Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Geceleri Daha Fazla Kalori (ve Karbonhidrat) Yemen İçin 4 Neden

Kahverengi Pirinç Servis İpuçları

 1. Yıllarca, muhtemelen daha önce öğünlerin başında daha büyük öğünler yemelisin. Bunun arkasındaki neden oldukça sezgisel görünüyor - sabah veya öğleden sonra kalorilerinizin çoğunu alarak, onları yakmak için daha fazla saatiniz olacak. Bu yüzden birçok popüler beslenme programı, yiyeceklerinizi önden yüklemeyi ve kalori alımını sınırlandırmayı (özellikle de karbonhidratları - karanlıktan sonra) sınırlamayı savunuyor. [! 4332 => 1140 = 1!

NEDEN # 1 - DOĞAL KURULUŞ

 1. Eski adam günlerini izleyerek, avlayarak ve yiyecek toplayarak, akşamlarını ne olursa olsun rahatlatarak ve şölen yaparak geçirdi. Evrime karşı çıkmak yerine, neden günlerinizi "iş" ve "çalışma" şeklinde "avlamak" için harcamayın ve ertesi günkü savaşlara yakıt ikmali yapmak, iyileşmek ve hazırlamak için geceleri kalorilerinizin çoğunu yiyin?

 2. Ama bu gecedeki karbonhidratların tümü sizi şişmanlatmaz mı? Ziyafet tarzı bir akşam yemeği düzenini daha geleneksel bir diyet yaklaşımıyla karşılaştıran Obezite (Silver Spring) Journal'ın 2011 tarihli bir çalışmasına göre değil. Çalışma, karbonhidratlarının çoğunu akşam yemeğinde yiyen deney grubunun, abdominal çevrede ve vücut yağında daha geleneksel kontrol grubuna göre daha fazla kilo kaybı ve keskin azalma yaşadığını ortaya koydu.

 3. Bu nasıl olabilir? Hadi matematiğe bir bakalım

NEDEN # 2 - NUMARALAR

 1. Karbonhidrat da dahil olmak üzere kalorilerinizin çoğunu yemek çoğu beslenme programına aykırı gibi gözüküyor. Ama gerçekten mi?

 2. Günde beş ila altı küçük öğün ve atıştırmalık tüketmemize rağmen, üç kare öğün yemek yerine, akşam yemeğimizin çoğu kahvaltı veya öğle yemeğinden daha büyük olduğu kadar ılık. Eşitliğe gece geç saatte bir atıştırmalık eklersek - ki çoğumuzun yapması gereken, akşam yemeği ile kahvaltı arasında 12 saatlik hızlı kas kaybını önlemek için - o zaman akşam saat 6'dan sonra kalorilerimizin yarısını nasıl alabileceğimizi görmek kolaydır

 3. İşten sonra, hatta akşam yemeğinden sonra eğitirseniz, sayılar gece saatlerine doğru daha da çarpıcı bir şekilde hareket eder. Antrenman sonrası toparlanma öğününüz - sadece bir sallanma ya da güler yüzlü olsa bile - günlük kalori toplamınızı daha da aktaracaktır.

 4. Karbonhidrat sayımı söz konusu olduğunda, geri yükleme işlemi orada en iyi fikir olabilir. Doğal nişastalarınızı (tatlı patatesler, tatlı patatesler ve kahverengi pirinç gibi) akşam yemeği ve gün boyunca hafif, lif bakımından zengin meyve ve sebzeler yemek için saklayarak, gün boyunca aktif iken yağ yakıcı hormonları en üst düzeye çıkarırsınız. Bu, size daha verimli bir şekilde yağ yaktığınız daha uzun bir süre sağlar.

 5. Artı, antrenmandan sonra (veya düşük karbonhidrat yemekten sonra bir gün sonunda) glikojen depoları tükendiğinde, gece karbonhidratlar önce enerji depolarınızı yağ depolarına dökmeden önce stoklar. Bir düşünün: Aracınızı tüm gün dolaştırırsanız ve benzin deposu boşsa, ertesi gün için onu doldurmanız gerekir. Bu yaklaşımla başınızı derde sokmanın tek yolu, aşırıya kaçmanız ve bu karbonhidratların depoya taşmasıdır.

NEDEN # 3 - PSİKOLOJİ

 1. Başka bir insan içgüdüsü, kıtlık zamanlarında enerji biriktirmek için fazla yemektir. Bu mağara adamı zamanlarında anlam ifade etse de, gıdaların hazır olduğu modern çağda değil.

 2. Diyetlerimizi, kronik olarak aşırı yemek yemeden ziyafet çekmek için bu doğal dürtüyü sağlayacak şekilde yapılandırmamız gerekiyor. İnsan beyni bir fedakarlık / ödül modelinde çalışır. Çoğu insan, geceleri doyurucu bir yemekle kendilerini ödüllendirirse kalorileri azaltabilir, hafif yiyecekler ve gün içinde daha iyi yiyecek seçimleri yapabilir.

 3. Ancak bunun tersi doğru değil. Bütün gün yemekle kendinizi ödüllendirmek ve sonra geceleri geri keserek fedakarlık etmek için çok zor. Ben Jerry, rüyalarınızda görünmeden önce bir satırda kaç gece "sadece bir salata yiyebilirsiniz"?

 4. Buna alıştıktan sonra, gün içinde hafif yemek kolaydır. Adrenalin günlük zorluklarla mücadelede sizi daha uyanık ve verimli kılmaya başlıyor. Verimlilik artarken yiyecek bir düşünce haline gelir.

 5. Sizi yorgun, uyuşuk ve düşünmek ya da odaklanamayan büyük bir öğle yemeği ile karşılayın.

 6. Doğal olarak gevşemek, büyük yemek yemek ve birkaç saat sonra çuvalın üstüne vurmak istediğinizde, o büyük, karbonhidratlı öğün yemeğini kaydedin. Karbonhidratlar, içeriği hissetmemize ve uykuyu tetiklememize neden olan serotonin salınımını tetikler. Sıkı antrenman yapan ve geceleri karbonhidrat kesmeye çalışan birçok sporcu uykusuzluktan şikayet ediyor. Şimdi nedenini biliyorsun.

DERS # 4 - UYGUNLUK

 1. Toplam kaloriyi ve yemek seçimini hesaba kattığınız sürece, yemek sıklığı ve yemek dağılımı yağ kaybı açısından daha az ilgilidir, ancak geceleri daha fazla yemek yemeyi düşünür. Önemli olan, diyetinizi hayatınıza uygun hale getirmek, başka bir yoldan değil, size en iyi başarı şansını vermektir.

 2. Çoğumuz tam zamanlı sporcu değiliz. Biz tam zamanlı işlerle yarı zamanlı sporcularız. Gıda dağıtım modellerini optimize etmek, sürdürülemez, çabuk sabitlenen bir diyetin aksine, işlevsel, uzun vadeli bir yaşam tarzı planı olan bir beslenme programı oluşturulmasında kilit bir faktördür.

 3. Gün içerisinde mağara adamı gibi olmayı düşünün. Yağsız proteinler, sebzeler, bütün meyveler ve küçük porsiyonlara dayanarak daha hafif yemekler ve atıştırmalıklar vurgulayın. Akşam yemeğinde nişastaları kurtarın.

 4. Ardından, gece geldiğinde, Japon köy tarzına gidin. Yağsız proteinlere, sebzelere ve vücut boyutuna ve aktivite seviyelerine bağlı olarak porsiyonlu patates, patates veya pirinç gibi bazı doğal nişasta yiyeceklerine dayalı daha doyurucu bir akşam yemeği yiyin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407