Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Garbanzo Fasulyesi Unuyla Sağlıklı Turta Ezmesi

Vitaminler ve Mineraller

 1. Kremsi, tuzlu humus veya falaf yapmak için kullanılabilecek aynı nohut çekirdekleri, lezzetli, yumuşak pasta kabuklarını ve diğer hamur işlerini yapmak için kullanılabilir. Yaygın besan unu veya nohut unu olarak bilinen nohut unu, kurutulmuş nohutların ince bir toz halinde öğütülmesiyle elde edilir. Bu glutensiz un, yüksek protein ve lif içeriği ile unlu mamullere besin katkısı sağlar. Tek başına mı yoksa pişirme karışımınızın bir parçası olarak mı tercih ederseniz, nohut unu, bir dahaki sefere kendi turta kabuğunuzu yapmayı denemeye değer.

Garbanzo Fasulyesi Ununun Faydaları

 1. Tamamen besleyici bir bakış açısından, rafine beyaz buğday unu ve nohut unu arasındaki savaşta bir yarışma yok. Örneğin, nohut unu, kan şekerinizde geleneksel buğday bazlı una göre bir çiviye neden olma olasılığı daha düşüktür. Ek olarak, glütensizdir ve rafine beyaz undan üç kat daha fazla protein ve yaklaşık beş kat daha fazla lif içerir. Ekstra bir bonus olarak, nohut unu, fındık unu yoğunluğunu hafifletir ve glütensiz karışımlara esneklik kazandırır, bu da pasta kabuğunu çıkarmanızı kolaylaştırır. [! 4712 => 1130 = 3!

 1. Garbanzo çekirdeği, turta kabuğuna krem, doku ve net bir lezzet katar. Kabuğunuzu basit tutmak istiyorsanız, tüm nohut unu unu kullanarak kullanım kolaylığı sağlar. Nohut unu ve tuzu, bir mutfak robotunda, seçtiğiniz pişirme yağını karışıma koymadan önce birleştirin. Tutarlılık ekmek kırıntılarına benzeyene kadar işleyin ve ardından hamur iyice oluşana kadar yavaşça su ekleyin. Hamuru düz bir yüzeye yuvarlayın ve fazla hamuru kenarlarından keserek, pasta tabağınıza yerleştirin. Hamuru bir çatalla delin ve 350 derece Fahrenheit'e önceden ısıtılmış bir fırında kabaca 10 ila 15 dakika pişirin. Pasta kabuğunu tatlı bir pasta için kullanacaksanız, karıştırarak işlem yaparken bir çorba kaşığı veya tercih ettiğiniz tatlandırıcının ikisini karışıma ekleyin.

Garbanzo Fasulyesi Ununu Karışımın Bir Parçası Olarak Kullanma

 1. Diğer fasulye unu gibi, nohut unu, turta kabuğunuza güçlü bir lezzet katar. Nohut unu kullanmakta yeniyseniz veya lezzetine duyarlıysanız, pişirme karışımının bir parçası olarak kullanmayı deneyin. Geleneksel fırıncılar, çok amaçlı unu ve nohut çekirdeği unu ile eşit parçaları kullanarak, turta kabuklarının protein içeriğini artırabilir. Glutensiz fırıncılar kabaca 1 1/4 su bardağı nohut unu, 1 su bardağı beyaz veya kahverengi pirinç unu, 1 su bardağı tapyoka unu ve 1 su bardağı mısır nişastası, patates nişastası veya ararot nişastası ile birleştirerek yüksek proteinli bir pişirme karışımı yapabilir. . Sonra bu un karışımını, hindistancevizi yağı, ksantan sakızı, elma sirkesi, bir tutam tuz ve seçtiğiniz tatlandırıcı ile birleştirerek hafif, lezzetli bir turta kabuğu yapmak için kullanın.

İpuçları

 1. Kabuğunuzda başka bir un kullanmak istemiyorsanız, nohut çekirdeği unu, bir mutfak robotunda ince bir yemeğe işlenmiş kıyılmış ceviz veya cevizlerle birleştirmeyi düşünün. Fındık garbanzoları dengelemek için doku ve lezzet katar. Lezzeti biraz kesmenin bir başka yolu da, rafine beyaz bir şekeri muskovado, hurma veya Rapadura ile değiştirmektir, ki bunların hepsi nohut çekirdeği ununun hafif acı tadını dengeleyebilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407