Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Et Yemeden Nasıl Kilo Verilir

Yumuşak Sarıklar

 1. Kilo vermenin anahtarı, gün boyunca kullandığınızdan daha az kalori tüketmektir. Bu, vücudunuzun depolanan yağları yakmasına neden olarak kilo kaybına neden olan bir kalori açığı oluşturur. Et vermek - geçici olarak ya da yarı-vejetaryen bir yaşam tarzında bir değişiklik olarak - kalorileri azaltmanın bir yoludur. Kırmızı ve işlenmiş etler için vejetaryen alternatifleri kullanmak yemeklerinizdeki yağ ve kalorileri azaltabilir ve kilo vermenize yardımcı olabilir.

Protein ve Zayıflama

 1. Protein kilo kaybettirmek için önemlidir, çünkü insanların yemek yedikten sonra kendilerini tam ve memnun hissetmelerini sağlar. Amerikan Klinik Beslenme Dergisi'nde 2015 yılında yayınlanan bir gözden geçirme, her öğünde en az 25 gram protein almanız durumunda iştahsızlık nedeniyle kilo verme olasılığının daha yüksek olduğunu belirtti. Et, birçok Amerikalı için temel protein kaynaklarından biridir, ancak protein gereksinimlerinizi karşılamak için daha birçok düşük kalorili seçenek vardır.

Et İçindeki Kaloriler

 1. Et, diyetteki önemli bir kalori kaynağıdır, bu nedenle geri kesilmeye yardımcı olabilir. Örneğin, 3 onsluk bir domuz porsiyonu, kavrulmuş bonfile için 120 kaloriden kavrulmuş yedek kaburga için 330 kaloriye kadar değişmektedir. 3 onsluk dana bonfile için, yuvarlak bifteğin 170 kalorisi var, ancak büyük uç kaburga kızartması 300 kalorisi var. İşlenmiş etler yağda, sodyumda ve kaloride yüksektir ve kilo kaybı için sağlıklı değildir. Sadece bir dilim domuz pastırması yaklaşık 56 kaloriye ve 4 gramdan fazla yağa sahiptir ve 3 onsluk bir jambon porsiyonunun sadece 151 kaloriye sahip olmasına rağmen, günlük sodyum değerinin yüzde 53'ünden fazladır. Birçok insan bu etlerden bir porsiyondan fazlasını yerler, bu nedenle et olmayan bir protein kaynağına geçmek potansiyel olarak çok sayıda kaloriye neden olabilir.

Et Yemezken Kümes Hayvanlarını ve Balıkları Değiştirme

 1. Seçtiğiniz balık veya kanatlı hayvan türüne bağlı olarak, kalorilerde kırmızı etten daha düşük olabilir. Hafif et tavuğu, koyu et tavuğuna göre kilo kaybı için daha iyidir ve pişmiş ya da kavrulmuş tavuğu kalorilerde kızarmış tavuğa göre daha düşüktür. Kızarmış tavuk göğsü 3 onsluk porsiyonda yaklaşık 170 kalori var, ancak kanatları tercih ederseniz 240 kalori alacaksınız. Kanatlar bile yedek kaburgalara karşı 90 kalori kazanmanızı sağlar. Bir yıl içinde, ayda sadece bir kez yedek kaburgalar yerine kızarmış tavuk yemek, yaklaşık yarım kilo vücut ağırlığına eşit olan 1900'den fazla kaloriden tasarruf sağlayacaktır.

 2. Deniz mahsulleri kalorilerde daha da düşüktür, 3-ons etli, buharda pişirilmiş veya pişmiş deniz ürünü kalorilerinde, derisiz portakallı kabuklu için yaklaşık 70'den pişmiş derisiz somonlar için yaklaşık 190'a kadar olan kaloriler arasındadır. Deniz mahsulleri ayrıca, kırmızı etin, özellikle de somon gibi daha yağlı türlerin saf bir vejetaryen diyetine girmeleri zor olan omega-3 yağlarını sağladığı için özellikle besleyici bir ikamedir. Ayda iki kez haftalık cuma akşamı tavuk kanadı yerine 3 ons haşlanmış karidesin tadını çıkarırsanız - porsiyon başına 140 kalori farkı - bir yıl boyunca neredeyse 1 kilo atarsınız.

Vejetaryen İkamelerle Nasıl Kilo Verilir

 1. Her haşlanmış yumurta sadece 78 kaloriye sahip ve 6 gramdan fazla yüksek kaliteli protein sağlıyor. Süt ürünleri de iyi bir protein kaynağıdır ve kalorileri düşük olabilir. Örneğin, tek porsiyonlu, yağsız, sade bir Yunan yoğurt kabı, yaklaşık 100 kalori içerir ve 1/2 bardak az yağlı peynir, yaklaşık 92 kaloriye sahiptir. Vegan protein kaynakları arayanlar için 1/2 fincan fasulyeli porsiyon sadece 104 - 127 kalori içerir - seçtiğiniz fasulyenin türüne bağlı olarak - ve 1/2 fincan servis tofu sadece 88 kalori.

 2. Soya peyniri yemek, en az et seçeneklerinden biri olan domuz eti bonfile yemeye kıyasla 32 kalori tasarruf etmenize yardımcı olur ve tofu, yağsız et kızartmasından 212 daha az kaloriye sahiptir. Sadece bir yıl boyunca haftada bir kez sığır eti kızartma yerine tofu kullanımı 11.000 kaloriden fazla keser ve yaklaşık 3 kilo vermenize yardımcı olur.

Vejetaryenlik ve Kilo Verme Araştırması

 1. Etin, kümes hayvanlarının ve deniz mahsullerinin tüketilmesi ve vejeteryan yiyeceklerin kullanılması kilo vermeyi kolaylaştırabilir. Genel İç Hastalıkları Dergisi’nde yayınlanan 2015 tarihli bir derleme makalesinde, vejetaryen diyetiyle ilgili insanların vejetaryen olmayan diyetlerden daha fazla kilo kaybettikleri bildirildi. Ek olarak, yumurta, süt ürünleri ve hatta bal dahil tüm hayvansal ürünleri hariç tutan vegan diyetini izleyenler, yumurta yiyenlere ve süt ürünlerine göre daha fazla kilo verirler. Kalorileri kısıtlamak ve vejetaryen bir diyete geçmek en büyük kilo kaybına neden oldu, bu yüzden sadece etten vazgeçmek tatmin edici sonuçlar vermeyebilir.

Sağlıklı Kilo Verme Planının Bileşenleri

 1. Etten vazgeçmenin yanı sıra başka değişiklikler yapmak kilo vermeyi kolaylaştıracak. Örneğin, enerji yoğunluğundaki düşük gıdalar - veya gram başına kalori - daha fazla yer kaplar ancak çok fazla kalori sağlamaz, böylece kalori sınırınıza uymayı kolaylaştırır. Fasulye lif bakımından yüksek olduğu için, enerji yoğunluğu düşük olma eğilimindedir, et gibi daha yüksek enerji yoğunluğuna sahip yiyeceklerin yerini almak istiyorsanız, onları iyi bir protein kaynağı yapar. Düşük enerji yoğunluğuna sahip diğer yiyecekler arasında salatalar, et suyu bazlı çorbalar ve meyveler bulunur. Tatlılar, kızarmış yiyecekler, tam yağlı süt ürünleri ve yağ veya şeker içeriği yüksek olan birçok işlenmiş yiyecekler, enerji yoğunluğu daha yüksek olan yiyecekler arasındadır.

 2. Her kilo kaybı için 3.500 kalori açığı gerektirir, bu nedenle eğer büyük bir et yiyen değilseniz, etten vazgeçerek çok hızlı bir şekilde kilo veremezsiniz. Günlük toplamınızdan günlük 500 kaloriyi kesmek, haftada bir pound'a kadar kilo vermenize yardımcı olur ve günlük egzersizinizi günde 30 ila 60 dakikaya çıkarmak, kalori açığınızı daha da artırabilir ve kilo kaybınızı hızlandırabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407