Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Halo Top Dondurma Yorum: Beslenme, Downsides ve Dahası

Alt satırda

 1. Halo Top dondurması, geleneksel dondurmaya göre düşük kalorili bir alternatif.

 2. Mükemmel bir protein kaynağı olarak pazarlanan doğal ve organik maddelerle hazırlandı ve bira bardağı büyüklüğü (473 ml) karton başına sadece 280-370 kalori içeriyor.

 3. Bununla birlikte, bazı bu hafif dondurmanın hepsinin parçalanıp kırılmadığını merak ediyorum.

 4. Bu makale, sağlıklı olup olmadığını belirlemek için Halo Top dondurmasında ne olduğuna yakından bakıyor.

Halo Top dondurması nedir?

 1. Küçük bir Amerikan şirketi 2012 yılında Halo Top’u kurdu.

 2. Bira bardağı dondurma şimdi Amerika Birleşik Devletleri'nde değil, Kanada, Meksika, Yeni Zelanda, Avustralya ve bazı Avrupa ülkelerinde de satılan en çok satan marka.

 3. Doğal şekerler ve daha az krem ​​içerdiği için geleneksel dondurmadan önemli ölçüde daha az kalori var.

 4. Dahası, dondurma doğal ve organik bileşenlerin bir karışımından yapılmıştır. Örneğin, Halo Top geleneksel olarak yetiştirilen ineklerden ve organik şeker kamışından süt ürünleri kullanıyor.

 5. Orijinal süt bazlı çeşitlere ek olarak, Halo Top, hindistancevizi sütü ile üretilmiş süt ürünü olmayan vegan versiyonlarında gelir.

Geleneksel dondurmaya göre beslenme

 1. Halo Top genellikle birinci sınıf - daha yüksek yağlı ve süper kremalı - pint boyutlu ürünlerle karşılaştırılır. Ancak, normal dondurma ile karşılaştırmak da önemlidir.

 2. İşte vanilya aromalı Halo Top, 1/2 su bardağı porsiyon başına normal ve birinci sınıf vanilyalı dondurmaya karşı istifleme yöntemi (1):

 3. * Buna laktoz - sütteki doğal şeker - eklenmiş şekerler de dahildir.

 4. Yukarıda gösterildiği gibi, Halo Top dondurması normal dondurmanın kalorisinin yarısı kadardır ve birinci sınıf dondurmanın kalorisinin üçte birinden daha azdır. Bunun nedeni yağda ve şekerde düşük olmasıdır.

 5. Ek olarak, 1/2 fincan (64 gram) bir Halo Top porsiyonu 5 gram protein veya Referans Günlük Alımın (RDI)% 10'una sahiptir. Her ne kadar mütevazi olsa da, bu normal dondurmadaki protein miktarının iki katından fazla. [! 3102 => 1140 = 3!

İçinde ne var?

 1. Halo Top dondurması, her ikisi de aynı çekirdek malzemeyi içeren "Birthday Cake" ve "Peanut Butter Cup" gibi iki düzineden fazla geleneksel ve tuhaf tatta geliyor. [! 3102 => 1140 = 4!

 2. Vegan versiyonlarında, süt ve yumurtalar, esas olarak yağı azaltılmış hindistan cevizi sütü olan suyla karıştırılmış bir hindistan cevizi kreması için değiştirilir.

 3. İşte Halo Top dondurmasının çekirdek bileşenlerinden bazılarına daha yakından bir bakış.

 4. Baston şekere ek olarak, Halo Top iki doğal şeker yerine içerir - stevia yaprağı ekstresi ve eritritol.

 5. Stevia yaprağı ekstresi Stevia rebaudiana bitkisinden geliyor ve kalorisiz (1, 3).

 6. Eritritol, tipik olarak kullanılan miktarlarda neredeyse kalorisizdir. Bu tatlandırıcının kaynağı değişkendir. Halo Top dondurmasında, mısır nişastasının maya fermantasyonundan elde edilir (4, 5).

 7. Kimyasal yapısı nedeniyle, eritritol bir şeker alkolü olarak sınıflandırılır. Sorbitol dahil olmak üzere bu tür tatlandırıcıların aksine, 50 gramdan fazla yemek yemediğiniz sürece mide bulantısına veya ishale neden olma ihtimali yoktur. Bir bardak Halo Top dondurması 20 gram (6) içerir!

 8. Dondurma doğal olarak lif içermiyor. Bununla birlikte, Halo Top kalın bağırsaklarınızdaki iyi bakterilerin gelişmesine neden olabilecek prebiyotik elyaf ekler (7).

 9. Dondurmada iki sakız (keçiboynuzu ve guar) da kullanılıyor. Her ikisi de baklagiller olan keçiboynuzu tohumu ve guar fasulyesinden gelirler (8, 9). [! 3102 => 1140 = 4!

 10. Yine de, Halo Top normal dondurmayla aynı kremsi yapıya sahip değil. Aksine, ağzınızda biraz kuru hissedebilirsiniz.

 11. Süt bazlı Halo Top ürünlerindeki proteinin bir kısmı yağsız süt ve yumurtadan geliyor. Gerisi süt protein konsantresinden geliyor - proteinleri toplamak için filtrelenmiş süt (12).

 12. Süt içermeyen, vegan versiyonlarındaki protein pirinç ve bezelyeden izole edilir. Süt çeşitlerinde 5 gramla karşılaştırıldığında 1/2 fincan (64 gram) servis başına sadece 3 gramdır.

 13. Halo Top ürünlerine sebze gliserin, doğal tatlar ve doğal renkler de eklendi.

 14. Bitkisel yağdan üretilen ve nemi korumaya yardımcı olan, ürünün dokusunu iyileştiren ve ince tatlılık sağlayabilen gliserin (13).

 15. Doğal aromaların ne olduğu, ticari sır olarak kabul edildikleri belli değil. "Doğal" basitçe bitkilerden, hayvanlardan veya mikropların etkisinden türetildiği anlamına gelir (14). [! 3102 => 1140 = 4!

Sağlıklı mı?

 1. Birçok işlenmiş gıdada olduğu gibi, Halo Top dondurmasının sağlığınız için artıları ve eksileri var.

 2. Halo Top dondurması, geleneksel dondurmadan önemli ölçüde daha az kalori içeriyor ve açlığı tatmin edici bir protein sağlıyor. Bu, kalori hedefleriniz dahilinde kalırken bir tedavinin tadını çıkarmanızı sağlar (15, 16, 17).

 3. Üstelik, ilave şeker içeriğinin düşük olmasından dolayı, Halo Top dondurması, kan şekerinizi normal porsiyondaki aynı porsiyon büyüklüğü kadar arttıramaz (18, 19).

 4. Son olarak, stevia ve eritritol gibi şeker ikameleri diş çürümesine neden olmaz ve hatta diş minesini aşındıran bakterileri öldürmeye yardımcı olabilir (20, 21, 22, 23).

 5. Halo Top dondurmasındaki üst folyo, "aşağıya vurduğunuzda dur" diyor, vanilya kartonunun yüzü ise pint başına 280 kalori içerdiğini belirtiyor. Bu, tüm kabı tek bir oturuşta yemenin iyi olduğu anlamına geliyor. Ancak, pint başına dört porsiyon içerir.

 6. Halo Top tatlılık için stevia ve eritritol kullanırken, yine de şeker kamışı içerir.

 7. Çok fazla ilave şeker tüketmek sağlığınız için iyi değildir ve obezite, kalp hastalığı ve diyabet gibi çeşitli koşullarla bağlantılıdır (25, 26).

 8. Kalorilerde daha düşük olmasına rağmen, Halo Top sağlıklı olarak değil, gerçekte olduğu gibi görünmelidir - dondurmaya daha düşük kalorili bir alternatif.

 9. Kalsiyum ve proteinin yanı sıra, Halo Top iyi bir besin kaynağı değildir. Ayrıca, normal dondurma ile aynı tada sahip değildir, bu sizi memnun hissetmenize neden olabilir.

 10. Ek olarak, fazla yiyen Halo Top ürünleri, bağırsak bakterileriniz dondurmaya eklenen prebiyotik lifi mayalarken, sizi bağırsak haline getirebilir (27).

 11. Son olarak, nadir durumlarda, eritritol, guar zamkı ve keçiboynuzu zamkı gibi üründeki bazı bileşenler alerjik reaksiyonlarla ilişkilendirilmiştir (28, 29, 30, 31).

Onu yemeli mi?

 1. Her şey göz önünde bulundurulur, Halo Top dondurması makul porsiyon boyutlarına sadık kaldığınız sürece uygun bir seçimdir.

 2. İçerik listesi nispeten doğal ve yapay tatlandırıcılar ve yapay renkler içeren diğer hafif dondurmalardan daha iyi bir seçenek. (32, 33, 34).

 3. Yine de, düşük yağ içeriği kremsi bir dokuyu kandırır ve sizi tatminsiz hissetmenize neden olabilir. Bu durumda, genellikle daha az katkı maddesi içeren az miktarda doğal veya organik normal dondurma yemekten daha iyi olabilirsiniz (35).

 4. Her halükarda, Halo Top ürünleri ara sıra bir tedavi olarak yenebilir - günlük bir hoşgörü değil. Hiçbir şekilde tüm kartonu bir oturuşta yememelisiniz. Bu, gıda ile sağlıksız bir ilişki teşvik edebilir.

 5. Halo Top'un çok işlenmiş bir gıda olduğunu ve doğal olarak tatlı, besin açısından zengin meyvelerin ve diğer tatlı tatma tüm gıdaların sağlığa faydaları ile rekabet edemeyeceğini unutmayın (36).

Alt satırda

 1. Halo Top dondurması gibi diyet tatlılar baştan çıkarıcıdır, çünkü normalde yüksek miktarda kalori ve şeker içeren tatlılarla şımartmanıza izin verirler.

 2. Halo Top'un daha doğal içerik profili çekici olsa da, sağlıksız alışkanlıkları teşvik edebileceğinden, tüm bira bardağını bir kerede yememelisiniz.

 3. Dahası, mütevazı miktarlarda protein ve kalsiyumun yanı sıra, çok fazla besin sunmuyor. En iyi ihtimalle ılımlı porsiyonlarda ara sıra tedavi olarak yenir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407