Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Gebelikte Kuru Meyveler

Adım 4

 1. Artık bir bebek beklediğiniz için kuru meyvelerin güvenliğini merak etmek akıllıca, çünkü ne yediğiniz ve ne yediğiniz doğmamış çocuğunuzu etkileyebilir. Kuru meyveler, ancak, endişelenmeniz gereken bir gıda değildir. Aslında, hamilelik diyetinize kuru meyveler eklemelisiniz, çünkü sağlık için gereken bazı vitaminler ve mineraller bakımından zengindirler ve doğmamış bebeğinizin büyüme için kilometre taşları ile buluşması gerekir.

Elyaf Muhteşemdir

 1. Birçok hamile kadın gibiyseniz, hamileliğiniz sırasında bir noktada kabızlık yaşadınız. Kabızlık, gebe kaldığınızda ortaya çıkan hormonlardaki değişimlerden ve doğum öncesi vitamininize aldığınız ek demirden kaynaklanıyor olabilir. Düşük lifli bir diyet, kabızlık yaşayabilmenizin bir başka nedenidir ve diyetinize kuru meyve eklemek, Amerikan Gebelik Birliği tarafından önerilen 25 ila 30 gram lif elde etmenin bir yoludur. 1/4 su bardağı kuru kayısı servis malzemesi 1,63 gram elyaf içerir ve 1/4 su bardağı kuru elma 1,3 gramdır. Kuru erik 1/4 fincan başına yaklaşık 2 gramdır ve kuru üzüm 1/4 fincan başına 1,5 gramdır.

Demir için duyalım

 1. Normal kan gelişimini desteklemek ve erken doğum riskinizi azaltmak için hamilelik sırasında her gün 27 miligram demire ihtiyacınız var. Kuru meyveler, bu hedefe ulaşmanıza yardımcı olacak az miktarda demir tedarik eder. 1/4 su bardağı kuru kayısı servisi, örneğin her gün ihtiyacınız olanın yüzde 2'si kadar yaklaşık 0.6 gram demir içerir. Aynı miktarda kuru üzüm 0.78 miligram sağlar. Elma ve kuru erik gibi diğer kuru meyve türleri de az miktarda demir verir. Tarihler ve kuru incir, BabyCenter web sitesine göre ek demir kaynaklarıdır.

Daha Fazla Muhteşem Vitamin ve Mineraller

 1. Tarihler ve muzlar gibi kuru meyveler, bebeğinizin kemiklerinin ve sinirlerinin normal şekilde şekillenmesinde ve işlev görmesinde yardımcı olan bir mineraldir. Kayısı, elma ve hurma gibi kuru meyvelerin çoğu kas kontrolünde yardımcı olan ve yüksek tansiyon gelişimini önlemeye yardımcı olabilecek bir diğer mineral olan potasyum da sağlar. Kayısı gibi bazı kuru meyveler de bebeğinizin kemiklerinin ve dişlerinin düzgün bir şekilde oluşmasına yardımcı olan iyi bir A vitamini kaynağıdır.

Ama Kalorileri İzle

 1. Kuru meyve, kaloride taze meyveden daha yüksektir, bu da hamilelik sırasında alımınızı sınırlamanız gerektiği anlamına gelir. Bunun nedeni, çok fazla kalorinin gereğinden fazla kilo almanıza neden olacağıdır. 1/4 fincan kuru kayısı 53 kalori içerir ve aynı miktarda kuru erik 63 kalori içerir. 1/4 fincan kuru üzüm, 124 kalori içerir. Amerikan Hamilelik Birliği'ne göre şeker alımınızı sınırlamak hamilelik sırasında da önemlidir çünkü ek şeker, diyetinizdeki sağlıksız kilo alımına neden olan gereksiz kalorileri artırır. Pek çok kuru meyve ilave şeker içerir, ancak bu dezavantajı, ilave şeker içermeyen çeşitler seçerek yenebilirsiniz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407