Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Ev yapımı yemek yemenin faydaları

En İyi Çikolatayı Nasıl Satın Alabilirsiniz

 1. Restoranlarda yemek yemek birçok aile için bir zevk olsa da, diğer birçok Amerikalı için rutin bir kolaylık haline geldi. Yemeğinizi sınırladığınızda ve kendi ev yapımı yiyeceklerinizi yemeye başladığınızda beslenme, sağlık ve ekonomi alanlarında faydalar elde edersiniz.

Doğal Malzemeler

 1. Evde yemek yemek, yiyecekleri kontrol etmeni sağlıyor, böylece sağlıksız işlenmiş yiyecekler yerine doğal malzemeleri kullanabiliyorsun. Lokantalarda sıkça servis edilen veya marketten hazır yemeklerde mevcut olan işlenmiş yiyecekler, sodyum, yağ ve ilave şeker bakımından yüksek olma eğilimindedir. BBC'ye göre, Dünya Sağlık Örgütü işlenmiş gıda alımını büyük ölçüde azaltmanızı tavsiye ediyor. Ev yapımı yiyecekleri yemek, diyetlerinize daha taze meyve ve sebzeler eklemenizi sağlar, böylece tamamen doğal içeriklere odaklanabilirsiniz.

Yer değiştirmeler ve Sağlıklı Beslenme

 1. Kendi yemeklerinizi yaparken, sağlıksız içeriklerde daha sağlıklı pişirme yöntemlerini ve ikame maddelerini kullanabilirsiniz. Örneğin, çoğu restoran trans yağlı tereyağı veya yağ kullandığında, evde yağsız pişirme spreyi veya zeytinyağı gibi sağlıklı bitkisel yağlar ile yemek yapabilirsiniz. Buna ek olarak, evde alternatifler için sağlıksız malzemelerle değiştirebilirsiniz. Örneğin, Amerikan Kalp Birliği, bir bardak tam yağlı süt için bir bardak yağsız sütün bir çorba kaşığı bitkisel yağ ile değiştirilmesini önerir.

Ekonomik Değer

 1. Durgunluktaki ekonomiyle birlikte birçok Amerikalı, daha fazla ev yapımı yemek yiyor çünkü bir restorana gitmekten veya önceden pişirilmiş yemekler satın almaktan daha ucuz. Birkaç restoran yemeklerini evde yapmak yerine satın almak daha ucuzdur ve hatta fast food değer öğelerini evde yapmak biraz daha ucuzdur. Örneğin, Utah State University Extension, bir fast-food burger almanın maliyetinden daha azına ev yapımı bir burger yapabileceğinizi bildiriyor. Evde yapabileceğiniz büyük miktarlarda yiyecek hazırlamak, paranızla daha ekonomik olmanızı sağlar.

Diğer Yararlar

 1. Ev yapımı yiyecekleri yemek, daha sağlıklı bir yaşam tarzı yaşamanıza yardımcı olmak gibi başka faydalar da sağlar. Evde yemek yemek, porsiyonun besin değerine bakılmaksızın büyük boy restoran kısımlarına düşkün olma dürtüsünü azaltarak gerektiği şekilde porsiyon boyutunu özelleştirmenizi sağlar. Ocak 2007 tarihli “Halk Sağlığı Beslenmesi” sayısındaki bir raporda, daha hızlı fast-food yemekler yiyen ailelerin sağlıklı meyve ve sebze yemelerinin daha az olası olduğu ve tuzlu atıştırmalık ve soda tüketiminde genel bir artış olduğu belirtilmektedir. Kendi hazırladığınız ev yapımı yiyecekleri yemek, ailenize öğretebileceğiniz, böylece daha sağlıklı olabilmeleri için iyi beslenmeyi öğrenmenize yardımcı olur.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407