Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Eti Buharda Pişirir misiniz?

Takviyeler

 1. Suda yemek pişirmek onları besinlerden ve lezzetten alır, kızartma yağları ekler. Harvard Tıp Okulu, vitaminlerin ve minerallerin yiyeceklerin dışarı atılmasını engelleyen sağlıklı bir alternatif olarak buharda pişirmeyi önerir. Pirinç, sebzeler, balıklar ve hatta etleri buharda pişirebilirsiniz.

Et Çeşitleri

 1. Yengeç bacakları, ıstakoz ve karides, kümes hayvanları ve sığır eti ve kuzu gibi kırmızı et gibi deniz ürünleri de dahil olmak üzere her tür et buğulama için uygundur. Buharda daha hızlı pişmelerini sağlamak için daha küçük ve daha ince et kesimleri seçin. Bazı et kesimleri, "USDA Sertifikalı İhale veya Çok İhale" olduğunu belirten bir etikete sahip olabilir!

Buharlama Yöntemleri

 1. Etin buharlaştırılmasının en uygun yolu, mikrodalga veya konveksiyon fırınına yerleştirilebilen vakumlu plastik poşetler kullanmaktır. Torba, etin doğal meyve sularını kapatır ve buharda pişirmek için yeterince yüksek sıcaklıklara kadar ısıtılmalarını sağlar. Etin buharlaştırılması için daha geleneksel yöntemler, bir ocak üstü metal vapur, pirinç pişirici veya bambu sepetli vapur kullanılmasını içerir. Bu tip buharlama cihazları, etin altındaki kaynar sudan yükselen buhar buharlarını hapseder.

Buğulama Etinin Yararları

 1. Buharda pişirmek, çok az kilo kaybı veya büzülme ile size yumuşak, sulu ve aromalı et veren nemli bir pişirme işlemidir. Et, doğal aroma ve besin maddelerinin daha fazla kalmasına izin vererek, suyla ya da diğer sıvılarla temas etmez. Basınç altında buharlama da hızlıdır ve enerji ve yemeklik yağ tasarrufu sağlar.

Gıda Güvenliği ile İlgili Hususlar

 1. Çiğ etleri dikkatli kullanın ve bakteri ile kirlenmeyi önlemek için iyi pişmiş olduğundan emin olun. FoodSafety.gov, kümes hayvanlarının genel olarak en az 165 derece Fahrenheit sıcaklığa kadar pişirilmesi gerektiğini belirtirken, et, kuzu ve dana eti kesimlerinin minimum 145 F sıcaklıkta pişirilmesi gerektiğini belirtir. Etinizin eşit olmasını sağlamak için bir et termometresi kullanın bu sıcaklığa kadar buğulama yapın. Ek olarak, et ve deniz ürünleri gibi yüksek riskli yiyecekleri 2 saatten fazla oda sıcaklığında bırakmaktan kaçının. Çiğ etleri buzdolabınıza yerleştirerek çözün ve üzerinde buharda kalmış etleri buzdolabında da saklayın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407