Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Haşlanmış Tavuk Kas Yapıyor mu?

Sağlıklı Tutulması

 1. Kas kütlesi inşa etmek, doğru egzersiz ve diyetin bir kombinasyonunu gerektirir. Birçok vücut geliştirmeci, minimum miktarda yağ ile dengelenen maksimum miktarda protein içeren yiyecekleri yerler. Haşlanmış tavuk, dengeyi sağlaması için ideal bir kas geliştirici besindir. En lezzetli hazırlık yöntemi olmasa da, haşlanmış tavuk kas kütlesi oluşturmaya geldiğinde isabetli bir yer tutuyor.

Protein ve Kas Kütlesi

 1. Direnç egzersizi ve yeterli kalori alımı kombinasyonuna ek olarak, kas geliştirme için yeterli miktarda protein gerekir. Vücut, proteini kendi başına verimli bir şekilde saklamaz, bu nedenle kas kütlesi oluşturmaya çalışıyorsanız, diyetinize protein eklemeniz gerekir. Kas oluşturmak için gereken protein miktarı kilonuza ve mevcut kas kütlesine bağlıdır, ancak genellikle günlük 1 kilo kas oluşturmak için günlük gıda alımınıza 10 ila 14 gram protein eklemeniz gerekir.

Haşlanmış Tavuğun Protein İçeriği

 1. Haşlanmış tavuk, aşırı yağ veya kolesterol olmadan diyetinize protein eklemek için etkili bir yoldur. 3 onsluk derisiz tavuk göğsü parçası, eşit büyüklükte üst yuvarlak sığır eti, hindi göğsü veya somondan daha fazla 29 gram protein içerir. Haşlanmış tavuk, yüksek protein içeriği ve hazırlık kolaylığı nedeniyle birçok vücut geliştiriciler tarafından tercih edilir.

Haşlanmış Tavuk - Diğer Pişirme Yöntemleri

 1. Haşlanmış tavuk yumuşak olma eğilimindedir. Aşçıların favorisi olmasa da vücut geliştiriciler için ideal. Haşlanmış tavuk, kızarmış tavuk kalorisinin üçte birinden daha azdır. Tipik bir haşlanmış tavuk parçası yüzde 81,6 protein ve yüzde 18,4 yağ içerir. Benzer büyüklükte bir kızarmış tavuk parçası yüzde 46,5 protein ve yüzde 53,5 yağ içerir. Yağ içeriği yüksek olduğundan, kızarmış tavuk kas inşa etmeye çalışanlar için en iyi seçenek değildir.

Diğer Yararlar

 1. Tavuk, kanseri önlemeye yardımcı olduğu bilinen bir B vitamini olan niasin bakımından zengin. Tavuk ayrıca, güçlü bağışıklık fonksiyonunu ve sağlıklı metabolizmayı korumanıza yardımcı olan başka bir kanserle mücadele eden besin maddesi selenyum için de faydalı bir kaynaktır. Her biri genel sağlığın korunmasına yardımcı olur, bu da kas kütlesini arttırmaya çalışırken çok önemlidir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407