Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Fırınlama Sonrası Muz Besleme

Vitaminler ve Mineraller

 1. Besin değeri açısından, muzlar potasyum, riboflavin, niasin ve lif bakımından zengindir ve besleyici bir çerezdir. Bir muzu pişirmek, muzun yapısını ve sıcaklığını değiştirecek olsa da, beslenme gerçekleri muzun olgunluğuna bağlı olarak kalır.

Muz Besin Değerleri

 1. Yaklaşık 7 1/4 inç uzunluğunda olgunlaşmış bir muz porsiyonunda 110 kalori ve .47 gram toplam yağ var. Potasyum ile ilgili olarak, bir muz porsiyon başına 463 miligrama sahiptir. Her porsiyon muz, yaklaşık 1.56 gram proteine ​​ve günlük önerilen karbonhidratlarınızın yüzde 14'üne sahiptir. Ek olarak, muzlar günlük önerilen A Vitamini alımınızın yüzde 2'sinden ve C Vitamini'nin yüzde 15'inden oluşur

Olgunluk Çeşitleri

 1. Tipik olgunlaşmış muzunuz pişirme işlemi sırasında besin değerinde değişmeyecek olsa da, muzun kendisinin olgunlaşması nem seviyeleri ve meyvenin genel besin değeri üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olacaktır. Afrika Biyoteknoloji Dergisi'ne göre, bir muz olgunlaştıkça magnezyum seviyeleri düşüyor. Ek olarak, nem içeriği muzda olgunlaşana kadar artar, bu da kurumuş, renksiz bir muzla sonuçlanır. Muz pişirilirken, fırının sıcaklığı muzların erken olgunlaşmasına neden olur. Bu erken olgunlaşma, muzda bulunan magnezyum içeriğinde ve nemde değişikliklere neden olur.

Muz Pişirme

 1. Ekstra malzemeler olmadan muz pişirmek mümkün olsa da, muzları ekmek, kek ve kurabiye gibi diğer daha iddialı pişmiş ürünlere dahil etmek daha yaygındır. Bir muzun bu bağlamdaki besin değeri, muzun genellikle un, şeker, kabartma tozu, tereyağı ve diğer çeşitli malzemelerle pürelenmesi şeklinde değişebilir. Malzemeler birlikte pişirildikten sonra, muzun kendisinin besin değeri, sadece pişirme işleminde muzun bazı şeker ve içerik maddelerini emmesi durumunda değişebilirdi.

Dikkat

 1. Muz pişirmek, tadını çıkarmanın sağlıklı ve lezzetli bir yolu olsa da, değişik derecelerde olgunluğa sahip muzları tüketirken dikkatli olmanız önemlidir. Yeşil ve olgunlaşmamış muzlar, amilaz enzimini inhibe eder, bu da kompleks karbonhidratların sindirimini sınırlayan proteinlerin tüketilmesine yol açar. Ek olarak, olgunlaşmış muzlar üzerinde küf veya diğer bakteri türleri oluşma riski taşır. Muzda veya muzun derisinde herhangi bir renk değişikliği olduğunu fark ederseniz, bu doğal bir kararma değildir, tüketmeyin. Doğal koyulaşma muz kabuğunu siyah veya kahverengiye çevirecek, küf veya bakteri ise beyaz veya yeşil görünecektir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407