Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Gastrit Tatlılar

Hususlar

 1. Gastritten muzdaripseniz, semptomları hafifletmek, sık kullanılan bazı yiyecek ve içecekleri kesmek anlamına gelir: kahve, gazlı içecekler, asitli ve baharatlı yiyecekler. Tatlı bir dişiniz varsa, göz önünde bulundurmanız gereken en büyük fedakarlık, tatlıların gastrit semptomlarınıza nasıl yardımcı olacağı veya zarar vereceğidir. Ancak, tatlıları tamamen kaybetmek gerekli değildir; ölçülü olarak, gastrit tedavisi görürken bile, bazı tatlıların tadını çıkarabilirsiniz.

Kaçınılacak Tatlılar

 1. Maalesef, gastritiniz varsa önlemek için çikolata, tatlılar listesine giriyor. Bunun sebebi, Drugs.com'a göre çikolata, midenin tahriş edip gastrit semptomlarını şiddetlendiren kafein içermesidir. Bu nedenle, gastrit semptomlarınız devam ederken kek, çikolata, kurabiye, kek, çikolata ve çikolata içeren diğer tatlılardan uzak durmalısınız. İsteklerinizi yönetmenize yardımcı olmak için, ara sıra küçük porsiyon vanilyalı kek veya fıstık ezmeli kurabiye kullanabilirsiniz.

Süt

 1. Gastrit hastaları çoğu süt ürününü, özellikle dondurma gibi yüksek yağlı süt gıdalarını da sınırlandırmalıdır. Bununla birlikte, bazı durumlarda az yağlı yoğurt, donmuş yoğurt, krema veya puding gibi küçük porsiyonlar kabul edilebilir. Gastritiniz varken hangilerini yiyebileceğiniz konusunda tavsiye istemeniz gerekir.

Meyveler

 1. Meyveler iyi dengelenmiş herhangi bir diyetin bir parçası olsa da, sadece asit oranı düşük olanlar, gastrit rahatsızlık belirtilerini hafifletmeye yardımcı olabilir. Gastrit problemlerini arttıran yüksek asitli meyveler arasında portakal, greyfurt, limon ve limon bulunur. Tatlı hazırlarken hepsinden kaçının. Ancak, elma, şeftali veya çilek gibi düşük asitli meyvelerle yapılan tatlılar, kek, ekmek veya krep gibi muz içeren herhangi bir şeyin yanı sıra kabul edilebilir. [! 59915 => 1130 = 5!

 1. Genel bir kural olarak, gastrit hastaları günlük şeker alımını izlemelidir, çünkü tahrişi ve iltihabı arttırdığı bilinmektedir. Bu sebeple, diyetinizi mide asitlerini nötralize eden kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri ile tamamladığınızdan emin olarak, tatlıları ılımlı bir şekilde tüketin. Her zaman olduğu gibi, herhangi bir gıdadan uzak durmalısınız - tatlı olarak veya başka bir şekilde - doktorunuzun durumunuzu kötüleştirebileceğini ve yalnızca kabul edilebilir olduğunu söylediklerini yemelisinizDonate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407