Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Fibroidleriniz Varsa Yenecek En İyi Sebzeler

Gıda Güvenliği Kuralları

 1. Michigan Üniversitesi Sağlık Sistemine göre, her 100 kadından sekseninde, aynı zamanda myom olarak da adlandırılan kanserli olmayan fibroid tümörlerine sahip. Anemi uterus fibroidlerine bağlı olabileceğinden, diyetinizde sadece yumurta, et, kabuklu deniz ürünleri ve demir bakımından zenginleştirilmiş tahıllardan değil, aynı zamanda yüksek oranda demir içeren sebzelerden de yeterli demirin olması önemlidir.

Koyu Yapraklı Yeşiller

 1. Diyetinizi değiştirmek, eğer varsa, fibroidlerinizi tedavi etmez. Bununla birlikte, fibroidler adet kanamasına ve anemiye yol açabilecek aşırı kan kaybına neden olabilir. Diyetinizdeki demir miktarını artırmak önemli olabilir ve en iyi demir kaynaklarından biri koyu yeşil yapraklı sebzelerdir. Şalgam yeşillikleri, su teresi, hardal yeşillikleri, marul, lahana, kara yapraklı marul, lahanası ve lahana yeşili. Hem Mayo Kliniği'nin en sağlıklı 10 gıda listesinde yer alan ıspanak ve brokoli, fibroidleriniz olduğunda yiyebileceğiniz en iyi koyu yeşil sebzeler arasındadır.

 2. Salataları ve çorbaları düşünün ve daima en az bir koyu yeşil sebze ekleyin. Bu sebzeleri hafifçe buharda pişirmek, hazırlamak veya az suyla kaynatmak ve yerçekimi ve soslarınız için sıvı kullanmak için iyi bir yoldur. [! 43263 => 1130 = 3!

 1. Koyu yeşil yapraklı sebzelerin yanı sıra, fitoroidleriniz varsa fito-besinlerle dolu parlak renkli sebzeler de iyi yemek seçenekleridir. Kırmızı, sarı veya turuncu biber, renkli kabak, havuç, pancar, mısır, haşlanmış domates ve bamyayı seçin. Fibroitlere neyin neden olduğu bilinmemekle birlikte, bu sebzelerin organik çeşitlerini yemek, fibroidlerin üretimini etkileyebilecek veya onları ağırlaştırabilecek pestisitleri ve büyüme hormonlarını tüketmekten kaçınır.

 2. Fibroidleriniz varsa, bu pişmiş sebzelere veya biberiye iltihaplanma ve kurkumin eklemeye yatkın olabilirsiniz, bu renkli sebzelerin yararını artırarak antienflamatuar bir etki yapabilir. [! 43263 => 1130 = 4!

Nişastalı Olmayan Sebzeler

 1. Şişkinlik ve kramplanma, fibroidlerin sık görülen belirtileridir. Yediğiniz diğer sebzeleri dengelemek ve semptomlarınızı yönetmenize yardımcı olmak için nişastalı olmayan sebzeleri seçin. Nişastalı olmayan sebzeler daha az karbonhidrat içerir ve daha az tatlıdır. Nişastalı olmayan sebzelerin iyi seçimleri biber, enginar, lahana, salatalık ve brokolidir. Antioksidanların ilave faydaları için soğan ve sarımsak ilave edin ve fındık ve tohum ekleyin. İşlenmiş sebze yemeklerinden ve katkı maddesi içerebilen hazırlanmış sebze yemeklerinden kaçının.Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c