Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Fast Food’ların Faydaları Neler?

Daha Fazla Destek İçin B-6 Vitamini

 1. Amerika Birleşik Devletleri'nde, fast-food diyet alışkanlıklarına katkıda bulunurken, tipik Amerikan diyetindeki toplam kalorinin% 11.3'ü fast-food'dan geliyor. Ortak fast food seçenekleri arasında pizza, hamburger, patates kızartması ve alkolsüz içecekler yer almaktadır. Hızlı yemek yiyen birçok insan daha fazla yağ alımına ve daha zayıf diyetlere sahip olma eğilimindedir. Bununla birlikte, fast-food'ın bazı faydaları vardır ve özellikle yemeğinizi takip etmek için bir kalori sayacı kullanırsanız, bazen sağlıklı bir diyetin bir parçası olarak fast food tüketebilirsiniz.

Fast Food'lar Uygun

 1. Görünüşe göre hemen hemen her sokak köşesinde fast-food restoranları bulabiliyorsunuz ve bir arabayla geçerek veya evden eve gitmeyi kullanmak bir fast-food restoranını çekici kılıyor. Fast food restoranları, yemeye hazır, taze, porsiyon kontrollü yiyecekleri tüketmenizi sağlar. Sağlıklı yemek yemek istiyor ancak evde hazırlamak istemiyorsanız, bir fast food restoranından sağlıklı bir şeyler sipariş edebilirsiniz. Buna sütle yapılan yulaf ezmesi veya çeşitli yeşillik, sebze, kuruyemiş ve ızgara tavuk içeren bir salata dahildir. Fast food uygun olsa da, kızarmış tavuk ve pizza gibi sağlıksız yiyecekler satın almaktan çekinmeyin, çünkü bunlar hazırdır ve çekicidir.

Fast Food Restoranları Çeşitli Seçenekler Sunuyor

 1. Çok çeşitli fast food stilleri, çeşitli kültürlerden yiyecekleri tecrübe etmenizi sağlar, böylece tam servis restoranlarda çok fazla para harcamanıza gerek kalmaz. Burger, tavuk ve sandviç sunan fast food restoranları bol, Çin, İtalyan, Meksika ve Orta Doğu yemekleri sunan fast food restoranları da bol. Bu uluslararası tekliflerin birçoğu oldukça sağlıklı olsa da, kalorileri ve sağlıksız besinler açısından da yüksek olabilir.

Fast Food Restoranları Daha Az Maliyetli

 1. Bir fast-food yemek bir sit-down restoranda yemek ile karşılaştırıldığında düşük maliyetli, bütçenize uygun kalmanıza yardımcı olabilir. Evde yemek pişirme, daha sağlıklı ve daha ucuz yemekler sunmanıza olanak sağlar. Bütçeyle sağlıklı yiyecekler yemek istiyorsanız, ton balığı, yer fıstığı yağı, kuru fasulye, kahverengi pirinç, bütün makarna ve mevsimlik ürünler gibi yiyecekler satın alın. Bu besleyici ürünler nispeten ucuzdur.

Fast Food Restoranları Kalori Sayıyor

 1. 2010 yılı Hasta Koruma ve Uygun Bakım Yasası, zincir restoranların menü kartlarında kalori sayımı kaydetmesini gerektiriyor. Fast food yerken düşük kalorili kararlar almak için bu bilgileri kullanabilirsiniz. Küçük, aileye ait işletmeler gibi 20'den az yere sahip restoranların beslenme bilgisi sağlamaları gerekmez. Kalori sayılarına erişiminiz olmadığında, hedeflediğinizden daha fazla kalori tüketme olasılığınız daha yüksek olabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407