Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Fırında Pastırma Pişirebilir misiniz?

Tencere

 1. Bacon mükemmel bir kahvaltı garnitürü, lezzetli bir burger tepesi veya lezzetli bir akşam yemeği eşliğinde yapar. Pastırma bir tava, mikrodalga veya fırın kullanımı da dahil olmak üzere birkaç farklı şekilde pişirebilirsiniz. Pastırma kızartma en hızlı yol olsa da, fırında pastırma pişirme karışıklık olmadan eşit pişmiş pastırma sağlamak için kesin bir yoldur.

Yemek Pastırması

 1. Pastırma pişirmenin en yaygın yolu, bir tavada veya tavada kızartmak. Bu yöntemin dezavantajı, her yerde gresin patlaması ve sıçramasıyla birlikte dağınık olmasıdır, bu da gresin yanmasına ve muhtemelen yangına neden olabilir. Aynı zamanda zaman alıcı bir işlemdir ve yanmadığından ve bazen tavada biriken gresi boşalttığından emin olmak için pastırmaya göz kulak olmalısınız. Pastırma yapmak, pastırma pişirmek için daha kolay bir yoldur.

Pastırma Fırınının Yararları

 1. Fırında pastırma yapmanın sağlıklı bir yararı, tüm yağın pastırmadan ve tepsiden damlaması ve böylece yağ, kaloriler ve yağın azalmasıdır. Pişirildiğinde, pastırmayı bir kağıt havlu üzerine yerleştirin ve yağı ve yağı daha fazla emdirin. Sonuç olarak daha canlı ve sağlıklı bir pastırma elde edersiniz. Ekmek pastırmasının diğer faydaları arasında eşit pişirme, kolay temizleme ve domuz pastırmasını pişirirken bir göze tutmama ihtiyacının azaltılması yer alır. Pişirme pastırma aynı zamanda istediğiniz kadar pişirmenize izin verir ve yumurta ve krep gibi diğer eşyaları pişirmek için set üstü ocağınızı hazır tutar.

Pastırma nasıl pişirilir

 1. Fırında pastırma pişirmek için bir fırın tepsisine, soğutma rafına, kalay folyoya ve pastırmaya alın. Pişirme tabakasını kalay folyo ile hizalayın ve soğutma rafını pişirme tabakasının üzerine yerleştirin. Pastırma dilimlerini, üst üste binmelerine izin vermeden soğutma rafına yan yana yerleştirin. Fırın tepsisini fırının içine yerleştirin ve sıcaklığı 400 dereceye kadar F'ye getirin. Pastırmanın nasıl pişirildiğine bağlı olarak 15-25 dakika pişirin. Fırında 15 dakika bekledikten sonra her beş dakikada bir kontrol edin. Pastırma istenen donaja ulaştığında fırın tepsisini fırından çıkarın.

Varyasyonları

 1. Pişmiş domuz pastırmasına farklı baharatlar, dokular ve tatlar ekleyin. Pastırma kahverengileşmeye başladığında, fırın tepsisini çıkarın ve ocak üzerine yerleştirin. Bir tutam tuz veya karabiber serpin, parçalanmış sarımsak veya kıyılmış peynir ekleyin veya ince bir kat akçaağaç şurubu üzerine fırçalayın. Fırın tepsisini tekrar fırına yerleştirin. Eklenen süslemelerin yanmamasını sağlamak için her beş dakikada bir kontrol edin.

 2. Pişmiş domuz pastırmasına farklı baharatlar, dokular ve tatlar ekleyin. Pastırma kahverengileşmeye başladığında, fırın tepsisini çıkarın ve ocak üzerine yerleştirin. Bir tutam tuz veya karabiber serpin, parçalanmış sarımsak veya rendelenmiş peynir ekleyin veya ince bir kat akçaağaç şurubu üzerine fırçalayın. Fırın tepsisini tekrar fırına yerleştirin. Eklenen süslemelerin yanmamasını sağlamak için her beş dakikada bir kontrol edin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407