Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


General Tso's Chicken için Beslenme Bilgileri

Diyetinize Susam Tohumu Eklemek

 1. Çin'de büyük ölçüde duyulmamış olmasına rağmen, General Tso'nun tavuğu, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Çin restoranlarında temel menü öğesi olarak görünen klasik Hunan yemeği olarak bilinir hale geldi. Tavuk dövülmüş, kızartılmış ve baharatlı bir tatlı sosla kaplanmıştır. Çinli şef Peng Chang-kuei, ilk kez 1950'lerde, aslında şekersiz olarak pişirildiğini iddia ediyor, ancak şimdi Amerikan damak tadına hitap etmek için şekerle hazırlandı.

Malzemeler

 1. Tarifin şekersiz Tayvanlı versiyonunda, sos tipik olarak salça, soya sosu, un, pirinç şarabı sirkesi ve acı biber içerir. Amerikan versiyonu da şeker içeriyor. Hırpalanmış tavuk parçaları çoğunlukla kızartmak için tavuk uylukları, zencefil, sarımsak, un, yumurta, soya sosu ve yer fıstığı veya bitkisel yağdan elde edilen koyu et ile yapılır. Yemeğin bazı çeşitleri sebze içerir.

Makrobesinler ve Kaloriler

 1. Farklı restoranların tarifleri değişebilirken, Ulusal Standart Standart Referans Veri Tabanı, General Tso'nun tavuklarının yüksek kalorili ve yüksek yağlı yiyecek olduğunu gösteriyor. General Tso'nun tavuğunun 30 parça, 535 gramlık restoran tarzı siparişinde, 1.578 kalori, 69 gram protein, 87 gram yağ ve toplam 62 gram karbonhidratla 62 gram şeker bulunur. Kaloriler, karbonhidratlar ve yağlar öncelikle tavukların meyilli kaplamalarından ve şeker içeren soslardan gelir ve protein tavuktan gelir.

Vitaminler ve Mineraller

 1. General Tso's Chicken için vitamin ve mineral içeriği, A vitamini, K vitamini, sodyum ve niasin hariç, sınırlıdır. USDA Besin Veri Tabanı, 30 parçalık bir siparişin 500 A Uluslararası Vitamin Ünitesi ve tam gün yaklaşık 15 miligram niasin arzı sağladığını belirtmektedir. Aynı zamanda K vitamini için günde iki kez tavsiye sağlar. Bununla birlikte, tipik bir düzende 2,327 miligramlık sodyum içeriği, kalp hastalığı ve yüksek tansiyon gibi durumlar için düşük sodyum diyetini takip edenler için üretken olabilen günlük sodyum önerilerini aşmaktadır.

Sağlık Etkileri

 1. General Tso'nun tavuklarının iyi bir A vitamini, K vitamini ve protein kaynağı olması kesinlikle faydalı olsa da, yüksek yağ ve kalorili içeriği kilo vermeye çalışanlar için istenmeyen bir yemek haline getiriyor. Yapraklı yeşillikler ve portakal sebzeleri bu önemli vitaminlerin daha düşük yağ kaynağıdır. Bu yemeğin günlük önerileri aştığı için sodyum sınırlama girişiminde bulunmaları önerilmemektedir. Son olarak, kan şekeri ve trigliserit seviyelerinin yükselmesine katkıda bulunabilecek olan porsiyon başına 62 gram yüksek şeker içeriği nedeniyle şeker hastaları veya kalp sağlığı diyetinde olanlar için önerilmez.Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c