Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


En İyi Yüksek Enerjili Kahvaltılar

Metabolizma Yükseltici

 1. Kahvaltı yapmanın birçok faydası var, bunlardan biri daha fazla enerjiye sahip olmanız. Sabahları uyandığınızda, son yemeğiniz sindirilir ve sağlıklı bir sabah yemeği ile yakıt ikmali yapmanız gerekir, aksi halde daha sonra halsiz ve yorgun hissedebilirsiniz. Size enerji verecek ve besin alımınızı artıracak bir protein, karbonhidrat ve sağlıklı yağ karışımını hedefleyin.

Yulaf

 1. Yulaf ezmesi tam tahıl olarak kabul edilir, yani vücudunuzun ana enerji kaynağı olan birçok karmaşık karbonhidrat içerir. Karmaşık karbonhidratlardan elde ettiğiniz yakıt, rafine tahıl yiyeceklerinden daha uzun süre dayanır. Ek olarak, yulaf ezmesi lif bakımından yüksektir, bu da yavaşça siner ve daha uzun süre tam hissetmenizi sağlar. Yağsız süt ile bir protein dozu için hazırlayın ve sağlıklı yağlara sahip bazı cevizlerde karıştırın. Kuru üzüm veya kuru yaban mersini besin alımınızı arttırır ve kasenizin yulaf ezmesini biraz daha tatlı hale getirin.

Yumurta

 1. Yumurtalar iyi bir protein kaynağıdır ve çok yönlüdür ve bunları bir çok şekilde kullanmanıza izin verir. Karıştırılmış yumurtaları kepekli tortillaya, az yağlı çedar peyniri ve salsa ile sarın ve yemeğinize karmaşık karbonhidratlar ve az miktarda yağ ekleyin. Veya sert bir haşlanmış yumurtayı doğrayın ve bir dilim kepekli tostun üzerine yerleştirin. Meyve ve sütle servis yapın. Omlet, size enerji artışı sağlayacak hızlı ve kolay bir sabah yemeğidir. En sevdiğiniz sebzeleri ve az yağlı peynirleri karıştırın ve bir dilim tam buğday ekmeği ile servis edin.

Yoğurt Parfe

 1. Yoğurt sabahları protein almak için sağlıklı bir yoldur. Karbonhidratlar için en sevdiğiniz tam tahıllı mısır gevreğini içeren düşük şekerli bir tabaka kullanın. A ve C vitaminleri ve potasyum için dilimlenmiş meyveler veya muzlar ekleyin. Yoğurttaki yağ, gitmenize yardımcı olur ve öğlen yemeğine gitmeniz için gereken enerjiyi sağlar. Bir avuç dilimlenmiş badem, sağlıklı yağ alımınızı artıracak ve parfunuza yeni bir lezzet katacaktır.

Smoothie

 1. Bir güler yüzlü, hareket halindeyken içebileceğiniz ve hala bir sabah yemeğinin sağladığı enerji faydalarından yararlanabileceğiniz portatif bir kahvaltıdır. En sevdiğiniz meyve ya da meyve kombinasyonuyla başlayın. Hepsi enerji için karbonhidrat içeren meyveleri, muzları, mangoları, kivileri veya kavunları deneyin. Protein ve yağ için az yağlı yoğurt, bazı karbonhidrat için keten tohumu ekleyin. Pürüzsüz olana kadar karıştır. Fıstık ezmesi bir muz yüzlü için iyi bir ektir ve sağlıklı yağlar ve protein sunar.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407