Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Erişte Pirinç Eriştesinin Besin Değerleri

Sağlığınız için Zerdeçal

 1. Vietnamca şehriye çanağınızın kasesini dolduran yumuşak erişte spagetti değil, erişte pirinç eriştesidir. Pirinçten yapılan bu erişte, Asya'da bulunur ve Vietnamca'ya ek olarak Tayland ve Çin dahil olmak üzere çeşitli mutfaklarda kullanılır. Besinsel olarak, erişte pirinç eriştesi kalorisi yoğundur ve karbonhidratları yüksektir, fakat neredeyse yağsız ve sodyum bakımından düşüktür.

Pirinç Noodle Kalorileri

 1. 56 gram ya da 2 ons servis yapan 214 kalorili porsiyon erişte, pirinç eriştesi yüksek enerjili, yoğun bir besindir. Enerji yoğunluğu, bir yiyeceğin ağırlığına kıyasla içerdiği kalori miktarını ifade eder. Erişte erişte, gram başına 3.8 kalori içerir; Bunu, gram başına 0,5 kaloriye sahip olan brokoli gibi düşük enerjili yiyecekle karşılaştırın.

 2. Yüksek enerjili yoğun yiyecekler, düşük enerjili yoğun yiyecekler kadar doldurulmaz ve eğer dikkatli olmazsanız istediğinizden daha fazla kalori tüketebilirsiniz. Erişte gibi Vietnamlı pho gibi et suyu temelli bir çorbanın parçası olarak yemek, daha az erişte yemeniz için size yardımcı olabilir.

Pirinç Eriştesinde Karbonhidrat

 1. Erişte pirinç eriştesindeki kalorilerin çoğu karbonhidratlardan geliyor. 2 onsluk bir porsiyon 47 gram karbonhidrat içerir. Birincil enerji kaynağınız olarak karbonhidratlar, günlük kalorilerinizin çoğunu sağlamalıdır - yüzde 45 - 65.

 2. Erişte iyi bir karbonhidrat kaynağı olsa da, iyi bir lif kaynağı olmasa da, vücudunuzun sindiremediği bir tür karbonhidrat vardır. Bir porsiyon sadece 1 gram sağlar. Fiber, kabızlığı önler ve obezite, kalp hastalığı ve bazı kanser türlerinin riskini azaltmanıza yardımcı olabilir.

Yağsız ve Kolesterolsüz

 1. Erişteli pirinç eriştesi ihmal edilebilir miktarda yağ içerir ve kolesterol içermez. Yağ vücudunuzun bir enerji kaynağı olarak kullandığı ve yağda çözünen vitaminleri emdiği önemli bir besindir. Diyetinizdeki yağların çoğu, zeytinyağı, kanola yağı ve avokado gibi doymamış yağlardan gelmelidir. Kızartılmış yiyecekler, kalp hastalığı riskini artıran bir trans yağ kaynağıdır. Bu nedenle eriştenizi sipariş ederken, kızartmak yerine yumuşak sipariş etmek daha sağlıklı olur.

Eksik Protein Kaynağı

 1. Erişte, 2 ons porsiyon başına 3 gram protein içerir. Erişte pirinçten yapıldığı için, temel amino asitlerin tümünü içermez, bu da onları eksik bir protein kaynağı yapar. Ancak, günlük tahıl ihtiyaçlarınızı, diğer tahıllar, fasulye veya sebzeler gibi etli olmayan kaynaklar olsalar bile, gün boyunca başka yiyecekler yiyerek karşılayabilirsiniz.

Sodyumda Düşük

 1. Diyetinizde çok fazla sodyum almak, American Heart Association'a göre yüksek tansiyon gelişme riskinizi artırıyor. Diyetinizdeki sodyum miktarını sınırlamaya çalışırken, erişte pirinç eriştesi, diğer düşük sodyumlu yiyeceklerle birleştirdiğiniz sürece iyi bir seçim yapar. 2 onsluk bir porsiyon 10 miligram sodyum içerir. Günlük sodyum alımınızı günde 2.300 miligramdan az ile sınırlayın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407