Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


En Sağlıklı Vegan Tereyağı Alternatif

B-12 Vitamini

 1. Bireyler sağlık, ahlaki veya dini nedenlerle vegan diyetini benimsemeyi seçebilirler. Vegan bir yaşam tarzı yaşamak, özellikle süt ürünleri de dahil olmak üzere sınırlı kategorilerdeki yiyeceklere sağlıklı, lezzetli alternatifler bulmak açısından zorluk çekmez. Özel olarak veganlar için hazırlanan tereyağı alternatifleri, sağlık derecelerinin yanı sıra bir dizi lezzet ve dokuda gelir. Yaptığınız pişirme türüne bağlı olarak, çeşitli sağlıklı tereyağı yerine kullanabilirsiniz.

Vegan Diyet Kısıtlamaları

 1. Gerçek bir vegan süt, et, kümes hayvanları, deniz ürünleri veya yumurta yemiyor. Bu nedenle vegan, yeterli beslenmeyi ve dengeli beslenmeyi sağlamak için bu besin grupları için sağlıklı yiyecek değişimleri bulmalıdır. Neyse ki, tereyağı veya margarin için sağlıklı alternatifler var. Seçilen seçenek genellikle ürünün nasıl kullanılacağına bağlıdır - örneğin bir yayılma, pişirme veya pişirme malzemesi olarak.

Ticari Olarak Hazırlanan Vegan Tereyağı Alternatifleri

 1. Bazı şirketler çok sağlıklı, tamamen tereyağlı vegan alternatifler yapıyor. Genel olarak vegan olmayan meslektaşlarından daha pahalı olsa da, bu tereyağ değiştiricileri, vegan arının tabu listesindeki herhangi bir bileşen olmadan hazırlanır: peynir altı suyu, laktoz, kazein ve kazeinat. Kalp sağlığına uygundurlar, kolesterol içermezler ve "vegan" olarak etiketlenebilecek herhangi bir süt ürünü izinden arınmış olmalıdırlar. Trans ya da hidrojenlenmiş yağ içeren ürünlerden kaçının, çünkü bunlar kalp damar sağlığınızı tehdit eder.

Fındık ezmesi

 1. Tereyağa bir diğer sağlıklı, vegan alternatif fındık yağıdır. Vegan diyet kurallarını yerine getirmek için, somun ezmelerinin en basit hali, başka hiçbir içerik içermeyen, pürüzsüz bir püre haline getirilmiş somunlardır. Vegan puristler arasında en yaygın olanı fıstık ezmesi, badem ezmesi ve soya yağıdır. Bunlar doğal olarak fındıklarda bulunan bazı yağları içerir; bazıları ayrıca yağ miktarını artıran az miktarda yağ ile yapılır. Fındık ezmesi sağlık mağazalarında satın alınabilir veya evde yapılabilir.

Bitki Bazlı Yağlar

 1. Vegan gıda hazırlamada sıkça kullanılması önerilen bir diğer seçenek bitkisel yağlardır. Zeytinyağı lezzetlidir, ancak keten tohumu yağından daha şişmandır. Sonuncusu rutin olarak pişirme ve pişirme işleminde veganlar tarafından kullanılır; Düşük miktarda yağ ekler, ancak kötü kolesterole katkıda bulunan türlerden ziyade kalbin sağlıklı çeşidini oluşturur. Yağlar ayrıca birçok Avrupa ve Orta Doğu ülkesinde vegan olmayanlar arasında bile yaygın bir uygulama olan ekmeklerin veya tostların daldırılması için kullanılabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407