Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Günde 1 içki içmek ne kadar zararlı?

Günde 1 içki içmek ne kadar zararlıdır?

 1. Ağustos ayında net bir sonuç çıkaran geniş çaplı bir incelemeyi ele aldık: aslında, herhangi bir miktarda alkol içmek güvenli değildir.

 2. Kıdemli yazar Dr. Emmanuela Gakidou, bir ya da iki içeceğin "efsane" olarak sağlık için güvenli olduğu fikrine değindi!

 3. Kendisinin ve meslektaşlarının araştırmasının, herhangi bir içki seviyesinin, erken ölüm, kanser ve kardiyovasküler olayların artması riskine bağlı olduğunu bulduğunu söyledi.

 4. Şimdi, Washington, Washington'daki St. Louis Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden araştırmacılar, günde bir içecek kadar az içmenin bile ne kadar zararlı olabileceğini daha da keşfettiler.

 5. Yeni çalışma, alkolün özellikle hafif içiciler üzerindeki etkisine odaklanmıştı, bu yüzden bulguları - şimdi Alkolizm: Klinik Deneysel Araştırmalar dergisinde yayınlandı - nüfusun büyük bir bölümü ile ilgili .

 6. “Günde bir ya da iki içeceğin olması önemli değildi ve sağlığı iyileştirebileceğini gösteren bazı çalışmalar bile oldu” diyor ilk yazar Dr. Hartz.

 7. "Ama şimdi en hafif günlük içicilerin bile ölüm riskinin arttığını biliyoruz," diye uyarıyor.

Hafif içme bile ölüm riskini arttırır

 1. Son çalışmanın yazarları, 18-85 yaş arasındaki 434.321 katılımcıdan toplanan verileri analiz etti. Bunlardan 340.668'i (18-85 yaş arası) Ulusal Sağlık Mülakat Anketi ile işe alınmış ve 93.653'ü (40-60 yaş arası) Gaziler Sağlık İdaresi kurumlarında ayakta hasta olarak sağlık bilgisi verilmiştir.

 2. Dr. Hartz ve ekibi haftada dört ya da daha fazla kez bir ya da iki içki içenlerin haftada sadece üç kez ya da daha az sıklıkta içenlere kıyasla yüzde 20 daha yüksek bir erken ölüm riski olduğunu tespit etti. Çalışma yazarlarının eklediği bu artan ölüm riski tüm yaş gruplarında tutarlı kalıyor.

 3. "Ölüm riskinde yüzde 20 artış, daha yüksek risk altında olan yaşlı insanlar için çok daha büyük bir anlaşma" diyor. [! 2280 => 1140 = 2!

 4. "İnsanlar yaşlandıkça, herhangi bir nedenden ötürü ölüm riskleri de artar, dolayısıyla 75 yaşında yüzde 20'lik bir risk artışı 25 yaşından çok daha fazla ölüme neden olur."

Riskler, potansiyel faydalardan ağır basıyor

 1. Bu yılın başlarında yayınlanan bir çalışma, her gün az miktarda içen - her gün en fazla bir içki - en fazla içen ve daha çok içen insanlardan daha düşük kardiyovasküler risk içerdiğini ortaya koydu alkol tamamen shun.

 2. Dr. Ancak Hartz ve ekibinin araştırması, hafifçe içen insanların bile sağlığa zararlarının potansiyel faydalardan daha ağır basardığını ortaya koyuyor.

 3. Bilim adamları kalp hastalığı ve kanser riskini değerlendirdiğinde, biraz içmenin, bazı durumlarda kalbin korunmasına yardımcı olmasına rağmen - her zaman, hafif tüketimde bile - gördüler. - bir kişinin kanser riskini arttırdı.

 4. “Haftada yaklaşık dört gün bir veya iki içki tüketmek, kalp damar hastalıklarına karşı koruyor gibiydi, ancak her gün içilmesi bu faydaları ortadan kaldırıyor” diye açıklıyor Dr. Hartz.

 5. "Kanser riski ile ilgili olarak, herhangi bir içki içmek zarar vericiydi" diye uyarıyor.

 6. Ancak Dr. Hartz, gelecekte sağlık pratisyenlerinin hastaları için daha kişiselleştirilmiş rehberler geliştirmek isteyebileceklerine de inanıyor.

 7. Bu nedenle, sağlık hizmeti sağlayıcıları, zaman zaman içmeleri için kalp problemleri geliştirme riski taşıyan kişilere tavsiyede bulunabilirler. Buna karşılık, kanser riski taşıyanları tamamen içmekten vazgeçmeleri için teşvik edebilirler.

 8. “Tıbbi önerileri tek bir kişiye uyarlarsanız,” diye açıklıyor Dr. Hartz, “, arada sırada içmenin potansiyel olarak yararlı olacağını düşünebileceğiniz durumlar olabilir.”

 9. “Ama genel olarak” diyor: “İnsanların artık bir şekilde sağlıklı olmak için günde bir bardak şarap düşünmemeleri gerektiğini düşünüyorum.”

 10. Bu yılın başlarında yayınlanan bir çalışma, her gün az miktarda içen - her gün en fazla bir içki - en fazla içen ve daha çok içen insanlardan daha düşük kardiyovasküler risk içerdiğini ortaya koydu. alkol tamamen shun.

 11. Dr. Ancak Hartz ve ekibinin araştırması, hafifçe içen insanların bile sağlığa zararlarının potansiyel faydalardan daha ağır basardığını ortaya koyuyor.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407