Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Et Balıklarının Besin Değerleri

Beta Karoten ve Lutein

 1. Balık, kümes hayvanları, domuz eti ve sığır eti gibi etler protein ve demir gibi temel besinleri içerir. Et yemeyen insanlar hala bu besinleri gıda kaynaklarından alabilirler, ancak bir porsiyon ette bulunan aynı besinleri elde etmek için bitki bazlı yiyeceklerin bir kombinasyonunu yemeleri gerekir. Çoğu et ve balık türü için porsiyon büyüklüğü yaklaşık 3 oz'dür veya kabaca bir iskambil destesi büyüklüğündedir.

Faydaları

 1. Et ve balık, vücudun ihtiyaç duyduğu ancak kendisi için yapamayan dokuz amino asidi içeren komple protein kaynaklarıdır. Protein vücutta doku büyümesi ve onarımı da dahil olmak üzere birçok önemli fonksiyona hizmet eder. Et ve balık ayrıca, bitki bazlı gıdalarda bulunan demir türü olan, hem olmayan hem de demir için vücuda daha faydalı olan hem de demir içerir. Demir, sağlıklı kas gelişimi ve kan oksijenlenmesi için gereklidir. Önerilen Diyet Ödeneği veya RDA, demir için erkekler için günde yaklaşık 8 mg, kadınlar için 18 mg ve çocuklar için 10 mg'dır.

Riskler

 1. Türüne ve kesilmesine bağlı olarak, etler yağ ve kolesterol açısından yüksek olabilir. Kentucky Üniversitesi Kooperatif Uzatma Servisi, günlük kalorilerin yalnızca yüzde 30'unun yağdan gelmesini ve insanların günde 200 mg'den fazla kolesterol tüketmemelerini önermektedir. Vejeteryan Kaynak Grubu'na göre günlük kalorilerin sadece yüzde 10'u protein kaynaklarından olmalıdır. Aşırı protein tüketimi böbrek hastalığına katkıda bulunabilir.

 2. Kılıçbalığı ve kral uskumru gibi bazı balık türleri cıva bakımından yüksektir. Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı, emziren veya gebe olan kadınların yüksek civa balığı yemekten kaçınmasını önerir.

Sığır

 1. Bir 3 oz. sığır filetosu porsiyonunda yaklaşık 170 kalori, 22 g protein, 1.5 mg demir, 7 g yağ ve 76 mg kolesterol bulunur. Kıyma tipik olarak yağ içeriği ile derecelendirilir. Yüzde yetmiş beş yağsız, 235 kalori, 15 g yağ ve porsiyon başına 75 mg kolesterol içeren mevcut en yüksek yağ derecelerinden biridir. Bel veya yuvarlak olarak etiketlenmiş sığır eti kesimleri yağda diğer kesimlerden daha düşük olma eğilimindedir.

Domuz

 1. Domuz eti kolesterolde diğer et türlerine göre daha yüksek olma eğilimindedir. Örneğin, en az domuz eti kesiminden olan bonfile, 3 oz için yaklaşık 160 kalori, 22 g protein, 0.83 mg demir, 5 g yağ ve 80 mg kolesterol içerir. hizmet. Diğer domuz eti kesimleri, 3 ons başına yaklaşık 457 kalorili içeren pastırma gibi kalorilerde çok daha yüksektir. hizmet.

Kümes

 1. Türkiye, 3 oz porsiyonda yaklaşık 23 g, ardından 20 g ördek ve 18 g tavuk içeren en yüksek proteinli tavuk etidir. Kanatlı eti, çoğu dana eti ve domuz eti kesiminden daha zayıf, aynı zamanda daha az demir içerir. Örneğin, tavuk göğsü, 3 oz başına yaklaşık 142 kalori, 0.32 mg demir, 3 g yağ ve 73 mg kolesterol içerir. hizmet.

Balık

 1. Ulusal Sağlık Enstitüsü Medline Plus programı, balıkları kırmızı ete yağsız bir alternatif olarak önerir. Örneğin, bir pembe somon porsiyonu sadece 127 kalori, 4 g yağ ve 57 mg kolesterol içerir. Çoğu balık türü, porsiyon başına yaklaşık 20 ila 25 g protein ve 0,33 mg demir içerir. Balık ayrıca beyin ve sinir gelişimini destekleyen omega-3 yağ asitlerini içerir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407