Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


George Foreman Grill Sağlıklı Bir Alternatif mi?

Alt satırda

 1. Modern aşçıların emrinde çeşitli pişirme yöntemleri var. Tipik Amerikan evinde kaynatma, pişirme ve kızartma için fırın ve fırının yanı sıra hızlandırılmış pişirme ve yeniden ısıtma için bir mikrodalga fırın bulunur. Birçok evde dış mekan ızgarası, yavaş ocak, vapur veya fritöz vardır. George Foreman ızgarası, minimum hazırlık ve temizlik ile iç mekan ızgarasına izin verir. Birkaç çeşit rakip ızgara da mevcuttur. Bu iç mekan ızgaraları birçok sağlıklı fayda sunar.

Cihaz Temelleri

 1. George Foreman ızgaraları çeşitli ebatlarda gelir ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak büyük bir aile için bir antre veya bir yemek pişirmeyi mümkün kılar. Foreman'ın ortalama ızgarası sıcaklık kontrolünden yoksundur, yani "açık" ya da "kapalı". Izgaralar, yiyeceğin üstüne ve altına aynı anda ısı veren bir ısıtma yüzeyine sahiptir. Isıtma yüzeyi, pişmiş gıdada tutulmak yerine gresin akmasını sağlamak için hafifçe açılıdır. Pişirme yüzeyi kullanımdan önce yağlama gerektirmez. Izgara, tıpkı bir dış mekan ızgarası gibi yiyeceklerin üzerinde çekici ızgara izleri bırakır.

Tipik Kullanımlar

 1. Alıcılar, biftek, domuz pirzolası ve hamburger gibi etleri pişirmek için sık sık George Foreman ızgaralarını kullanıyor. Kemiksiz tavuk göğsü, balık filetosu, sosisli sandviç, sosis, ekmek ve et köftesi ile et ve kümes hayvanı şeritlerini pişirmek için de kullanabilirsiniz. Yaratıcı aşçılar, muz, elma, şeftali, armut, ananas, patlıcan, kabak, soğan, biber, havuç, kabak ve mantar gibi meyve ve sebzeleri hazırlamak için ızgarayı kullanır. Ekstra lezzet ve ızgara işaretleri için ızgaraya ekmeği kısaca ekleyebilirsiniz.

Sağlıklı mı yoksa Sağlıksız mı?

 1. Foreman, yiyecekleri ilave yağ olmadan pişiriyor ve pişirme sırasında, tava veya fırın hazırlığına karşı, et veya kümes hayvanlarını çevreleyen erimiş yağ miktarını azaltır. Bu yöntem, gresin akmasını sağlayarak genel kalorileri ve doymuş yağ içeriğini azaltır. Yiyecekler uygun şekilde pişirilir ve yapıldığında ızgaradan çıkarılırsa, alev alması veya yer yer aşırı pişmiş olması halinde kömür ızgarasında pişirilen yiyeceklerden daha sağlıklı olabilir, çünkü potansiyel olarak zararlı heterosiklik aminler veya HCA'lar için daha az fırsata sahiptir. geliştirmek. Ulusal Kanser Enstitüsüne göre, dış mekan ızgara et ve kümes hayvanları ayrıca polisiklik aromatik hidrokarbonlar veya kanserojen olabilen PAH'lar içerebilir. Bunun yerine George Foreman ızgarasının kullanılması, bu bileşiklere maruz kalmanızı azaltabilir.

Besleyici Izgara Fikirleri

 1. Foreman ızgarasında bütün bir yemek hazırlamayı, hayvansal ürünleri meyvelerden, sebzelerden ve ekmeklerden ayrı olarak pişirmeyi deneyin. Tüm görünür yağları etten kesin ve cildinizi ve tavuk göğsündeki fazla yağı alın. Tüm gıda maddelerini 1 inçten fazla olmayan bir kalınlığa dilimleyerek hazırlayın. Azami beslenme için ekmekli, sosisli ve beyaz un veya yağ oranı yüksek, besleyici değeri düşük diğer maddelerden uzak durun. Bunun yerine, fazladan vitamin, mineral ve antioksidanlar için çeşitli meyve ve sebzeler hazırlayın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407