Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Haşlanmış Tatlı Patates Diyet İçin İyi mi?

Doğal Niasin

 1. İstatistikler doğru bir gösterge ise, tatlı patatesler Amerika Birleşik Devletleri'nde yaygın olarak kullanılmaktadır. Ortalama bir Amerikalı, her yıl 36 kilodan fazla tüketebilecek kadar düzenli patates tüketmekle birlikte, tatlı patates, kişi başına yılda 5 pound'un üzerinde bir değere sahiptir. Portakal eti kök sebzesinin sunacak çok şeyi var ve neredeyse her türlü sağlıklı beslenmenin ideal bir bileşeni.

Düşük Kalorili

 1. Orta büyüklükte haşlanmış bir tatlı patates - veya derisi olmadan yaklaşık 5 ons ağırlığında olan bir, yaklaşık 115 kalori sağlar. Neredeyse 27 gram karbonhidrat, 2 gram protein ve neredeyse hiç yağ içermez. Tatlı patatesler bazı basit şekerler sağlasa da, bunların karbonhidratlarının kabaca yüzde 70'i karmaşıktır, sindirimi daha uzun sürer. Daha yavaş parçalandıkları için, karmaşık karbonhidratlar kan dolaşımınıza emilmeden önce midenizde daha fazla zaman geçirir. Bu yüzden - kalorilerin nispeten düşük olmasına rağmen - tatlı patatesler doyurucu bir yiyecek.

Besinlerle Dolu

 1. Birincil diyet hedefinizin vücut ağırlığınızı korumak, fazla kilo vermek veya sadece sağlığınızı korumak olsun, besleyici madde içeren yiyecekleri veya en fazla vitamin, mineral ve Her kalorinin içine faydalı maddeler. Sadece beta-karoten bakımından zengin olan tatlı patatesler değil, aynı zamanda C vitamini bakımından da yüksektir - soyulmuş ve kaynatılmış ortalama büyüklükte bir numune, sırasıyla A ve C vitaminleri için yüzde 475 ve günlük değerlerin yüzde 32'sini sağlar. Ayrıca B-6 ve potasyum için günlük değerlerin her birinin yaklaşık yüzde 10'unu ve E vitamini, tiamin ve demir için günlük değerlerin hemen hemen yüzde 10'unu sağlıyor.

İyi Elyaf Kaynağı

 1. Tatlı patatesler daha doyurucudur çünkü iyi bir diyet lifi kaynağıdır - kabukları olmasa bile. Orta büyüklükte haşlanmış tatlı patates, 4 gram'a kadar lif veya önerilen günlük değerin yüzde 15'ini sağlar. Bitkinin eti, özellikle midenizde yer kaplayan ve daha hızlı hissetmenizi sağlayan tür olan çözünmez lif bakımından zengindir. Ayrıca, gastrik boşalmayı geciktiren ve basit şekerlerin kan dolaşımınıza girme hızını yavaşlatan türden önemli miktarda çözünür lif içerir. Normal patateslerin aksine, tatlı patatesler, stabil kan şekeri seviyelerini teşvik eden ve insülin duyarlılığını artırmaya yardımcı olan diyabet dostu bir gıda olarak kabul edilir. [! 31384 => 1130 = 5!

Daha Sağlıklı Bir Seçenek

 1. Haşlanmış tatlı patateslerin oldukça besleyici olduğuna dair hiçbir şüphe olmasa da, pişmiş tatlı patatesler genellikle daha sağlıklıdır. Tatlı patatesler kaynatılmadan önce geleneksel olarak soyulur, oysa pişmiş çeşitler derilerinde pişirilir. Sadece bir kaç kalori için cildi olan pişmiş bir tatlı patates, soyulmuş ve kaynatılmış olandan yüzde 25 daha fazla lif veriyor. Fırınlanmış çeşitlilik aynı zamanda A vitamini için yaklaşık yüzde 20, C vitamini için yüzde 35, B-6 vitamini için yüzde 40, demirde yüzde 50 ve soyulmuş muadillerine göre yüzde 75 daha yüksektir. Cildinizi tüketmek isteyip istemediğinize rağmen, vücudunuzun bitkinin beta-karotenini emmesine yardımcı olduğundan, daima bir çörek zeytinyağı, sade yoğurt dolusu veya başka bir sağlıklı yağ ile tatlı patates yiyin.



Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407