Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Güveç Tenceresi Pişirme Süresini Fırın Pişirme Süresine Dönüştürme

Hususlar

 1. Dışarıda çok lezzetli tarifler var - ve bir kısmı özellikle Crock-Pot yavaş pişiriciler için tasarlandı. Nemli, düşük ısı, daha uzun bir pişirme süresi gerektiren yemekler için idealdir. Birinin gururlu sahibi değil ya da şu an kullanmaktan hiç çekinmiyor musunuz? Endişelenme. Çoğu durumda, en sevdiğiniz yavaş pişirilen yemekleri birkaç ayarlama ile fırında da yapabilirsiniz.

 2. Yavaş tencereler değişkendir, bu nedenle düşük tencere tarifleri için tam bir dönüşüm süresi yoktur, ancak bazı genel tencerelerden fırına dönüşüm süreleri vardır. Pişirme süresinin dönüştürülmesi de yemeğe bağlı olacaktır.

Yavaş Tencereye Eşdeğer Fırın Sıcaklığı

 1. Iowa State University'ye göre, yavaş bir tencere üzerindeki düşük ayar genellikle 190 derece Fahrenheit ve yüksek ayar genellikle 300 derece Fahrenheit'tir. Elbette, bu durum farklı modellere göre değişebilir, ancak bunlar pişirme süresini yavaş ocaktan fırına dönüştürmenize yardımcı olacak genel kurallardır.

Yavaş Pişiriciyi Fırınlara Dönüştürme Süreleri

 1. Resmi Crock-Pot web sitesine göre, ocak üstü pişirme sıcaklığı, fırın pişirme sıcaklığı ve Crock-Pot sıcaklığı arasındaki farkı anlamak önemlidir. Sobanın üstündeki bir kaynama genellikle 209 derece Fahrenheit civarındadır. Crock-Pot, yavaş pişiricilerin kaynamaya başlaması için düşük saatlerde 7 ila 8 saat, yükseklikte 3-4 saat sürdüğünü gösterir. Fırında veya sobanın üstünde pişirmek çok daha az zaman alacaktır.

 2. Eğer fırını veya ocağı uzun süre açık tutmak için 8 saatiniz yoksa veya uzun süre açık bırakmak istemiyorsanız, yüksek yavaş tencereyi değiştirmek mümkündür. Yemeğiniz bitene kadar zamanı kısaltmak için Düşük Crock-Pot web sitesine göre, düşük ila yüksek dönüşüm süreleri aşağıdaki gibidir:

 3. Yavaş pişiriciden fırına tam bir dönüşüm yaparken, Williams-Sonoma uzmanlarına göre, bu genel et parçaları için bu genel yönergeleri izleyin. Etleri veya sebzeleri sıvı içinde kaynatmak için kapalı bir tencere kullanarak - 325 derece Fahrenheit'te yoğurma tavsiye ederler. Yavaş yavaş bir ocak ayarından fırına:

 4. Genellikle yavaş pişirici olan et dışındaki yiyecekler için, yiyeceklerinizi 350 derece Fahrenheit standart fırında pişirmek için bu genel kuralları kullanın.

Yavaş Tencere Kullanmanın Avantajları

 1. Farklı tipte yemekler yalnızca yavaş bir tencerede veya fırında iyi iş yapıyor ve bazıları her iki pişirme türünde de lezzetli tadabiliyor. Yavaş bir tencere kullanmanın avantajları uzaya ve eller serbest zamana düşebilir. Yavaş bir tencere kullanmak, fırın alanınızı tatlılar veya ekmekler gibi diğer yiyecekler için boşaltmanıza olanak sağlar. Yavaş pişirici evde değilken yemek yapabilir, oysa evde bir fırın varken evde olmalısınız. Yavaş pişirici, yaz aylarında o yavaş pişirilmiş tadı istemekle de işe yarayabilir ancak evinizi fırında ısıtmak istemezsiniz.

Fırında Pişirmenin Avantajları

 1. Fırını kullanmanın en büyük avantajlarından biri, bazı yemekler için zaman kazanması. Ek olarak, Hollandalı bir fırın kullanırken, ocaktaki etleri ayırmak, doğrudan fırına aktarmak ve nemi kapamak için örtmek mümkündür. Yavaş pişiricilerin çoğu, lezzetin içinde kilitlenmeye yardımcı olan etleri kızartma kabiliyetine sahip değildir.

Yavaş Pişiriciden Fırın Dönüşümüne Yararlı İpuçları

 1. Yavaş pişiriciyi fırına dönüştürürken kullanabileceğiniz bazı ipuçları var. Akılda tutulması gereken bazı şeyler şunlardır:

Bulaşıkların Pişirip Pişirilmediğini Ne Zaman Bilmeli

 1. Bir yemeğe, özellikle ete bakılıp bakılmadığını görmek yeterli değil. Bir termometre, özellikle pişirme zamanlarını dönüştürürken, sizin ve ailenizin güvenliği için iyi bir yatırımdır. USDA'ya göre, yemeğinizin yemek için güvenli olduğundan emin olmak için aşağıdaki sıcaklıklara ulaşılmalıdır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407