Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Fırında Tavuk Göğsü Sağlıklı mı?

Haşlanmış Tavuk için Servis Önerileri

 1. Tavuk, sağlık gıdalarının ününü kazandı. Bazı kesimler ve hazırlama yöntemleri kesinlikle iyi bir üne sahip olsa da, bütün tavuklar eşit yaratılmamıştır. Pişmiş bir tavuk göğsü diyetinize protein, demir ve potasyum eklemek için düşük yağlı, düşük kalorili bir yol olabilir, ancak tavuğu hazırlama şekliniz ne kadar besleyici olduğu konusunda bir fark yaratabilir.

Cilde veya Cilde değil

 1. Derisi olmayan 3.5 ons pişmiş tavuk göğsü, 165 kalori ve 1 gram doymuş yaklaşık 3.6 gram yağ içerir. Aynı miktarda tavuk göğsünün cilde alınması, kalori sayısını 197 kaloriye ve yaklaşık 7.8 gram yağa, bunun da 2.2 gram doygunluğa çıkarmasını sağlar. American Heart Association'a göre doymuş yağ alımınızı toplam kalori alımınızın yüzde 7'sinden daha azıyla sınırlamak kalp hastalığı riskinizi azaltmanın bir yoludur.

Sağlıklı Besin Dozu

 1. Derisiz tavuk göğsü 3.5 ons porsiyonda 31 gram protein bulunur, bu da her gün 46 gram protein kadınının üçte ikisinin ihtiyaç duyduğu ve 56 gram erkeğin yüzde 55'inin yemesi gerektiğidir. her gün. Deri ile aynı miktarda tavuk göğsü, 29 gram ile daha az protein içerir çünkü cildin üzerindeki tavuk göğsü genellikle kemik de içerir. Derili olsun ya da olmasın, tavuk göğsü de iyi bir demir kaynağıdır, enerji üretmeye yardımcı olan bir mineral ve niasin, yiyeceği enerjiye dönüştürmek için gerekli bir vitamindir.

Buna kıyasla ...

 1. Diyetinize eklenecek bir et çeşidinin seçilmesi söz konusu olduğunda, kemiksiz, derisiz pişmiş tavuk, özellikle kızarmış tavuk veya hamburger gibi diğer seçeneklerle karşılaştırıldığında, sağlıklı bir seçimdir. 3.5 onsluk bir kızarmış tavuk porsiyonunda 260 kalori ve 3.5 gram doymuş 13 gram yağ bulunur. 3.5 onsluk bir burgerin 297 kalorisi ve 4.5 gram doymuş 12 gram yağı vardır. Sade pişmiş bir tavuk göğsü, 3.5 ons porsiyon başına 74 miligram sodyum içerir; bu, aynı miktarda kızarmış tavukta 275 miligramdan çok daha azdır. 3.5 onsluk bir burgerde Amerikan Kalp Birliği'ne göre, her gün sınırlandırmanız gereken 1.500 miligramın yüzde 22'si olan 331 miligram sodyum vardır.

Sağlıklı Tutulması

 1. Fırında sade bir tavuk göğsü yağ ve kalorisi düşük, ancak ete başka bileşenler eklerseniz bu sayılar önemli ölçüde değişebilir. Örneğin, fırınlanmış tavuk göğsünün barbekü sosuna batırılması, sodyum içeriğini önemli ölçüde arttıracaktır. Pişmiş tavuk göğsünü eritilmiş tereyağında boğmak, ete birkaç gram doymuş yağ ekler. Yağı yerine sağlıklı zeytinyağına değiştirin. Etin lezzetini, tavuğa neredeyse hiç kalori ekleyen, aynı zamanda besin içeriğini az miktarda artıran bitki ve baharatlarla zenginleştirin. Otlar ve baharatlar da sodyum bakımından düşüktür.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407