Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Günde kaç fincan kahve güvenli?

En alt satırda

 1. Bir sabah kahvesi, sabaha gitmeniz için gerekenler olabilir.

 2. İkinci bir fincan kapıdan çıkmak için ve özellikle yorulduysanız üçüncü bir kişi (Tamam, dördüncü bile olsa) muhtemeldir.

 3. Ancak, sık sık yarım düzine bardakınız varsa, bazı ciddi sağlık komplikasyonları için Amerikan Klinik Beslenme Raporlarında yeni bir çalışma hazırlayabilirsiniz.

 4. Avustralyalı araştırmacılar, günde altı veya daha fazla kahve içmenin bir insanın kalp hastalığı riskini yüzde 22'ye kadar artırdığını tespit etti.

 5. Amerika Birleşik Devletleri'nde, yetişkinlerin neredeyse yarısının bir tür kalp-damar hastalığı vardır ve yılda dört ölümden birinden sorumludur.

 6. Amerikalılar da her zamankinden daha fazla kahve içiyorlar.

 7. Bir Reuters araştırması, 18 yaş üstü Amerikalıların yüzde 64'ünün günde en az bir bardak içtiğini buldu. Bu, bir önceki yıla göre birkaç yüzde puan ve yarım on yılda en yüksek seviye

 8. Demek Güney Avustralya Üniversitesi'nden Dr. Ang Zhou ve Profesör Elina Hypponen'ın yaptığı tam olarak buydu.

 9. Güvenli kahve tüketiminin kardiyovasküler sağlık ile ilgili üst sınırlarını test eden ilk çalışmada araştırmacılar 37 ile 73 yaşları arasındaki 347.077 kişinin ne kadar kahve tükettiğini inceledi. Daha sonra kahve toplamlarını kardiyovasküler hastalık riski ile karşılaştırdılar.

 10. Buldukları şey, altıncı kahveye ve ötesine ulaştığınızda pulların riske girdiğini gösteriyor.

 11. "Sağlıklı bir kalbi ve sağlıklı bir tansiyonu korumak için, insanlar kahvelerini günde altı bardaktan daha az ile sınırlamalıdır - verilerimize dayanarak altı, kafeinin başladığı başlangıç ​​noktasıydı. kardiyovasküler riski olumsuz etkilemek için, "dedi Hypponen bir açıklamada.

Kahve tüketiminin sağlığa faydaları nelerdir?

 1. Enerjiyi artırmanın, odaklanmanıza yardım etmenin ve hatta bir iş toplantısının ortasında esnemeyi önlemenin ötesinde, araştırmalar bir kahve alışkanlığının bazı koruyucu sağlık yararları olabileceği sayısız örneği buldu.

 2. "Size sabahın erken saatlerinde enerji salınımına neden olan kafein dışında, bu yüksek düzeylerde antioksidanlar vücudunuzu serbest radikallerin neden olduğu zararlardan ve ayrıca hastalıklarla savaşmaktan koruyabilir" dedim.

 3. Kahve içicilerinde daha az görülen potansiyel hastalıkların ve durumların listesi uzundur.

 4. “Kafeinli kahve, bazı kanser hastalıkları ve karaciğer hastalığı riskini azaltmakla ilişkili” diyor Indiana Üniversitesi Sağlık aile hekimliği ve spor hekimliği doktoru MD Kimbre Zahn.

 5. Gerçekten de, Harvard'dan bir 2011 araştırması, düzenli kahve tüketiminin bir kişinin prostat kanseri gelişme riskini azalttığını buldu.

 6. "Kafeinli kahve ayrıca, kardiyovasküler hastalık için düşük riskler taşıyor ve günde üç ila beş bardak tüketenlerde en yüksek yararların görülmesiyle felç oluyor."

Kahve tüketimi ile ilişkili sağlık riskleri nelerdir?

 1. Ancak, her sabah sadece bu faydalar için bir sürahi hazırlamaya başladığınızda, Amerikan diyetinde kahvenin istenmeyen bazı sorunlara yol açabilecek büyük miktarda bir kafein kaynağı olduğunu anlamak önemlidir.

 2. "Kahve uykusuzluğa, gerginliğe, huzursuzluğa, mide bulantısına, kusmaya, kalp atış hızı ve solunum hızının artmasına ve diğer yan etkilere neden olabilir" diyor Rissetto. “Çok miktarda kahve tüketmek de baş ağrısına, kaygıya, ajitasyona, kulaklarda çınlamaya ve düzensiz kalp atışlarına neden olabilir.”

 3. Ve şimdi, Prof Hypponen ve Dr. Zhou'nun çalışması sayesinde, kafeinin, kardiyovasküler hastalıkların öncüsü olan yüksek tansiyona neden olabileceğini biliyoruz.

 4. Bir insan için zararlı olabilecek tek başına kafein değil. Pek çok kahve içicisi java'ya krema, şeker veya tatlandırıcılar ve kalori ve yağ ekleyen tatlandırıcı maddeler ekleyerek kendi potansiyel sağlık sorunlarına ev sahipliği yapar.

 5. "Kahvemize koyduğumuz pek çok" eklenti "sağlığımız üzerinde ciddi olumsuz etkilere neden olabilir" diyor ABD Dışişleri Bakanlığı eski Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Sağlık ve İnsani Hizmetler ve mevcut Aetna Vakfı Başkanı ve CVS Sağlık için Toplum Sağlığına Etkisi Başkan Yardımcısı.

 6. "Şuruplu tatlandırıcıların yanı sıra ek bir paket şeker veya suni tatlı, süt veya krema eklemek ve ardından bir krema dolgusu ile doldurmak, arada bir güzel bir muamele olabilir. ancak bunu düzenli olarak yapanlar kendilerini aşırı kalorilere bağlı olarak yüksek risk altında tutuyorlar ”dedi. [! 5801 => 1130 = 4!

 1. Bardaklar hakkında kahve düşünmek yerine - evet, bir kahve fincanı yaklaşık 8 ons - toplam kafein tüketiminizi düşünün.

 2. Bir bardak tipik olarak yaklaşık 70 ila 140 miligram kafeine eşittir.

 3. En yakın kafenize açılır ve bir orta veya büyük kahve sipariş ederseniz, bu her zaman bir bardak değildir (sekiz ons) - bu muhtemelen iki hatta üç, ve ne kadar güçlü olduğuna bağlı rosto, daha da fazla olabilir.

 4. "En iyi miktarı belirlemek için daha fazla çalışmaya ihtiyaç duyulmasına rağmen, genel olarak, günde 400 miligram kafein veya daha az veya yaklaşık dört veya beş fincan tüketmek, yaptığımız şeydir. tavsiye, "Dr. Zahn diyor.

 5. Ayrıca, tükettiğiniz herhangi bir kafeini hesaplamak için çevrimiçi kafein hesaplayıcılarını da kullanabilirsiniz.

 6. Unutma, kahve uyarıcıların tek kaynağı değil. Çay, soda ve bazen yiyeceklerde de bulabilirsiniz.

En alt satırda

 1. Sabah kahvenizi hala içebilirsiniz - potansiyel faydalar hala gerçektir - ancak kesmek için bir nedene ihtiyaç duyarsanız, bu yeni çalışma onu bulur.

 2. Günde altıdan fazla fincan içtiğinizde, ilk beş fincanınızdan olası herhangi bir faydayı silebilecek kardiyovasküler hastalık riskinizi arttırıyorsunuz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407