Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Haşlama ve Piliç Pişirme

Genel Diyet

 1. Tavuk - her yerde bulunan beyaz et - lezzetli, besleyici ve hazırlanması kolaydır. Bununla birlikte, bir tavuğu pişirmenin bir sürü yolu olabilirken, birçok tarif kuşun basitçe pişirilmesi veya kaynatılması için çağrıda bulunur. Her iki yöntem de, lezzet ve beslenme makyajında ​​hafif bir değişiklikle nemli, yumuşak et üretir.

Lezzetli Teknikler

 1. Hem pişirme hem de kaynatma, ilave yağ olmadan yumuşak et üretir. Her iki yöntem de aynı miktarda zaman alır ve tavuğun hemen hemen tüm kısımlarında çalışır. Fırında tavuk, kemiğe daha iyi yapışır ve haşlanmış tavuk kemikten kolayca düşerken parmaklarıyla yenebilir ve iyi kıyılmış veya kıyılmış olarak çalışır ve diğer malzemelerle karıştırılır. Derisi açık pişmiş tavuk kaloride biraz daha yüksektir - bir uyluk / baget çeyrekliği için yaklaşık 220 - aynı parça için yaklaşık 190 kaloriye sahip olan haşlanmış tavuktan; yağların bir kısmı kaynar ve suya karışır. Tavuk pişirme daha kuru et üretir, ancak lezzet haşlanmış tavuktan daha dayanıklıdır. Haşlanmış tavuk, fosfor ve diğer minerallerde daha düşüktür, ancak neredeyse pişmiş etle aynı protein içeriğindedir.

Kuşları Pişirme

 1. Önceden ısıtılmış fırında 350 derece Fahrenheit'te tavuğu pişirin. Cildin kızarmasını veya çıtır çıtır, altın bir kabuk elde etmek için kaplanmamış olanını pişirmesini önlemek için kuşu sığ, üstü kapalı bir kapta pişirin. Pişirmeden önce cildi çıkarırsanız, kuru ısı dış et katmanını kurutduğundan etler biraz sertleşebilir. Bununla birlikte, cildin üzerinde yemek yapıp yemek yemeden önce çıkarmak, lezzetin çoğunu koruyarak genel yağ ve kalori miktarını azaltabilir.

 2. Pound başına yaklaşık 30 dakika boyunca bütün bir tavuğu pişirin. Kemiksiz göğüsler kemiği pişirmek ve kümes hayvanlarını hazırlamak için sadece 30 dakika alır - bu göğüsler, bacaklar veya uyluklar gibi - yaklaşık 30 ila 40 dakika sürer.

Kümes hayvanları avlamak

 1. Tavuğu yüksek sıcaklıklarda kaynatmak eti sertleştirebilir. Bununla birlikte, tavuk haşlama - daha düşük bir sıcaklıkta suda daha uzun süre pişirin - eti nemlendirir ve yağ içeriğini azaltırken yumuşak ve etli olmasını sağlar. Yağ eti pişirir ve et suyunda kalır, böylece cildin üzerinde pişirmekten daha düşük kalorili bir et elde edilir. Bütün bir kuşu orta ateşte bir saat kadar kaynatın; küçük parçalar daha az zaman alır.

Etle Tanışın

 1. Pek çok tarifte neredeyse birbirinin yerine geçebilirken, pişmiş ve haşlanmış tavuk tek başına yenebilir veya kıyılabilir veya kıyılabilir ve diğer malzemelerle karıştırılabilir. Kurutucu fırında tavuk tek başına servis edilebilir veya pizza ve marul bazlı salatalar gibi tariflere eklenebilir. Daha kırılgan olduğu için, haşlanmış tavuk, tavuk şehriye çorbası gibi çorbalar veya tavuk enchiladas veya tavuk salatalı sandviçler gibi nemli, kıyılmış tavuk arayan yemekler için iyi çalışır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407