Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Geyik eti eti ne kadar sağlıklı?

Önlemler

 1. Bizon için fazladan sığır eti kestiyseniz, listenize geyik eti eklemek ilginizi çekebilir. Kalorisi düşük, yağ oranı yüksek ve protein oranı yüksek, geyik eti eti geyikten geliyor ve denenmesi gereken zayıf bir protein kaynağı.

Geyik eti beslenmesi

 1. Bir kırmızı et türü olarak kabul edilmesine rağmen, geyik eti yağ ve kalorisi düşük. Üç onsluk öğütülmüş geyik eti hizmetinin sadece 159 kalorisi vardır, oysa da aynı büyüklükte sığır eti toplam 215 kalori içerir.

 2. Geyik eti de yağda önemli derecede düşük ve proteinlerde daha yüksek - iki kat daha fazla! Üç ons sığır eti yaklaşık 17 gram yağ ve 14.5 gram protein alırken, geyik eti 22.5 gram proteinle yalnızca 7 gram yağ övünür. Bununla birlikte, düşük yağ içeriği, geyik eti oluşumunu doku bakımından biraz daha sert ve lezzet bakımından biraz daha az zengin hale getirir.

 3. Geyik eti de sığır etini demir bölümünde yener. Demir, Harvard Health'e göre vücudunuzun sağlıklı kırmızı kan hücrelerini desteklemesine yardımcı olan bir mineraldir ve eksik olması gün boyunca yorgunluk veya halsizliklere neden olabilir.

Geyik eti nasıl hazırlanır

 1. Ulusal Ev Gıdalarını Koruma Merkezine göre, geyik eti, et kesimi olarak veya sosis şeklinde dondurulabilir. Bununla birlikte, eğer eti kendiniz hasat ediyorsanız, tarla sosu yaparken eti kirletmemeye özen gösterin ve eti en kısa sürede soğutmak istersiniz. Geyik eti buzdolabında en fazla üç gün bekletilerek eti kapalı tutar ve diğer yiyeceklerden ayırın.

 2. Ulusal Ev Gıdalarını Koruma Merkezine göre, yağın geyik eti içerisinden kesilmesi, etin tadını önemli ölçüde artıracak ve bu proteine ​​eşlik eden gamey kokusunu önleyecektir. Eti yaşlandırmak aynı zamanda gamey lezzetini dağıtmaya yardımcı olur ve etin daha yumuşak bir şekilde büyümesini sağlar.

Geyik eti nasıl pişirilir

 1. Geyik eti pişirirken akılda tutulması gereken birkaç faktör var. Michigan Eyalet Üniversitesi'ne göre, diğer et kaynaklarının aksine renk ve doku, geyik eti yeteri kadar pişip pişmediğini belirlemenin güvenli bir yolu değildir. Geyik eti pişirirken, etin 160 derece Fahrenhayt iç sıcaklığa ulaştığını doğrulamak için bir yiyecek termometresi kullanmanız önerilir.

 2. Geyik eti pişirmeye gelince, oyun etleri tipik olarak uzun süre düşük, nemli sıcaklığa hazırlandığında en iyi tadı verir, Michigan State Üniversitesi'ni önerir. Bu tipik sert ete hassasiyet eklemek için pişirmeden önce geyik eti marine edebilirsiniz.

 3. Geyik eti pişirirken akılda tutulması gereken birkaç faktör var. Michigan Eyalet Üniversitesi'ne göre, diğer et kaynaklarının aksine renk ve doku, geyik eti yeteri kadar pişip pişmediğini belirlemenin güvenli bir yolu değildir. Geyik eti pişirirken, etin 160 derece Fahrenhayt iç sıcaklığa ulaştığını doğrulamak için bir yiyecek termometresi kullanmanız önerilir.

 4. Geyik eti pişirmeye gelince, oyun etleri tipik olarak uzun süre düşük, nemli sıcaklığa hazırlandığında en iyi tadı verir, Michigan State Üniversitesi'ni önerir. Bu tipik sert ete hassasiyet eklemek için pişirmeden önce geyik eti marine edebilirsiniz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407