Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Endive Nedir

Endive nedir

 1. John Staughton (BASc, BFA) tarafından en son güncelleme - Temmuz 01, 2019

 2. Salatalarınızı veya bahçenizi renklendirin, hindiba değerli ve lezzetli bir meydan okuma olabilir! Eval (ez_write_tag ([![!336,280

Endive nedir?

 1. Endive, hindiba, hindiba ve hindiba - Cichorium cinsine ait üç ana türü olan bir yapraklı sebze türüdür. Bunların hepsi, bu sebzeyle ilgili kafa karışıklığının ortaya çıktığı hindiba ailesine aittir. Gerçek hindiba kıvırcık yapraklara sahip olurken, daha geniş yapraklı çeşitlilik eskarol olarak bilinir.

 2. Bu sebzeyle ilgili sorun, aynı tür içinde bile çok farklı çeşitlerde bulunabilmesi ve dünyanın farklı yerlerinde frizden en çok çeşitli isimlere sahip olması. şahloof ve radicchio. Bunlar teknik olarak aynı ailenin farklı üyeleri olsa da, isimler genellikle menüler ve dünyadaki pazarlarda birbirleriyle değiştirilir.

Endive Beslenme

 1. Ayrıca manganez, kalsiyum ve demir gibi çeşitli temel minerallerle birlikte önemli miktarda A vitamini, K vitamini ve bazı B vitaminleri barındırıyorlar. Ayrıca hindibada sindirime yardımcı olabilecek iyi miktarda lif vardır.

Endive Taste Ne Yapıyor?

 1. Bu narin yapraklı sebzeyi salatalarda ara sıra bulabilecek olsanız da, yoğun yetişme süreci ve hafif acı aroması nedeniyle bir miktar nadir görülür. Ancak, yetişme şekline bağlı olarak, biraz tatlı bir tadı ve gevrek bir yaprakları da olabilir. Aslında aynı bitkinin yaprakları, yaşlarına bağlı olarak biraz farklı tatlara sahip olabilir!

 2. Bu küçük yapraklı ampuller soluk ve hafif sarı renktedir, ancak salatalara harika bir gevreklik ekler, eşsiz, neredeyse biberli bir tat verir

Nasıl Endive Büyümek?

 1. Daha önce de belirtildiği gibi, hindiba için büyüme süreci oldukça karmaşık, dolayısıyla maliyeti ve göreceli nadirliği var. Tohumun derin bir taproot ile yapraklı bir bitki haline gelmesi beş ay sürer. Yapraklar alınır ve uzun süreli saklama için taprootlar dondurulur.

 2. John Staughton, İngilizce ve Bütünleyici Biyoloji derecelerini Champaign, Urbana'daki (ABD) Illinois Üniversitesi'nden alan gezgin bir yazar, editör ve yayıncıdır. Edebi bir derginin kurucu ortağı Şerif Nottingham ve dünyanın en güzel yerlerini ofisi olarak görüyor. Ev fikrine yönelik sürekli bir yolculukta, eğitmek, ilham vermek, gelişmek ve gelişmek için kelimeler kullanır.

 3. Daha önce de belirtildiği gibi, hindiba için büyüme süreci oldukça karmaşık, dolayısıyla maliyeti ve göreceli nadirliği var. Tohumun derin bir taproot ile yapraklı bir bitki haline gelmesi beş ay sürer. Yapraklar alınır ve uzun süreli saklama için taprootlar dondurulur.

 4. John Staughton, İngilizce ve Bütünleyici Biyoloji derecelerini Champaign, Urbana'daki (ABD) Illinois Üniversitesi'nden alan gezgin bir yazar, editör ve yayıncıdır. Edebi bir derginin kurucu ortağı Şerif Nottingham ve dünyanın en güzel yerlerini ofisi olarak görüyor. Ev fikrine yönelik sürekli bir yolculukta, eğitmek, ilham vermek, gelişmek ve gelişmek için kelimeler kullanır.Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c