Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Fırında Tavuk Sağlıklı mı?

Sağlıksız Yağlar

 1. Fırınlanmış tavuk, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki birçok insan için tercih edilen bir akşam yemeğidir ve yağda ve kaloride diğer et çeşitlerinden daha düşük olan lezzetli bir protein kaynağı sağlar. Besin değerine ek olarak, fırında pişirilmiş fırında pişmiş tavuk, evdeki aşçılara çok yönlülük sunar - sade veya baharatlı, baharatlı, soslu, mangallı ve soslu (barbekü, Alfredo veya domates soslu) servis yapabilirsiniz. Fırında tavuk, çoğu insan için sağlıklı bir seçenektir, ancak sınırlı kalorili bir diyet yiyenlerin cildi çıkarması gerekebilir.

Kalori ve Porsiyon Boyutu

 1. Pişmiş tavuğun cilde sunulduğu 3.5 ons porsiyonda 239 kalori veya 2.000 kalorili bir diyet uygularsanız bir günde tüketebileceğiniz kalorilerin yüzde 11.9'u servis edilir. 3,5 onsluk bir porsiyon tavuk, standart bir kart destesinin veya bir kalıp sabunun şeklini ve boyutunu karşılaştırır.

Makrobesinler

 1. Fırınlanmış tavuk, porsiyon başına 27.3 gram ile mükemmel bir yüksek kaliteli protein kaynağı olarak işlev görür. Diyetiniz her gün 46 ila 56 gram protein gerektirir, bu nedenle pişmiş tavuktan bir porsiyon beslenme gereksinimlerinizi önemli ölçüde karşılamanıza yardımcı olur. Bu tavuk üzerindeki cilt nedeniyle yağ içeriği oldukça yüksektir - porsiyon başına 13.6 gram. Cildi yok ederek yağ miktarını düşürebilirsiniz, ancak bunu yaparak bazı lezzetlerini kaybedersiniz. Yağ alımı için hedef miktar günlük kalorilerinizin yüzde 20 ila 35'i arasındadır, bu nedenle kendinizi bu aralığın altında bulursanız, vücudunuza çalışması için gereken yağı sağlamak için cildi yemeyi düşünün.

Vitaminler ve Mineraller

 1. Bir porsiyon pişmiş tavuk yiyin ve her gün ihtiyacınız olan niasinin yüzde 52,5 ila 60'ını veya B-3 vitaminini alırsınız. Fırında tavuktaki niasin, vücudunuzun dolaşımını ve çeşitli hormonları üretme yeteneğini geliştirmeye yardımcı olur. Ayrıca, doğurganlıkta kritik rol oynayan ve bağışıklık fonksiyonunuzu koruyan günlük önerilen selenyum miktarının yüzde 42,1'ini alırsınız. Ek olarak, pişmiş tavuk iyi bir fosfor kaynağıdır ve B-6 vitamini içerir ve daha düşük seviyelerde kalsiyum, demir, potasyum, çinko, bakır, manganez, tiamin, riboflavin, pantotenik asit, folat, B-12 ve A vitaminleri içerir. D ve K.

Faydaları

 1. Bağırsak sorunlarınız varsa pişmiş tavuk yiyin. "İnflamatuar Bağırsak Hastalıkları" dergisinin Ocak 2007 sayısında yayınlanan araştırmada, irritabl barsak sendromundan muzdarip çalışma katılımcılarının diğer yiyecek türlerine göre tavuklara daha az tepki gösterdiği belirtildi. Araştırmacılar, hasta yeme tedavisi gibi, tavuk yeme gibi, çiğnenebilir barsak sendromu ataklarından kaçınmanıza yardımcı olacak diyet kurallarını ayrıntılandırmak için el ilanları teşvik ediyor.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407