Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Gece kuşu 'sağlığı' basit 'rutin ayarlardan faydalanabilir

Gece kuşu 'sağlığı' basit 'rutin ayarlardan faydalanabilir

 1. Bu yılın başından itibaren yapılan araştırmalar, gece baykuşlarının (doğal olarak geç saatlere kadar devam eden insanlar) günlük olarak jet lag'a benzer bir etki yaşadıklarını buldu. [! 4946 => 1140 = 1!

 2. Diğer çalışmalar, gece baykuşlarının sabah diyabetlilerden daha yüksek risk taşıdığını ve kalp hastalığı gelişme ihtimalinin daha yüksek olduğunu ortaya koydu.

 3. Bununla birlikte, Birleşik Krallık'taki Birmingham ve Surrey Üniversitelerinden ve Avustralya'nın Melbourne kentindeki Monash Üniversitesi'nden bir araştırmacılar ekibi, sadece birkaç basit yaşam tarzı düzenlemesi yaparak, gece baykuşlarının olabileceğini savunuyor sağlık risklerini en aza indirebilir.

 4. Araştırmacılar, çalışmaları için gece bayramı alışkanlıkları olan 22 sağlıklı gönüllü istihdam ettiler. Ortalama yatma vakti sabah 2,30 ve ortalama uyanma süresi 10,15 idi

 5. "Araştırma bulgularımız farmakolojik olmayan basit bir müdahalenin faz ilerlemesi 'gece kuşları,' zihinsel sağlık ve uykululuktaki olumsuz unsurları azaltmanın yanı sıra gerçek dünyadaki en yüksek performans sürelerini manipüle etme kabiliyetini vurgulamaktadır "diyor lider araştırmacı Elise Facer-Childs, Ph.D.

 6. Ekip çalışmanın bulgularını Sleep Medicine dergisinde yer alan özel bir makalede sunar.

Gece kuşlarının performansını artırmak için 4 değişiklik yapıldı

 1. "Gecikmiş bir uyku düzenine sahip olmak sizi standart toplumsal günlerde tutamaz - bu da birtakım olumsuz sonuçlara yol açabilir - gündüz uykusuzluğundan kötü zihinsel iyiliğe," ortak yazar Andrew Bagshaw, Ph.D.

 2. Bu nedenle, araştırmacılar bazı yaşam tarzı değişikliklerini uygulamanın bireylerin uyku düzenlerini ayarlamasına izin verip vermeyeceğini bulmak istedi. Ayrıca, vücut saati ritmi ile modern toplumun ritmi arasındaki uyumsuzluğun sağlık üzerindeki olası etkilerini azaltıp azaltmayacağını görmek istediler.

 3. Bu amaçla, ekip 22 katılımcıdan 3 hafta içinde belirli yaşam tarzı değişiklikleri yapmalarını istedi. Bu değişiklikler dahil:

 4. “Bu sorunu çözmek için insanların evde yapabilecekleri basit şeyler olup olmadığını görmek istedik” diyor Bagshaw, çalışmanın yaklaşımının başarılı olduğunu ekledi ve ortalama olarak insanların ulaşmalarına izin verdi. uykular ve öncekinden 2 saat önce uyanıyorlar. ”

 5. 3 hafta süren müdahalenin ardından gönüllüler, hem bilişsel performansta, hem de tepki süresinde bir artış ve sabahları daha iyi kavrama gücüne sahip fiziksel formda gelişmeler gösterdiler. Ayrıca öğleden sonraları çalışma öncesi olduğu gibi akşamları değil de "zirve" performans kapasitesine ulaştığını bildirdiler.

 6. Ayrıca katılımcılar, depresyon ve stres hissinin yanı sıra gündüz uykululuklarında da azalma olduğunu bildirdi. [! 4946 => 1140 = 2!

 7. Şimdilik araştırmacılar, bu kolay ayarlamaların, doğal vücut saatlerinin normal performanslarını 9 - 5 çalışma programına uymayan insanlara hem performanslarını hem de refahlarını artırmak için izin verebileceğini savunuyorlar.

 8. "Basit rutinler oluşturmak, 'gece kuşlarının' vücut saatlerini ayarlamalarına ve genel fiziksel ve zihinsel sağlıklarını iyileştirmelerine yardımcı olabilir. kalp-damar hastalıkları, kanser ve diyabet riski. "

 9. "Gecikmiş bir uyku düzenine sahip olmak sizi standart toplumsal günlerde tutamaz - bu da birtakım olumsuz sonuçlara yol açabilir - gündüz uykusuzluğundan kötü zihinsel iyiliğe," ortak yazar Andrew Bagshaw, Ph.D.

 10. Bu nedenle, araştırmacılar bazı yaşam tarzı değişikliklerini uygulamanın bireylerin uyku düzenlerini ayarlamasına izin verip vermeyeceğini bulmak istedi. Ayrıca, vücut saati ritmi ile modern toplumun ritmi arasındaki uyumsuzluğun sağlık üzerindeki olası etkilerini azaltıp azaltmayacağını görmek istediler.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407