Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Ezilmiş Kırmızı Biber Cayenne Biberle Aynı mı?

Kardiyovasküler ve Kanser Karşıtı Avantajları

 1. Cayenne biberi ve ezilmiş kırmızı biber, Capsicum olarak bilinen aynı biber türünden gelen iki farklı baharat preparatıdır. University of Maryland Tıp Merkezine göre baharatlar Cajun ve Creole pişirmenin yanı sıra Çin, Güneydoğu Asya, Güney İtalya ve Meksika mutfağında da yaygın.

Cayenne Kırmızı Biber Yedeği Yok

 1. Cayenne ve ezilmiş kırmızı biber baharatlarının hazırlanmasındaki farklılıklar nedeniyle, benzer miktarda bir baharatın, bir kabın içinde ezilmiş kırmızı biber ve diğer baharatların yerini alabileceğini varsaymayın. Cayenne aynı veya benzer kaynaklardan gelebilir. Baharat üreticileri, her iki tür baharatı elde etmek için Capsicum türünün içinden birkaç çeşit biber kullanabilir. Baharatların yapısını veya tadını arttırmak için başka bileşenlerle de karıştırılabilirler. Belirli bir tarif için hangisinin kullanılacağından emin değilseniz, en güvenli olan plan, hangi türün yemeğinize en fazla fayda sağladığını belirlemek için yan yana bir karşılaştırma yapmaktır.

Bir şeyler ısıtmak

 1. Her iki baharat da, kapsaisin adlı bir kimyasalın varlığından dolayı sıcak. Kimyasalın ürettiği ısı, birçok baharatlı yemeğin en önemli lezzetidir, ancak aynı zamanda bel ağrısı, artrit ve zona hastalığını hafifletmek için ağrı giderici merhemlerde de uygulamaları vardır. Sıcak maddeler ayrıca kişisel korunma için biber gazı da kullanılır.

Nasıl Yapılır

 1. Üreticiler, karabiber tozunu öğüterek acı biber yapıyorlar. Ezilmiş kırmızı biber, biber içindeki kurutulmuş baklalardan gelir. Cayenne ve ezilmiş kırmızı biber, sıcak ve dumanlı tatlar oluşturur. Olası sağlık yararları elde etmek istiyorsanız, kapsaisin desteğini doktorunuzla görüşün.

Baharatlı Takviyeler

 1. Pek çok kültür, kapsaisin ilacının tıbbi yararlarını ortaya koyuyor, ancak baharatlara müshil preparatlarından kapsaisin elde ederek bu faydaları elde edemeyebilirsiniz. Kapsaisin takviyeleri, kapsül ve krema halinde bulunabilir. Kapsül takviyesi, sindirim ve kilo kaybına yardımcı olabilir ve Maryland Üniversitesi Tıp Merkezi'ne göre krem ​​uygulamaları zona, sedef hastalığı, artrit veya kas ağrısından kaynaklanan rahatsızlıkları gidermeye yardımcı olabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407