Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Fırında Tavuk Salatası Yerseniz Kilo Verebilir misiniz?

Ağırlık Yönetimi

 1. Fırında tavuk ve salatalar sağlıklı ve düşük kalorili olabilir, ancak kilo vermeye çalışıyorsanız, bunları nasıl hazırladığınıza ve toplam kalorinize dikkat etmeniz gerekir. Diğer tüm yiyeceklerde olduğu gibi, yanlış hazırlanan tavuktan yemeniz ve yüksek kalorili sosları ve yüksek yağ içerikli salataları tercih etmeniz durumunda kilo alabilirsiniz. Ayrıca ne kadar yediğinize de dikkat etmeniz gerekiyor.

Tavuk ve Salata Yararları

 1. Kilo vermek için bir kalori açığı oluşturmalısınız. Yani, harcadığınızdan daha az kalori almanız gerekir. Yağları yüksek gıdalar kalorilerde yüksek olma eğiliminde olduğundan, birçok insan diyetlerindeki yağı azaltarak ve tavuk gibi daha az yağlı yiyecekleri değiştirerek kilo verebilir. Salatalar düşük kalorili ve lifli yüksek sebzelerle doludur, bu da doygunluğu arttırır ve toplam kalori alımınızı kontrol etmenize yardımcı olur.

Diyet Tuzakları

 1. Maalesef, pişmiş tavuk ve salata gibi sağlıklı besinler bile hazırlandıklarından dolayı sağlıksız ve kalorilerde yüksek olabilir. Örneğin, peynirle kaplı fırında tavuk veya başka bir yağlı sos oldukça kalorili olabilir. Benzer şekilde, pansumanlar ve fındık ve peynir gibi yüksek kalorili salata ilaveleri toplam kalori miktarını artırabilir. Tavuğun derisi başka bir yağ kaynağıdır ve çıkarılmalıdır.

Bölüm Kontrolü

 1. Çok fazla besleyici yiyecek bile yemek kilo kaybını engelleyebilir. Sadece sayılara bakın - ABD Tarım Bakanlığı'na göre, pişmiş derisiz bir tavuk bacağında yaklaşık 180 kalori var. Her öğünde bir yerine iki tavuk budu yiyecekseniz, sadece tavuk için toplam kaloriniz yaklaşık 1.100 olurdu. Düz kesilmiş sebzelerin ekstra yardımları kilo verme hedeflerinize zarar vermez. Ama salataya çok fazla sos dökün ve 3 oz rendeleyin. bunun üzerine peynir ve tamamen bir başka hikayeniz var.

Genel Diyet

 1. Fırında tavuk ve salata yapmak, beslenmenizin bir parçası olarak doğru yönde atılmış bir adımdır, ancak sağlıksız besinler de yiyorsanız, muhtemelen kilo vermeyeceksiniz. Kilo vermek için, diyetinizin tamamını incelemeniz ve buna göre iyileştirmeler yapmanız gerekir. Bu aynı zamanda hedefinize ulaştığınızda ağırlık bakımı konusunda size yardımcı olacaktır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407