Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Günde 30 Dakika Yürüterek Ne Kadar Kilo Verebilirsiniz?

Ama Bekle, Dahası Var

 1. Saatlerce egzersiz yapabilirsiniz, ancak günlük kalori miktarının besinlerden alınması vücudunuzun günlük kalori ihtiyacından daha fazlaysa, kilo vermezsiniz. Kilo vermek için, vücudunuzun yaktığından daha az kalori almanız gerekir. Bunu yaparak, vücudunuz enerji farkını telafi etmek için depolanan enerjisini veya yağını yakmaya başlar. Egzersiz yapmak vücudunuzun günlük enerji talebini artıracak, ancak kilo vermek için hala daha az kaloriye ihtiyacınız var.

Ama Bekle, Dahası Var

 1. Sağlıklı bir diyetle eşleştirilirseniz, günde 30 dakika yürüyerek genellikle ayda 1-2 kilo verebilirsiniz. Daha hızlı kilo vermek, daha hızlı yürümek, bazı tepelerle mücadele etmek veya daha fazla aktivite eklemek.

Bazal Metabolizma Hızınızı Değerlendirin

 1. Yürüyerek ne kadar kilo verebileceğinizi değerlendirmek için önce vücudunuzun günlük olarak ne kadar enerji gerektirdiğini değerlendirmeniz gerekir. Kilonuzun, boyunuz, yaşınız ve cinsiyetinizdeki değişkenleri kullanarak vücudunuzun metabolizma hızını hesaplayın:

 2. Kadınlar için, hesaplayın (pound cinsinden 4.35 x kilo) + (inç cinsinden 4.7 x boy) - (BMAR'nızı bulmak için 4.7 x yaş) + 655.

 3. Erkekler için, (pound cinsinden 6.23 x kilo) + (inç cinsinden 12.7 x boy) - (yıllarda 6.8 x yaş) + 66 hesaplayın. Denklemin son sayısı minimum sayıya eşittir. Vücudunuzun her gün ihtiyaç duyduğu kalori miktarını mevcut kilonuzda tutmak için.

Ne Kadar Yenirsiniz?

 1. Bazal metabolizma hızınızı aktivite faktörü ile çarpın. Genel faaliyet seviyeniz düşükse, örneğin bir masa başı işiniz ve hareketsiz bir yaşam tarzınız varsa, 1.2 kullanın. Eğer orta derecede aktifseniz, örneğin gün boyunca işinize devam edersiniz ve haftada üç ila beş gün egzersiz yaparsanız, faktör 1.55 kullanın. Her gün çok aktifseniz ve kuvvetli bir şekilde egzersiz yapıyorsanız, 1.9 kullanın. Alacağınız sayı günlük enerji ihtiyacın. Her gün ne kadar kilo almadan ya da ne kadar kilo vermeden yiyebileceğiniz de budur.

Yürüme Ne Kadar Yakacak?

 1. Ardından, 30 dakikalık bir yürüyüşün kaç kalori yakacağını değerlendirmeniz gerekir. Yakacağınız enerji miktarı, egzersizin yoğunluğuna ve süresine ve ayrıca vücut ağırlığınıza bağlıdır. Yavaş bir tempoda, örneğin 2,5 mil yürüdüğünüzde, orta şiddette 3,5 mil yürüdüğünüzden daha az enerji tüketeceğiniz açıktır!

 2. Ek olarak, ne kadar fazla yakarsanız o kadar fazla kalori alırsınız. Örneğin, 120 kiloluk bir kişi, 30 dakika boyunca 2.5 mph'de düz zeminde yürürken yaklaşık 80 kalori yakacak. Ancak, 3.5 mil, yokuş yukarı yürürken, 180 kalori yakar. Aynı egzersizleri yapan 150 kiloluk bir kişi sırasıyla 100 ve 200 kalori yakar.

Ne Kadar Kaybedebilirsiniz?

 1. Haftada bir, enerji ihtiyacınızdan daha az 3.500 kalori alırsanız, haftada bir pound kaybedersiniz. Kalori alımınız ve harcamalarınız dengede ise, sabit bir kilo vermenize izin veriyorsanız ve kalori alımınızı artırmadan günde 30 dakika yürümeye başlarsanız, ne kadar kilo verebileceğinizi hesaplayabilirsiniz.

 2. 150 kilo ağırlığında ve bir hafta boyunca her gün 3.5 mil 30 dakika boyunca yokuş yukarı yürürseniz, 200 kalori yakarsınız. Toplam 1,400 kalori için 200 kaloriyi 7 gün ile çarpın. Dört hafta içinde, 5.600 kalori yakmış olacaksınız. Bu, dört haftada 1,6 kilo kilo kaybı.

 3. Haftada bir, enerji ihtiyacınızdan daha az 3.500 kalori alırsanız, haftada bir pound kaybedersiniz. Kalori alımınız ve harcamalarınız dengede ise, sabit bir kilo vermenize izin veriyorsanız ve kalori alımınızı artırmadan günde 30 dakika yürümeye başlarsanız, ne kadar kilo verebileceğinizi hesaplayabilirsiniz.

 4. 150 kilo ağırlığında ve bir hafta boyunca her gün 3.5 mil 30 dakika boyunca yokuş yukarı yürürseniz, 200 kalori yakarsınız. Toplam 1,400 kalori için 200 kaloriyi 7 gün ile çarpın. Dört hafta içinde, 5.600 kalori yakmış olacaksınız. Bu, dört haftada 1,6 kilo kilo kaybı.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407