Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Franco Noriega ve Peru Mutfağının Yararları

10. Lübnan

 1. Franco Noriega bir zamanlar kesilmiş fiziği ve delici gözleri ile ünlüydü. Bugün ... pekala, hala o şeylerle tanınıyor, ama aynı zamanda kendi ülkesinin mutfağı olan Peru yemeklerini sevdiği için de ünlü.

 2. Noriega, yetişkin yaşamına Atina'da 2004 Olimpiyatları için bile olsa yarışmaya başladı. Başarılı bir mankenlik kariyerine gitti, pistte ve dergi kapaklarında çalıştı.

 3. Ancak 2014'te, değişim zamanı geldiğine karar verdi ve New York’un saygın Uluslararası Mutfak Merkezine (aynı zamanda Bobby Flay ve Christina Tosi’yi de dahil olmak üzere) kariyerine yemek pişirme sevgisini kazandırmaya karar verdi.

 4. Bugün, eski model kendini ünlü bir aşçıya / ocağın / restoratöre dönüştürdü. Noriega'nın Peru'da iki, New York'ta da Baby Brasa adında iki restoranı var. Baby Brasa'daki menüsünün ardındaki ilhamın antrenman sonrası mükemmel bir yemek hazırlamak olduğunu söyledi. Yıllarca New York'u temiz yemek ve tam hissetmek için doğru yer aradıktan sonra kendisinin yaratmaya karar verdi.

 5. "Çok fazla yerim. Salata yiyemiyorum ve bunun akşam yemeği olacağını düşünüyorum" diyor. “Vücudumla çalışıyorum - aynı zamanda para kazanıcım - bu yüzden her zaman yiyecek bilincinde olmam gerekiyordu.” Onun yerel mutfağı mükemmel bir cevap olduğu ortaya çıktı.

Peru Süper Yiyecekleri

 1. Noriega’nın pişirme felsefesinin merkezinde - ve en azından hayranlık uyandıran fiziğinden sorumlu - büyüdüğü geleneksel Peru mutfağı.

 2. “Peru her zaman süper yiyeceklerle pişirdi” diyor Noriega. “Bizi bilmeden, Peru yemekleri süper yiyeceklerle doludur. Çok zorlanmadan sağlıklı olmak.”

 3. Gerçekten de, Peru kökenli "süper gıdalar" olarak adlandırdığımız birçok yiyecek. Noriega'nın anavatanına özgü süper yiyecekler arasında quinoa, maca, camu camu, mor mısır, aguaje denilen bir meyve ve fesleğen bulunur. Bu kısmen, serin Andes Dağları'ndan kuru Pasifik kıyılarına kadar ülkedeki çeşitli iklimlerden kaynaklanmaktadır.

 4. Quinoa aslen İnkalar ve Andlar'da bu gün binlerce yıldan beri büyüdü. Tahıl gibi yenirken, aslında 120'den fazla çeşidi olan bir tohum.

 5. Noriega, iki yaşından beri quinoa yediğini söyledi. Daha yakın bir zamanda, Baby Brasa'da bir puding haline getirdi. “Quinoa'ya bakmanın pek çok yolu var. Çok yönlü, bu yüzden quinoa'yı seviyorum” diyor. [! 2596 => 1140 = 2!

 6. Büyük ölçüde ABD’de duyulmamış mor mısır, Peru’nun ulusal içkisinin ana bileşeni, hemen hemen her mağazada bulunan bir sağlık toniği olan "chicha morada". Mısır, And Dağları'nda yetişir ve bir bitkide bulunan en koyu mor tonlarından birine sahiptir.

 7. Çalışmalar, mor mısırdaki bileşiklerin çeşitli potansiyel sağlık yararları olduğunu ve kanser, diyabet ve kalp hastalıklarının önlenmesine yardımcı olabileceğini göstermektedir.

 8. Maca, And Dağları'nda yetişen bir bitkidir. Yaprakları ve kökleri yenilebilir ve genellikle kuru toz halinde bulunur.

 9. Cinsel dürtü ve enerjiyi arttırma potansiyeli ile bilinir. Yerellere göre, İnkalar savaşa başlamadan önce maca kullandılar, diyor Peruvian Power Foods'in yazarı ve Tüm Vücut Reboot'un kurucusu RD Manuel Villacorta. [! 2596 => 1140 = 2!

 10. Camu camu, Amazon yağmur ormanlarında yetişen bir meyvedir. Son derece ekşi olduğu için çiğ meyveleri yiyemezsiniz - bunun nedeni bir portakaldan 60 kat daha fazla C vitamini içermesidir, ”diyor Villacorta. [! 2596 => 1140 = 2!

 11. Aguaje, yağmur ormanlarında da bulunan bir Peru meyvesidir. Dışında kestane rengi pullu sarı bir hurma meyvesidir. Camu camu gibi, C vitamini açısından da çok zengin.

 12. Havuç tadında olduğu söylenen meyve, yüksek A vitamini içeriğiyle de bilinir.

 13. Ayrıca "aguaymanto" veya goldenberry olarak da bilinen Pichuberry, And Dağları'nda yetişen küçük sarı bir meyvedir. Villacorta, çeşitli besinleri içermesine ek olarak, meyvelere servis edilen 3/4 su bardağı bir D vitamininin yüzde 39'unu sağlıyor. [! 2596 => 1140 = 2!

 14. Bu sebeplerden ve daha fazlası için, Peru’nun lezzetli ve besleyici mutfağı, sizin için iyi bir gurme yemek oyununda son derece popüler. Ve kimse bunu Franco Noriega'dan daha iyi bilemez.

Peru’yu Sofranıza Getirin

 1. Peru yemeklerinin sizi Noriega gibi göstereceğini garanti edemeyiz. Ancak ülkenin mutfak repertuarınızın bir parçası olması gereken çok sayıda sağlıklı yemeğe sahip olduğunu biliyoruz. New York'ta Baby Brasa'ya gelemiyorsanız, işte evde deneyebileceğiniz geleneksel Peru yemeklerinden ilham alan birkaç tarif.

 2. Tükürük kavrulmuş veya et lokantası tavuğu Peru'da bir uzmanlık alanı ve Noriega, kendinizi Peru mutfağı ile tanıştırmanın harika bir yol olduğunu söylüyor. Aslında, Bebek Brasa'nın bir uzmanlık alanı! Bir keresinde bir tavuğun kızartılmış tavuk bu sürümü taze biber, kişniş ve sarımsak ile yapılan baharatlı, keskin yeşil sos ile servis edilir.

 3. Tarifi al.

 4. Chicha morada mor mısırdan yapılır. Mısır bir toz haline getirilir, daha sonra su, ananas ve biraz tarçınla birleştirilir. İnfüzyon mor mısırdaki antioksidanlarla doludur.

 5. “Ben chicha morada içerek büyüdüm” diyor Villacorta. [! 2596 => 1140 = 3!

 6. Ceviche Peru’da büyük. Geleneksel ceviche çiğ balık kullandığından, burada çok kaliteli deniz ürünleri kullanmanız önemlidir. Laylita'nın Tarifler halibut veya mahi-mahi önerir. Mısır cipsi veya taze sebzeleri kepçe ile servis edin.

 7. Tarifi al.

 8. Quinoa Peru’ya özgüdür ve Global Table Adventure’ın bu katkısı eski tahıllardan en iyi şekilde yararlanır. Kinoa ve bununla ilişkili Peru efsanesi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bu lezzetli tarifle birlikte gelen blog gönderisine bakın.

 9. Tarifi al.

 10. Que Rica Vida'daki Blogcu Greyza Baptista, bu yemeğin Perulu balıkçıların nesiller için hazırladığı bir yemek olduğunu söylüyor. Sürümünde balık kafası, biber ve maydanoz var. Zengin balığın ısınma ve besleyici özelliklerine ek olarak, Baptista akşamdan kalma için iyi olduğunu söylüyor!

 11. Tarifi al.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407