Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Günde İki Birayla Sağlığın Etkileri

Protein

 1. Uzun bir günün ardından birkaç bira açmak, birçok insanın beklediği ve akşam rutininin bir parçası olarak keyif aldıkları bir şey. Bu insanlardan biriyseniz, bu iki günlük bira sağlığınıza ne yapabileceğini düşünmek akıllıca olur.

 2. Yararlı olma potansiyeli var, ama aynı zamanda zararlı olabilir. Birayla ilgili tüm gerçeklere sahip olduğunuzda, içeceğin günlük diyetinizde bir yer kazanmaya devam edip etmeyeceğini belirleyebilirsiniz.

Beliniz İçin Endişe Edin

 1. Bira göbeği bir efsane değildir. Çok fazla bira, çok fazla herhangi bir yiyecek veya içecek gibi, istenmeyen kilo almanıza neden olabilir. Günde iki bira olan kalorileri günlük kalori alımınıza dahil etmiyorsanız, kilo almaya başlayabilirsiniz.

 2. İki birayı yok etmek için yeterince kalori yakmazsanız, bu özellikle doğrudur. Bira göbeğinin görünüşünün yanı sıra, fazla kilolu olmak, tip 2 diyabet veya kalp hastalığı geliştirme olasılığı gibi ek sağlık riskleri ile birlikte gelir. İki normal bira yaklaşık 306 kaloride çalışırken, iki hafif bira günlük diyetinize 206 kalori ekler.

Bira Faydaları

 1. Her gün ılımlı bir bira içmeye gelince bazı iyi haberler var. “Biyofaktörler” bölümünde yayınlanan 2008 tarihli bir makaleye göre, ılımlı bir miktarda içki içmek kalp hastalığı riskini azaltabilir. Bira yapmak için kullanılan şerbetçiotunda bulunan bileşikler, kolesterol seviyenizi ve atardamarları sertleştirme riskini, kalp krizi için iki risk faktörünü düşürmenize yardımcı olabilir. [! 4784 => 1140 = 3!

Bekle ... Her şey yolunda değil

 1. "Amerikan Klinik Beslenme Dergisi" ndeki makale, ılımlı bira alımının kemik mineral yoğunluğunu korumaya yardımcı olurken, büyük miktarlarda içki içmenin ters etki yapabileceğini, böylece yumuşak kemik riskini artırabileceğini belirtti ve osteoporoz.

 2. Ağır içme de kalbiniz için iyi değil. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, çok fazla bira dahil olmak üzere ağır içiciliğin sizi karaciğer ve pankreas sorunları, belirli kanser türleri ve kazayla yaralanma veya ölüm riskini artırdığını bildirmektedir.

Bira ve Günlük Diyetiniz

 1. Bira olumlu sağlık etkilerine ulaşmanın ve olumsuz etkilerden kaçınmanın püf noktası, ılımlı bir şekilde içmektir. CDC’ye göre ölçülülük, kadınların günde bir defadan fazla, erkekler için ise ikiden fazla olmadığı anlamına gelir.

 2. 12 ons bira bir içeceğe eşittir. Erkek iseniz, günde iki bira sağlığınız üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir, ancak kadınsanız, bu iki bira bir gün iyiden daha fazla zarar verebilir.

Potansiyel Endişeler

 1. Hamile kadınlar için güvenli bir bira tüketimi yok. Belirli reçeteli ve reçetesiz satılan ilaçlar, alkolle karıştırıldığında - bira dahil - bulantı, kusma, iç kanama ve kalp problemleri gibi zararlı yan etkilere neden olabilir. Biradaki alkol, ilaçları daha az veya daha etkili hale getirebilir, bu nedenle ilaç kullanırken biradan kaçınılmalıdır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407