Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Güneş Işığı Lambalarının Sağlığa Faydaları

Kanser Önleme

 1. Fototerapi olarak da adlandırılan ışık terapisi, kışın ölüleri gibi yılın belirli zamanlarında bulunmayan doğal ışığı taklit etmek için yapay güneş ışığı lambasını kullanan bir tedavidir. Güneş ışığı lambaları, daha konsantre bir UV ışın dozu sağlar ve zihinsel ve fiziksel sağlığınıza faydalar sağlayabilir. Depresyon ve cilt koşulları fototerapi ile tedavi edilir. Erken doğan bebekler ayrıca güneş ışığı lambalarına maruz kalmaktan da faydalanabilir. [! 3793 => 1130 = 2!

 1. Güneş ışığı lambaları, Mayo Clinic'e göre SAD veya mevsimsel afektif bozukluk, doğum sonrası depresyon ve PMDD, premenstrüel disforik bozukluk dahil olmak üzere çeşitli ruh hali bozukluklarını tedavi etmek için noninvaziv, kimyasal olmayan bir yöntem olabilir . Işığa maruz kalmak vücudunuzun melatonini serbest bırakmasını önler; Fototerapi, zihinsel depresyonu her zaman tedavi etmez, ancak günlük yaşamınızda daha etkili bir şekilde çalışabilmeniz için semptomlarınızı yeterince iyileştirebilir.

Geliştirilmiş Cilt Durumu

 1. Sedef hastalığı veya egzama gibi bir cilt hastalığınız varsa, ışık tedavisi durumunuzu önemli ölçüde iyileştirebilir. Işık tedavisinin, cilt hücrelerinin çok hızlı bir şekilde süzüldüğü, cildinizin yüzeyinde kabarık, kalın, pullu lezyonlar bırakan otoimmün bir durum olan sedef hastalığı için etkili bir tedavi olduğu kanıtlanmıştır. Fototerapi, bazı egzama türleri, alerjilerin neden olabileceği cildin iltihaplanması, tahriş edici maddelerle temas veya bilinmeyen faktörler için de önerilebilir. Ulusal Psoriasis Vakfı, sedef hastalığı olan kişilerin, ilaçların ve UV maruziyetinin bir kombinasyonundan faydalandığını, çünkü ışığın cilt hücrelerinin üretimini yavaşlattığını açıklıyor.

Nörolojik Hasar Riskini Azaltın

 1. Yapay güneş ışığı lambalarının kullanılmasıyla bazı nörolojik hasar türleri yavaşlayabilir veya önlenebilir. Alternatif ve doğal tıbbi tedavi için çevrimiçi bir kaynak olan İyileşme Yöntemleri, Parkinson hastalığına sahip bazı kişilerin fototerapiden faydalanabileceğini açıklamaktadır. Texas Üniversitesi Tıp Fakültesi Üniversitesi araştırmacıları, erken doğumlu bebeklerin, ışık, preemanda nadir görülen yüksek bilirubin seviyelerini azaltmaya yardımcı olduğundan, ışık terapisinden en fazla kazanabileceğini bildiriyor. Çok yüksek bilirubin seviyeleri beyin hasarına neden olabilir. Üniversitenin çalışması ayrıca, mikropreemilerin nörolojik bozulmalarının, bebeklerin ilk yaşam günlerinde güneş ışığı lambaları kullanıldığında yüzde 14'e kadar düştüğünü gösterdi.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407