Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Evet, Haşhaş Tohumları Opiat İçeriyor, Ve İşte # x27; Bilmeniz Gerekenler

401 (k) 'niz Trumpın Aksi Tweet'lerine Rağmen Para Kaybettiyseniz Ne Yapmalı

 1. Haşhaşlı simit sevenlerinizin tümü için size haberlerimiz var. Çıtır çıtır siyah tohumlardan yeterince yemeniz uyuşturucu testinden vazgeçmenize neden olabilir. Ciddi anlamda.

 2. Elaine'in haşhaş tohumu kekleri yediği için işinin uyuşturucu testinde başarısız olduğu eski bir "Seinfeld" bölümü nedeniyle bu konuya biraz bağlı kalabilirsiniz. Ve bunun gerçeği var.

 3. Aslında, birçok devlet kurumu aslında insanları bu yüzden haşhaş tohumu yemekten caydırıyor. İşte nedeni.

Haşhaş tohumu yemek, vücudunuza afyon sokabilir.

 1. Bu küçük tohumlar aynı bitkiden geliyor, afyon haşhaşı (Papaver somniferum), eroin yapmak için kullanılıyor. Ve tohumların kendileri gerçekte afyonların eser miktarda içerir. Evet, bu masum görünümlü tohumlar:

 2. Kayıt için tohumların kendileri afyon yapımında kullanılmıyor. Afyon, afyon haşhaşının tohum kutusundan koaksiyel olan özsuyundan yapılır. Kabuğa yerleştirilen tohum özsuyundan çok daha az afyon içeriyor - çekirdeğin özünün bir kısmı çekirdeğin içinde doğal olarak oluşuyor, ancak özünün içeriğinin geri kalanı özünce kirlenmesinden kaynaklanıyor.

 3. Her iki durumda da, opiat içeriği bir testi geçmeniz için yeterli olabilir. Mağazada satın aldığınız haşhaş tohumları gram başına 0,5 ila 10 mikrogram morfin içerebilir. Ve Dünya Anti-Doping Ajansı onaylı laboratuarlar, idrardaki morfin seviyesi 1,3 mikrogram / mililitreden fazlaysa morfin için pozitif test yapar.

 4. Uyuşturucu testi eroini dışlayabilirken, haşhaş tohumunu diğer afyonlardan ayıramaz. Bu, federal hükümetin işyeri testlerinde afyon eşiğini mililitre başına 0,3 mikrogramdan 2 mikrograma çıkardığı için böyle bir sorun haline geldi, böylece ilaçların neden olmadığı durumlarda daha az pozitif afyon testi vakası olacaktı.

Morfinin haşhaş tohumu yemekten etkilerini hissetmeyeceksiniz.

 1. Mağazadan satın aldığın haşhaş tohumları gram başına 0.5 ila 10 mikrogram morfin içerir, ancak tıbbi olarak reçete edilen bir morfin dozu 5.000 ila 30.000 mikrogram arasında herhangi bir yerde bulunur. Bu yüzden yediğiniz tohumlardan aynı dozu almak için, potansiyel olarak saçma bir miktarını tüketmeniz gerekir.

 2. Kayıt için, Amerika Birleşik Devletleri'nde haşhaş yetiştirmek yasa dışı olabilir - tanınmış yiyecek yazarı Michael Pollan'ın öğrendiği kadar karışık bir şey - her ne kadar onları sadece çarpıcıları için diken ev bahçıvanları? yukarıda görülenler gibi çiçekler genellikle affedilir.

Hiç Bir fikriniz Olmadığı İddiası Quinoa Büyüyünce Neye benziyor

 1. DÜZELTME: Bu hikayenin önceki bir sürümü, yanlış çeşitliliğe sahip bir haşhaş çiçeği ve Umass Lowell ile yanlış ilişkilendirilmiş Christopher Baird'i resimlemiştir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407