Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Hamburger Yardımcısı Beslenme Bilgisi

Hususlar

 1. General Mills tarafından üretilen Hamburger Yardımcısı, çeşitli baharatlar veya soslarla birlikte gelen paketlenmiş makarna çeşitleri. Müşteriler yemek yapmak için kutudaki malzemeleri kızartılmış hamburger eti, süt ve suyla birleştirir. Her ne kadar spesifik beslenme gerçekleri belirli Hamburger Yardımcısı ürününe bağlı olsa da, çoğu benzer beslenme değerlerini paylaşmaktadır.

Kalori

 1. Hamburger Yardımcısı karışımındaki kalori sayısı hazırlanan öğündeki kalori sayısından farklı. Hamburger Yardımcısı karışımları, porsiyon başına 90 ila 170 kalori içerir. Bu genellikle doğrudan yağdan gelen 5 ila 30 kalori içerir. Hazırlanan yemeklerin kalori içeriği ise porsiyon başına 280 ila 400 kalori arasında değişmektedir. Bu genellikle doğrudan yağdan gelen 100 ila 170 kalori içerir.

Yağ ve Kolesterol

 1. Hamburger Yardımcısı karışımları tipik olarak 0.5 ila 3 gram toplam yağ içerir. Karışımlar hiç trans yağ veya kolesterol içermez, ancak 1 g doymuş yağ içerebilir. Hazırlanan Hamburger Yardımcısı öğünlerinin çoğu, yaklaşık 11 ila 14 gram toplam yağ içerir. Karışımdaki doymuş yağ miktarı 4 g ila 6 g arasında değişirken, trans yağ miktarı 0,5 gram ila 2 gram arasında değişmektedir. Hazırlanan Hamburger Yardımcısı yemek 55-60 miligram kolesterol içerebilir.

Sodyum

 1. Hamburger Yardımcısı önemli miktarda sodyum içeriyor. Karışımlar servis başına 580 ila 810 miligram sodyum içerebilirken, hazırlanan yemekler servis başına 990 miligram içerebilir. Amerikan Kalp Derneğine göre, çoğu yetişkin günlük sodyum alımını yaklaşık 1.500 miligram ile sınırlamalıdır.

Karbonhidratlar

 1. Hamburger Yardımcısı karışımlarının çoğu, 21 ila 36 gram toplam karbonhidrat içerir. Bu, 2 grama kadar lif ve 6 grama kadar şeker içerebilir. Hazırlanan Hamburger Yardımcısı yemindeki toplam karbonhidrat miktarı 23 ila 38 gram arasında değişen miktarlarda biraz daha fazladır. Hazırlanan yemekler herhangi bir ek lif içermez, ancak genellikle 1 ila 2 gram şeker içerir.

Protein

 1. Hamburger Yardımcısı her biri az miktarda protein içeren karışımlar. Çoğu karışım, porsiyon başına 2 ila 4 gram protein sağlar. Hazırlanan Hamburger Yardımcısı, et eklenmesiyle birlikte, önemli miktarda protein içerir. Çoğu porsiyon başına 20 ila 22 gram arasında protein içerir.

Hususlar

 1. Hazırlık talimatlarından sapmak, hazırlanan Hamburger Yardımcısı yemekleri için çok farklı beslenme gerçeği miktarlarına neden olabilir. Bu, farklı türde bir süt kullanılmasını, kıyma yerine öğütülmüş hindi kullanımını veya uygun miktarda içerik kullanılmamasını içerir. Ek olarak, gıda alerjisi olanların Hamburger Yardımcısı ürünlerinin buğday, yumurta, soya ve süt bileşenleri içerebileceğini bilmeleri gerekir. Bu bileşenlere alerjisi olanlar Hamburger Yardımcısı ürünlerinden uzak durmalıdır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407