Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Fırında Patates Kabuğu için Besin Değeri Vs. Et

Fırında Patates ile Kilo Vermek

 1. Patatesler karbonhidratlarda yüksek ve beslenmede düşük olduğu için kötü bir üne sahipler. Yağda yağda kızartılmış yağda kızartılmış veya peynir ve tereyağ ile doldurulmuş versiyonlar en sağlıklı seçenek olmasa da, fırında patates sağlıklı beslenmenin bir parçası olabilir. Patatesin etini ve derisini yemek, size en fazla beslenmeyi sağlar, ancak her biri özel yararlar sağlar.

Kaloriler ve Makrobesinler

 1. Sadece et, 5.5 gram ağırlığında bir patates 145 kalori içeriyor. Sadece az miktarda yağ, 34 gram karbonhidrat ve 3 gram protein içerir. Patatesin derisi, 2 ons ağırlığında, 115 kalori, 27 gram karbonhidrat ve 2.5 gram protein ekler. Deri, ette bulunan 2 gramla karşılaştırıldığında 4.6 gram lif sunuyor. Ciltte 1 gramdan az, et 3 gram, şekerden daha yüksektir.

Vitaminler

 1. Patatesin eti, 2000 kalorili bir diyete dayanarak C vitamini için günlük değerin yüzde 33'ünü sağlıyor. Deri, etin sağladığından sadece üçte birini içerir. Et ayrıca günlük B-6 vitamini değerinin yüzde 23'ünü, tiamin ve niasin için yüzde 11'ini ve az miktarda folat, riboflavin ve pantotenik asit sağlar. Deri, B-6 vitamini için günlük değerin yüzde 18'ine sahip, nispeten az miktarda tiamin, riboflavin ve folat.

Mineraller

 1. Patatesin derisi 20 miligram kalsiyum sağlarken, eti sadece 8 miligram sağlar - ama ikisi de kemik yapım mineralinin çok iyi bir kaynağı değildir. Patatesin derisi, etinde 4 miligrama karşı 0,5 miligram ile sekiz kat daha fazla demir sağlar. Bununla birlikte, et, daha iyi bir magnezyum kaynağıdır - ciltte yüzde 10'a karşılık yüzde 6. İkisi fosfor ve çinko içeriği açısından karşılaştırılabilir. Et, cildin yüzde 24'üne karşılık günlük değerin yüzde 17'sine ve cildin yüzde 24'üne göre günlük değerin yüzde 13'üne sahip daha az manganez ile biraz daha az bakır sağlar. Patates eti, derinin neredeyse iki katı potasyum sunar. Bir patatezin etinde 610 miligram potasyum vardır, bu da vücudunuzdaki sıvı ve mineral dengesini destekler - küçük bir muzdan daha fazlası.

Hususlar

 1. En iyi bahis, toplam besin paketinden faydalanmak için patatesleri, etlerini ve derilerini yemek. Ciltteki lif, patatesin daha doyurucu olmasına yardımcı olur ve kan şekerinizde sert salınımları hafifletebilir. Patates ve cilt birlikte günlük potasyum ihtiyaçlarınızın yaklaşık dörtte birini sağlar. Patatesinize ekşi krema, tereyağı ve kaşar peyniri sosu ekleyerek atlayın. Fazladan doymamış yağsız lezzet için süzme peynir, sade yoğurt, az miktarda rendelenmiş Parmesan, karabiber veya frenk soğanı ekleyin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407