Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Geleneksel Alman Diyeti

Riskler

 1. Geleneksel Alman diyeti odak noktası olarak patates, et, ekmek ve bira ile doyurucu ve ağır. Ülkenin her bölgesi klasik yemeklere kendi ismini koyarken, patateslere odaklanmak, sebzeler yerine meyvelerle et servis etmek ve yerel hazırlanmış bira içmek bu diyetin karakteristik özellikleridir.

Tarih

 1. Yemekler Almanya'da her zaman belirleyici bir kültürel rol oynadı. Zorlu topografyasından dolayı, Almanya büyük bir tarım merkezi değil, bu yüzden içeriğinin çoğunu ithal etmek zorunda. Bununla birlikte, Büyük Kral Frederick (1712-1786), vatandaşlara tohumluk patates verdi ve onlara geleneksel Alman diyetine temel teşkil eden yetiştirme teknikleri öğretti. II. Dünya Savaşı'ndan sonra, Almanya Doğu ve Doğu Almanya'ya bölündü, doğu yarısı daha çok Rus etkisine sahip bir pişirme tarzı geliştirdi ve batı yarısı klasik teknikleri korudu. Bugün, Almanlar dünyanın her yerinden yiyeceklerin tadını çıkarır; Geleneksel yemeklerin uluslararası hazırlıklar ve malzemelerle birlikte verilmesi bu mutfağı canlı ve deneysel kılar. Ancak, iyi hazırlanmış geleneksel Alman yemekleri popüler olmaya devam ediyor ve küçük kasabalarda mevcut olan her şey olabilir.

Ana Yemekler

 1. Sauerbraten, ayran içinde turşu domuz eti, sığır eti ya da dana etinden yapılan tipik bir Alman et yahnisidir ve sosla kızartılır. Ren Nehri bölgesinde sauerbraten ayrıca kuru üzüm, tuzlu baharatlar ve sirke ile tatlandırılır. Sauerbraten genellikle kırmızı lahana ile servis edilir. Wiener schnitzel ortak bir öğle veya akşam yemeği yemeğidir. Bir fileto 1/8 inç kalınlığında dövülür, un ile kaplanır, çırpılmış yumurtaya ve ekmek kırıntılarına batırılır ve tavada kızartılır. Fileto genellikle dana eti ancak aynı zamanda domuz veya tavuk da olabilir. Salamura balık, sirke sazanlı, patatesle servis edilen karpfen bleu, bratkartoffeln, kızartılmış ringa balığı turşusu ve patates ve soğan ile servis edilir. [! 3943 => 1130 = 4!

 1. Knodel veya mantı pek çok ana yemekle servis edilir. Köfte patates ya da ekmek yapılır, sonra kaynatılır veya kızartılır. Güneyde, küçük, diş macunu köfteleri birkaç tane kümelenmiş pirinç tanecik büyüklüğünde, daha yaygındır.

 2. Sosis arabaları çoğu Alman kentinde sokak yemeği satıyor. Berlin'de patateslere domuz sucuğu ve domuz pastırması gibi bir sosis servis ediliyor.

 3. En yaygın Alman ekmekleri çavdar ve balkabağından yapılır; çoğu mayalı. Yumuşak simit her yerde sokak yemeğidir.

Bira

 1. Berlin’de Berliner weisse en sevilen bira. Bu ekşi demlemek, onu tatlandırmak için genellikle aromatik orman otu ağacından veya yeşil ahududu şurubundan yapılmış bir yeşil şurupla birlikte, geniş kadehlerde servis edilir. Köln, Kolsch denilen hafif, meyvemsi soluk ale'nin evidir. Leipzig'de, ünlü turuncu renkli Gose tuz ve kişniş ile demlendi. Bamberg füme malt Rauchbier'in yanı sıra hakemlere de hizmet eder. Yerel kültürde demlenmiş ve yüzlerce yıldır aynı şekilde yapılan bu klasik biralar, geleneksel Alman diyetinin sevilen bir yanıdır ve doyurucu yemeklere iyi eşlik eder.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407