Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


En Az Kalorili Biftek Kesimi

Demir

 1. Yağsız kesilmiş biftek, hemen hemen aynı miktarda yağ, doymuş yağ ve kemiksiz, derisiz tavuk göğsü ile porsiyon başına kolesterol içeriyor. Buna ek olarak, yağsız biftek 3 onsluk bir porsiyonda pişmiş tavuktan biraz daha fazla kaloriye sahiptir. Bir porsiyonda en az kalori içeren biftek, yuvarlak veya düz bölümden gelir; bu bifteklere fazla kalori koymaktan kaçının ve ızgara, kızartma, fırınlama veya kızartma gibi az yağlı bir pişirme yöntemi kullanın. Düşük kalorili olmalarına rağmen, az miktarda yağsız biftek tüketmek en iyisidir: Çok fazla kırmızı et, artan kanser ve kalp hastalığı riskine bağlıdır.

Alt Yuvarlak Biftek

 1. BeefRetail.org 'a göre, 3 onsluk pişmiş altta yuvarlak bonfile porsiyonunda 139 kalori var, bu da en düşük kalorili biftek yapıyor. Çok yağsız olduğu için - her porsiyon 5 gramdan az toplam yağa, 1,7 gram doymuş yağa ve 60 miligramdan az kolesterol içeriyor. Biftekleri fırında kapalı bir tencerede doğranmış sebzelerle sote etmeye veya haşlamaya çalışın. Dip yuvarlak bifteği et sosu yapılabilir, ancak etin yumuşatılmasına yardımcı olmak için marine edildikten sonra

 1. Kömür biftek, muşta sığır filetosu biftek veya yuvarlak sığır filetosu uçlu biftek olarak da bilinir; Bu bonfile kesimi, ince dilimlemek ve kısaca sote etmek için iyi bir seçimdir, Sertifikalı Angus Beef sitesini tavsiye eder. Sığır eti küçük bir miktar daha yeşil fasulye ve havuç gibi sebzelerle karıştırarak ve kahverengi pilav ile karıştırarak gerin. Sığır filetosu uçlu dana biftek de marine edilebilir ve ızgaralanabilir, kızartılabilir veya tavada pişirilebilir. [! 23643 => 1130 = 4!

 1. Yuvarlak bifteğin gözü, bazen yuvarlak göz tenceresi rostosu olarak da adlandırılan yuvarlak rosto gözünden kesilir. 3-ons pişmiş yuvarlak biftek biftek porsiyonu 144 kalori içerir ve yağ, doymuş yağ ve kolesterol bakımından düşük yuvarlak bonfile veya sığır filetosu yan uçlu bonfile göre daha düşüktür. Diğer düşük kalorili biftek kesimleri gibi, yuvarlak bifteğin gözü de o kadar yağlıdır ki, bol sıvı ile pişirilmediği sürece kuru olabilir. Yavaş tencerede veya fırında, düşük ısıda uzun bir pişirme süresi gerektiren kızarmış olarak hazırlamayı deneyin. Pan-broil veya yuvarlak bonfile ızgarası, ancak marine edildikten sonra.

Yuvarlak Uçlu Biftek

 1. Yuvarlak uç bifteği, pişmiş bifteğin her 3-ons porsiyonunda 148 kalori içeriyor. Biftek, sandviç bifteği, kesilmiş uç bifteği, kahvaltı bifteği ve sığır filetosu bifteği dahil olmak üzere çeşitli isimler altında etiketlenebilir. Bu kesimlerden bazıları - özellikle sandviç veya kahvaltı bifteği olarak adlandırılanlar - son derece ince dilimlenmiş ve tavada pişirmeye uygundur. Daha kalın kesimler marine edilebilir, sonra kızartılabilir veya kızartılabilir, bununla birlikte kızartmalar, sote ve kızartmalarda da kullanılabilirler.Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c