlama yapın, çünkü herhangi bir beslenme sağlamazlar.

Izgara Peynir

 1. Izgara peynirli sandviç nasıl hazırladığınıza bağlı olarak sağlıklı bir hamilelik isteği olabilir. Peynir, doğmamış bebeğinizin kemiklerinin ve dişlerinin sağlıklı büyümesini ve gelişimini desteklemesi için ihtiyaç duyduğu iyi bir kalsiyum kaynağıdır. Güçlendirilmiş ekmek, yüksek kan hacmini destekleyen ve düşük doğum ağırlığı ve erken doğumun önlenmesine yardımcı olan demir sağlayabilir. Sandviçiniz ayrıca amino asitlerin uygun üretimini teşvik eden bir besin maddesi olan protein sağlar. Kızarmış peynirli sandviç, tereyağı ve tam yağlı peynir kullanırsanız kayda değer miktarda yağ alabilir. Bazı yağlar sağlıklı olsa da, tereyağı ve peynirde kolesterol seviyenizi yükselten doymuş yağ bulunur. Bunun yerine, zeytinyağı, yağlı balık ve avokado gibi gıdalardan elde edilen doymamış yağlara odaklanın. Doymamış yağlar kendi sağlığınızı ve doğmamış bebeğinizin gelişimini de destekler.

İpuçları

 1. Izgara peynirinizi mümkün olan en besleyici bileşenlerle hazırlayın, böylece daha sık arzu edersiniz. Genellikle demirle takviye edilmiş tam buğday ekmeği kullanın. Tam buğday ekmeği, bebeğinizin sinir sistemini düzenlemeye yardımcı olan bir vitamin olan lif ve B-1 vitaminini de içerir. Normal peynirde tüm doymuş yağ olmadan sağlıklı bir kalsiyum dozu almak için az yağlı peynir kullanın. Sandviçinizi ızgarada pişirmek veya yapışmaz pişirme spreyine geçmek için kullandığınız tereyağında kolay gidin. Bu aynı zamanda sandviçinizin doymuş yağ içeriğini de azaltır. Sandviçinize C vitamini eklemek için dilimlenmiş domates, kırmızı biber şeritleri veya soğan ekleyin. Katmanlı ıspanak, beslenmeyi artırmanın başka bir yolu olarak sağlıklı bir demir dozu için sandviçinize bırakır.

Hususlar

 1. Izgara peynirli sandviçiniz için kaşar veya mozzarella gibi sert peynirler seçin. Yumuşak peynirlerin çoğu hamilelik sırasında güvenli değildir, çünkü düşüklüğe neden olabilen tehlikeli bir bakteri olan listeria içerebilirler. Beyaz peynir, brie ve queso fresk gibi yumuşak peynirler, listerileri öldüren bir işlem olarak pastörize edilmez. Hamilelik diyetinize başka yiyecekler de ekleyin. Izgara peynirli sandviçler sağlıklı beslenmenizin bir parçası olsalar da, bol miktarda meyve, sebze ve yağsız et yemiyorsanız, önemli besinleri kaçırabilirsiniz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407