Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Günde Haftada Gündelik Sağlıklı İçecek Sayısı Nedir?

Daha fazla bilgi edinin

 1. Muhtemelen sağlıklı beslenme, egzersiz, toksik kimyasallar ve şekerden uzak durma gibi, yol boyunca kanser riskinizi azaltmak için bazı şeyler yapmaya çalışıyorsunuzdur. Ancak kansere neden olan bir alışkanlık olarak alkol almayı düşünüyor musunuz?

 2. PLOS Medicine’de yayınlanan yeni bir büyük çalışmada araştırmacılar, dokuz yıl boyunca 99.000’den fazla yetişkine içki içme alışkanlıklarını sordular. Anahtar bulgu: Günde sadece iki veya üç bardak içki geri almak, kanser riskinizi arttırır.

 3. Fakat dünya çapındaki yeni kanser veya kanser ölümlerinin yaklaşık yüzde 5 ila 6'sı doğrudan alkol kullanımına bağlı. Perspektif açısından, Amerika Birleşik Devletleri'nde yeni kanser vakalarının yaklaşık yüzde 19'u sigaraya, yüzde 9,5'i obeziteye bağlı. [! 4221 => 1140 = 1!

 4. 99.000'i aşkın çalışma katılımcısı arasında, hafif içiciler - haftada bir ila üç içecek tüketenler - kanser gelişimi ve erken ölme riski en düşüktü.

 5. Aslında, hafif içicilerin kanser için tamamen kaçınan insanlardan daha düşük bir riski vardı.

 6. Haftalık rahatlığınıza ne kadar alkol ekleyeceğiniz konusunda bilgi miktarınızla karıştıysanız, bunu aşağıda sizin için heceleyeceğiz.

Yani, bir içki hiç olmamasından iyidir?

 1. Hafif içicilerin kanser için en düşük risk altında olması gece vino'mızı sevenler için harika bir haber gibi geliyor. Ancak, University of Wisconsin Carbone Cancer Center'da onkolog olan Noelle LoConte, azaltılmış bir riskin sıfır riske eşit olmadığına dikkat çekmek için hızlıdır.

 2. Araştırma yazarlarının kendileri, bulgularının, içki içmeyenlerin bir gece vakti alışkanlığı başlatması gerektiği anlamına gelmediğine işaret ettiğini belirtti. Bu sigara bırakmayanlar, hafif içicilere göre daha yüksek bir hastalık riskine sahip olabilir, çünkü tıbbi nedenler, içmeye başlamalarını önler. Ya da alkol kullanım bozukluğundan kurtuluyorlar ve sistemlerine zaten zarar vermişler, çalışmanın bir parçası olmayan LoConte'yi ekliyorlar.

 3. Fakat yine de, bu çalışma, eğer bir bardak kırmızı veya bir bira içtiyseniz, doktorunuz tarafından sağlıklı olarak kabul edildiğinize bağlı kalmanız koşuluyla, sağlığınızı tamamen doldurmayacağınızı (veya ılımlı veya hafif). İşte bildiklerimiz:

Alemin faydaları

 1. Araştırmalar, imbiberlerin daha iyi bağışıklık sistemlerine, daha güçlü kemiklere ve kadınlar için daha düşük bir diyabet riskine sahip olabileceğini göstermektedir.

 2. Yine de en üretken araştırma organı kalbinizi korumaktır. Bir 2015 araştırması gözden geçirmesi, hafif içmenin aslında inme ve kalp yetmezliğine katkıda bulunan koroner arter hastalığına karşı korunmaya yardımcı olabileceğini doğrulamaktadır.

 3. Alkol, inflamasyonu, atardamarlarınızın sertleşmesini ve daralmasını ve kan pıhtılarının oluşumunu azaltarak kalbinize yarar sağlar - koroner arter hastalığına bağlı tüm faktörler, Sandra Gonzalez, PhD, Baylor College of Medicine'de aile ve toplum hekimliği bölümü.

Sağlıklı tanımlayalım

 1. Alkol kullanımının düşük riskli ve sağlıklı olarak kabul edilmesi için, önerilen günlük ve haftalık sınırlar içinde veya altında kalmanız gerekir, diye ekliyor Gonzalez.

 2. Amerikalılar için Diyet Kılavuzları ılımlı alkol tüketimini kadınlar için günde bir içki, erkekler için günde iki içki olarak tanımlamaktadır.

 3. Biliyoruz - bu kitap kulübü ve şarap gecesi için heyecan seviyenizi ciddi biçimde değiştiriyor.

 4. Ve ne yazık ki, günlük olarak haftalık sayımı seçemezsiniz. LoConte, “İçeceklerinizi 'parti' yapamazsınız. Beş gün boyunca hiçbir şey içmeyin, bu yüzden Cumartesi günü altı tane yiyebilirsiniz. Sıfır veya bir veya sıfır veya iki günde,” diyor LoConte. [! 4221 => 1140 = 4!

 5. Düzenli olarak geri vurmak, kalp hastalığı için daha yüksek risk, inme, karaciğer hastalığı, alkol kullanım bozukluğu gibi yüksek riskli sağlık listesinin yanı sıra, kanser ve Prematüre ölüm.

 6. Ancak bazı araştırmalar, aşırı dozda sadece bir gece bile olsa bakterilerin bağırsaklarınızdan sızmasına ve kanınızdaki toksin seviyelerinin yükselmesine neden olabileceğini bildirmektedir. Bu bağışıklık sisteminizi etkileyebilir ve sizi hasta eder.

 7. Hanımlar, haksız erkeklerin gece bir bardak daha verildiğini biliyoruz. Erkekler ve kadınlar için tavsiyeler farklı çünkü fizyolojik olarak biz farklıyız. “Bazıları vücut büyüklüğüne dayanıyor, ancak bundan daha karmaşık. Örneğin, erkekler genellikle kadınlardan daha ağırdır ve vücutlarında daha az su bulundururlar. Sonuç olarak, bir kadının vücudundaki alkol daha az seyreltilir ve daha fazla maruz kalma yaratır. Alkolün ve yan ürünlerinin toksik etkisi “diye açıklıyor Gonzalez.

Bir içki içmenin en sağlıklı yolu nedir?

 1. Uzun süredir şarabın sağlık yararları için kullanılan kornaları duyduk ama birçok çalışma biranın aslında sadece faydalı olabileceğini öne sürdü. Ve en sağlıklı olanı alkol türü hakkında gerçekten daha az ve ne kadar tükettiğiniz hakkında daha fazla şey, diyor Gonzalez. [! 4221 => 1140 = 5!

 2. Ve bir bardak şarabın ne olduğunu düşündüğünüze para koyarız - yaklaşık yarısı dolu, değil mi? - bu doktorlardan birinin bir kadeh şarabı düşüneceğinden çok daha fazlası.

 3. “İnsanlar standart bir içeceğin ne olduğunu anlattığımızda genellikle şaşırıyorlar. Çoğu zaman restoranlara, barlara veya evde standart ölçüleri aşan içecekler servis ediliyor” diyor Gonzalez .

 4. Neyse ki bira, etiketin üzerinde bulunan miktar ile belirlenmiş büyüklükte. Ancak şarap ve likör içerken, ölçmelisiniz, diye ekliyor Gonzalez.

Farkında bile olmadan daha az içmek için püf noktaları

 1. Büyükannenizin yudumlayacağı şeye benzeyen şarap kadehleri ​​satın almayı düşünün ve Olivia Pope'un bildiği gibi. Beş onsluk bir dökümü ölçseniz bile, başka bir çalışmada bulunan, cam ne kadar büyükse, bir saniyenizin olması o kadar olasıdır.

 2. Kesmenize yardımcı olabilecek başka bir şey: Görünüşe göre alkol miktarını biraz daha uzatın.

 3. "Daha az içmek ve bir bardaktan daha fazla keyif almak için bir strateji, bir kokteyle dönüştürerek içkinizi daha uzun süre dayandırmaktır" diyor bir klinik beslenme uzmanı ve reçete geliştiricisi olan Autumn Bates Los Angeles. Bu şekilde, daha az mahrum ve bir başkasına ihtiyaç duyan tadını çıkarmak ve hissetmek için tam bir kadehiniz olacak. [! 4221 => 1140 = 6!

 4. Bazı başlangıç ​​fikirlerine mi ihtiyacınız var? İşte Bates 'nin en sevdiği kokteyller üç.

 5. 1 şişe kırmızı şarabı, 2 dilimlenmiş limonu, 1/2 bardak taze nane ve 2 su bardağı yarıya çilek bir araya getirin. Bu karışımın en az 6 saat veya gece boyunca buzdolabında beklemesini sağlayın. Sürahiyi altı kadehin arasına ayırın (veya tek bir servis için sürahinin altıda birini dökün) ve her birine 3 oz ekleyin. maden suyu.

 6. 1 oz birleştirin. tekila, 1/4 su bardağı taze sıkılmış greyfurt suyu, 1/2 kireç suyu ve 3 oz. buz dolu bir bardakta köpüklü su. Kireç ve greyfurt dilimleri ile süsleyin.

 7. 3,5 oz birleştirin. prosecco, 1.5 oz. Aperol, 1/2 kireç suyu ve 3 oz. buz dolu bir şarap bardağında köpüklü su. İsterseniz limon kabuğu ile süsleyin.

 8. Rachael Schultz, öncelikle bedenlerimizin ve beynimizin neden yaptıkları gibi çalıştığına ve ikisini nasıl optimize edebileceğimize (aklımızı kaybetmeden) odaklanan serbest çalışan bir yazar. Shape ve Men Health'te personel üzerinde çalıştı ve çok sayıda ulusal sağlık ve fitness yayınına düzenli olarak katkıda bulunuyor. Yürüyüş, seyahat, farkındalık, yemek pişirme ve gerçekten çok iyi kahve konusunda çok tutkulu. Çalışmalarını rachael-schultz.com adresinde bulabilirsiniz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407