Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Fıstık Ezmesi ve Kabızlık

Ev yapımı Sucuk

 1. MedlinePlus'a göre eksik tahliye, sık bağırsak hareketleri ve geçmesi zor dışkı hissi kabızlık belirtileridir.

 2. Kabızlık, ishal, karın ağrısı ve şişkinlik gibi gatsrointestinal problemler, spesifik yiyeceklerin tüketimi ile ilgili olarak, genellikle irritabl barsak sendromu (IBS) veya diğer bağırsak bozuklukları tanısı konan insanları, ancak yiyecekleri etkiler. hassasiyetler herkesi etkileyebilir.

 3. Belirtilerinize neden olan yiyecekleri tanımlamanıza yardımcı olacak bir yiyecek günlüğü tutun. Yer fıstığı ezmesi kabızlıkla mücadele eden besinler de içeriyor olsa da, fındıklara ve onların tereyağlarına hoşgörüsüzlük sizi kabızlaştırmanıza neden olabilir. Sağlıkla ilgili sorularınıza en doğru yanıtları almak için doktorunuza danışın.

Kabızlıkla Mücadele İçin Elyaf

 1. Fıstık ezmesi, lif içeriği nedeniyle kabızlığa karşı savaşmaya yardımcı olur. Tıknaz tarzı yer fıstığı yağı servis eden her 2 çorba kaşığı, 2.6 gram lif sunar - günlük alım miktarının yüzde 10'u, erkeklerin ise yüzde 7'si, Tıp Enstitüsü tarafından tavsiye edilir.

 2. Dışkıyı gevşetip yumuşattığı için geçişi daha kolay, lif kabızlıkla savaşmaya yardımcı olur. Bununla birlikte, fıstık ezmesi gibi lif bakımından zengin yiyecekleri yeterli hidrasyon olmadan tüketirseniz, fıstık ezmesi kabızlığı geliştirebilirsiniz.

Salisilatlara ve Aminlere Duyarlılık

 1. Yiyecek hassasiyetleriniz fıstık ezmesi kabızlığınızdan sorumlu olabilir. Yerfıstığı yağı, çoğu insanın düzenli olarak yediği çeşitli yiyeceklerde bulunan doğal gıda kimyasalları olan ılımlı miktarlarda salisilatlar ve aminler içerir.

 2. Bununla birlikte, gastrointestinal sorunlara yatkınsanız veya salisilatlara veya aminlere karşı hassassanız, her gün yerfıstığı yağı yemek, vücudunuzda kabızlığa neden olacak bu doğal gıda kimyasallarının yeterince birikmesine neden olabilir veya diğer gıda duyarlılık belirtileri.

 3. Yer fıstığı kendileri de aynı bileşikleri içerir ve en yüksek salisilat ve amin seviyelerine sahip derileri olan yer fıstığıdır.

Yer Fıstığına Hoşgörüsüzlük

 1. Gıda intoleransları hala bilinmemektedir ve çoğu sağlık uzmanı tarafından çok iyi anlaşılmamıştır. Yer fıstığı intoleransı, yer fıstığı alerjisi ile karıştırılmamalıdır.

 2. Yiyecek intoleransı, bağışıklık sisteminizden immün bir reaksiyonu tetiklemiyor, ancak Amerikan Allerji Astım ve İmmunoloji Akademisi'ne göre kabızlık dahil olmak üzere farklı semptomlara neden olabilir.

 3. Gastrointestinal problemler yaşayarak kuruyemişlere olumsuz tepki veren insanlar genellikle diğer kuruyemiş türlerini tolere etmede de sıkıntı yaşarlar.

Diyetinizden Fıstıkları Çıkarın

 1. Salisilatlara ve aminlere veya yer fıstığı intoleransına karşı duyarlılığı belirlemeye yönelik teşhis yöntemleri iyileşene kadar, temel yaklaşım şüpheli gıdayı diyetinizden çıkarmak ve belirtilerinizin iyileşip iyileşmediğine bakmaktır. Kraliyet Prens Alfred Hastanesinin Alerji Birimi tarafından önerilen bir protokol olan fıstık ve fıstık ezmesini birkaç hafta diyetinizden çıkarın.

 2. Vücudunuza, yer fıstığı ve yer fıstığı yağı kabızlığından sorumlu olabilecek yer fıstığı yağı içindeki potansiyel bileşikleri ortadan kaldırma şansı vermek için az miktarda fıstık içeren yiyeceklerden kaçının. Eğer fıstık ezmesini diyetinizden çıkarırken bağırsak hareketleriniz düzenli hale gelirse, sorunun kaynağının olduğunu anlayacaksınız.

Diğer Kuruyemişleri Dene

 1. Fıstık ezmesi ve yerfıstığını diyetinizden çıkardıktan ve kabızlığınızı giderdikten sonra, toleransınızı test etmek için diyetinize başka tipte fındık veya fındık ezmesi eklemeyi deneyebilirsiniz. Yer fıstığı ve yer fıstığı ezmesinin elimasyon diyetiniz sırasında kabızlığa neden olduğunu keşfetmişseniz, onları yeniden tanıtmamak en iyisi olabilir.

 2. Eğer fıstık ezmesinden gerçekten hoşlanıyorsanız, ılımlı miktarlara karşı toleransınızı test etmek için birkaç gün arayla çok az miktarda almaya çalışabilirsiniz. Aksi takdirde, kabızlık sorunları yaşamadan tüketip tüketemeyeceğinizi görmek için badem ezmesi, kaju ezmesi veya diğer fındık ezmesi ile deney yapın.

 3. Fıstık ezmesi ve yerfıstığını diyetinizden çıkardıktan ve kabızlığınızı giderdikten sonra, toleransınızı test etmek için diyetinize başka tipte fındık veya fındık ezmesi eklemeyi deneyebilirsiniz. Yer fıstığı ve yer fıstığı ezmesinin elimasyon diyetiniz sırasında kabızlığa neden olduğunu keşfetmişseniz, onları yeniden tanıtmamak en iyisi olabilir.Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c