Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Fırında Lahana'da Besin Kaldı mı?

Kendi Kale Cipslerinizi Yapma

 1. Kale, besinlerle dolu koyu yeşil yapraklı bir sebzedir. Pişirme lahana bu temel vitaminlere zarar vermez. Aslında, düşük tiroid fonksiyonunuz varsa, lahana pişirmek tiroidinizi etkileyebilecek bir goitrogenik bileşiği devre dışı bırakacaktır. Pişmiş lahana cipsleri gevrek, sağlıklı bir atıştırmalık olabilir - ancak kalori alımınızı izliyorsanız, pişirme işlemi sırasında fazla yağ eklemeyin.

Beslenme Genel Bakış

 1. Kale brokoli, lahana, lahana, hardal ve şalgam yeşillikleri gibi potaya dayanıklı bir sebzedir. Kale mükemmel bir K, A ve C vitamini kaynağıdır ve manganez, bakır, demir ve kalsiyum minerallerinin iyi bir kaynağıdır. Bir bardak taze lahana sadece 36 kalori içerir, ancak 2 gram kalorili diyet için BKA'nın yüzde 10'u ve 2 gram protein - 3 gram lif sağlar. Kolesterol ve doymuş yağ yoktur - fincan başına sadece 1 gram doymamış yağ vardır. Kale doğal olarak sodyum bakımından düşüktür ve fincan başına 30 miligram vardır.

Pişmiş Kale

 1. Lahana buharda pişmiş, sote edilmiş, haşlanmış veya çiğ olarak tüketilmiş olmasına rağmen, pişirme lahana, patates cipslerine sağlıklı bir alternatif olan gevrek bir aperatif yiyecekle sonuçlanır. Yaprakları saplarından ayırmanız yeterlidir, yaprakları bir miktar zeytinyağı ile fırlatıp pişirin. Bazı tarifler, 375 F'de 15 ila 20 dakika pişirin diyor; diğer talimatlar daha düşük bir sıcaklık - yaklaşık 175 F - ve daha uzun bir pişirme süresi gösterir. Kalenin kenarları kahverengi ancak yanmamışsa, kale cipsleri yemeye hazırdır. Lahana yaprakları ıspanak gibi diğer bazı yeşilliklerden daha kalın olduğundan, pişirildiği zaman şeklini korur. Tipik pişmiş lahana tarifi, her porsiyonda 100 kalori, 9 gram yağ ve 1.5 gram doymuş yağ içerir. Tuz eklerseniz, taze lahana üzerinde porsiyon başına sodyum miktarını 130 miligram artıracaksınız.

Guatrojen

 1. Hipotiroidizm olan insanlar için, kabartma lahana, çiğ yemek yerine, sebzede tiroid fonksiyonunu etkileyebilecek kimyasal bir bileşiği etkisiz hale getirir. Tüm meyveli sebzelerde bulunan izotiyosiyanatlar, bir goitrogenik kimyasaldır. Guatrojenler tiroid hormonu üretimine müdahale eden kimyasallardır; ama sadece zaten tiroid fonksiyon bozukluğu olan kişiler için. Normal tiroid fonksiyonuna sahip kişiler doğal olarak ladanın guatrojenik aktivitesini telafi edecektir.

Sonuç

 1. Kale besleyicidir, antioksidanlarla doludur ve Block Bütünleyici Kanser Tedavisi Merkezi'nde tıbbi direktör Dr. Keith Block'a göre, kale tümörlerin büyümesini ve ilerlemesini yavaşlatabilir Bazı kanser hücreleri. "Chicago Tribune" adlı Haziran 2011 tarihli bir makalede Block, insanlara her gün birkaç porsiyon yapraklı yeşil sebze yemelerini tavsiye eder ve lahananın mükemmel bir seçim olduğunu not eder. Pişmiş lahana bu yararlı antienflamatuar özelliklerin aynısı lahana gibi doludur. [! 2404 => 1130 = 5!

 2. Kale besleyicidir, antioksidanlarla doludur ve Block Bütünleyici Kanser Tedavisi Merkezi'nde tıbbi direktör Dr. Keith Block'a göre, kale tümörlerin büyümesini ve ilerlemesini yavaşlatabilir Bazı kanser hücreleri. "Chicago Tribune" adlı Haziran 2011 tarihli bir makalede, Block, insanlara her gün birkaç porsiyon yapraklı yeşil sebze yemelerini tavsiye eder ve lahananın mükemmel bir seçim olduğunu not eder. Pişmiş lahana bu yararlı antienflamatuar özelliklerin aynısı lahana gibi doludur.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407