Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


En Büyük Yemeğiniz Ne Olmalı?

Doğru Çerez'i Bul

 1. Çoğu insan günün en büyük öğünü genellikle daha sonra yiyorsa da, kahvaltınızı en büyük öğününüz yapmanın faydaları olabilir. [! 258 => 1140 = 1!

 2. Hangi öğünü en büyüğüne almaya karar verirsen ver, yağ oranı yüksek ve besin değeri düşük yiyecekler yerine sağlıklı yiyecekler içerdiğinden emin ol. [! 258 => 1130 = 2!

 1. Genellikle kalorilerinizi günün erken saatlerinde tüketmeniz önerilir; bu, kahvaltı veya öğle yemeğinin en büyük öğününüz olması gerektiği anlamına gelir. Ama bu her zaman kesilmiş ve kurutulmuş değildir. Diyet, sağlık ve kilo söz konusu olduğunda, toplam kaloriler onları yediğinizden daha fazla sayılır.

Büyük Kahvaltı Faydaları

 1. Mart 2013’te Obezite’de yayınlanan bir araştırma, kahvaltıda en büyük öğünlerini yiyen ve akşam yemeğinde en küçük öğünlerin daha fazla kilo verdiğini, bel çevresini düşürdüğünü ve kan şekerini düşürdüğünü gösteren aşırı kilolu veya obez kadınların trigliserit ise tam tersini yapan kadınlardan daha fazladır. Her iki grup da, çalışmanın 12 haftasında günde en az 1.400 kalori içeren bir diyet uyguladı ve sadece en büyük öğün değişiminin zamanlaması yapıldı.

 2. Aralık 2013’te Obezite’de yayınlanan bir başka araştırma, diyabetli ve yağ ve protein içeren büyük bir kahvaltı yiyen kişilerin kan şekeri seviyelerini kontrol etmenin küçüklere göre daha iyi olduğunu tespit etti. kahvaltı.

Büyük Öğle Yemeği Faydaları

 1. Herkes büyük bir kahvaltı yemeyi sevmiyor. Kahvaltıyı atlamamanız gerekse de, bazı araştırmalar öğle yemeğine kadar beklemenin en büyük öğünüzü yemesi için faydalı olabileceğini göstermektedir. Nisan 2013’te Uluslararası Obezite Dergisi’nde yayınlanan bir araştırma, saat 3'den önce kalorilerinin çoğunu yiyenlerin Öğleden sonra saat 3'den sonra ana yemeklerini yiyenlerden daha fazla kilo verdi Her iki grup da gün boyunca benzer sayıda kalori yedi.

Büyük Akşam Yemeği Faydaları

 1. İnsanlar en büyük öğünlerini kahvaltı yaptıklarında daha fazla kilo verebilse de, Ocak 1997’de Beslenme Dergisi’nde yayımlanan daha önceki bir araştırma, akşam yemeğini en büyük öğünü yapanların daha kolay yemek istediğini tespit etti. diyet sırasında kas kütlesini koruyarak zaman. Akşam yemeğinizi en büyük öğünüz yapmak daha fazla yağ ve daha az kas kaybetmenize yardımcı olabilir, bu da diyetinizin sonunda daha iyi bir vücut kompozisyonu oluşmasına neden olabilir.

 2. Akşam yemeğinde çok fazla yemek yemeyle ilgili herhangi bir korkuyu gidermek için, British Nutrition Journal'da yayınlanan bir Ekim 2017 inceleme çalışmasında, akşam yemeğinde daha fazla kalori yemenin anlamlı olmadığı bulundu vücut ağırlığı üzerindeki etkisi.

Kalori Hakkında Daha Fazlası

 1. Kilo vermeye çalışıyorsanız, en önemli şey daha az kalori almaktır ve kalorilerinizi günden daha erken değil yemeniz daha kolay olabilir. gün içinde.

 2. Büyük bir kahvaltı yapan insanlar gün boyunca daha az yemek yiyor, ancak insanlar akşamları büyük bir yemek yedikten sonra tatmin olma eğiliminde değiller. Ocak 2004’te Journal of Nutrition dergisinde yayınlanan bir çalışmaya göre, yemekten sonra bir şeyler atıştırıyorlar ve fazla yemek oluyorlar.

 3. Çalışma yazarları ayrıca öğünlerinizin zamanlamasının ilgili tek önemli faktör olmadığını da not ettiler. Enerji yoğunluğu düşük olan öğünler, gram başına çok fazla kalori içermedikleri anlamına gelir, ne zaman yerseniz o kadar az tüketmenize yardımcı olur.

 4. Kilo vermeye çalışıyorsanız, en önemli şey daha az kalori almaktır ve kalorilerinizi günden daha erken değil yemeniz daha kolay olabilir. gün içinde.

 5. Büyük bir kahvaltı yapan insanlar gün boyunca daha az yemek yiyor, ancak insanlar akşamları büyük bir yemek yedikten sonra tatmin olma eğiliminde değiller. Ocak 2004’te Journal of Nutrition dergisinde yayınlanan bir çalışmaya göre, yemekten sonra bir şeyler atıştırıyorlar ve fazla yemek oluyorlar.

 6. Çalışma yazarları ayrıca öğünlerinizin zamanlamasının ilgili tek önemli faktör olmadığını da not ettiler. Enerji yoğunluğu düşük olan öğünler, gram başına çok fazla kalori içermedikleri anlamına gelir, ne zaman yerseniz o kadar az tüketmenize yardımcı olur.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407